Ako postupovať?

Sem môžete písať svoje otázky Advokátom. Každú otázku vytvárate ako "novú tému" na ktorú dostanete priamo v nej odpoveď...
Pravidlá fóra
Skôr ako napíšete otázku našim advokátom si prosím prečítajte všetky otázky a odpovede v sekcii PRÁVNE PORADENSTVO a ODPOVEDE Z GR ZV A JS. Tiež si pozrite v diskusnom fóre TÉMY, kde podľa názvu zistíte či sa tu už taký problém riešil a aké skúsenosti s tým majú iní ľudia. A ešte si pozrite sekciu ZÁKONY s podkolonkou PRÁVA VAZŇOV. Dosť často sa stáva, že sa pýtate na veci ktoré sú tam už podrobne uverejnené. Napr. o PODMIENEČNOM PREPUSTENÍ, alebo o UDELOVANÍ MIMORIADNEHO VOĽNA NA OPUSTENIE ÚTVARU, alebo o tom kto môže NAVŠTEVOVAŤ ODSÚDENÉHO A AKO SA TAKÉ POVOLENIE VYBAVUJE. Samozrejme ak ani tam nenájdete odpovede na Vaše otázky tak nám sem kľudne napíšte a my Vám odpovieme. Preštudujte si to preto, lebo advokát poskytuje všetky rady zadarmo a tak nemá čas odpovedať na otázku na ktorú už raz odpovedal. Všetko robíme zadarmo, lebo štát nám neprispieva ani jedným centom. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

Ako postupovať?

Poslaťod jozef221 » 24.10.2012, 19:18

V roku 2010 v Marci som dostal podmienku na 1rok za úverový podvod na 8mes. s mojou hlúposťou som sa znova dostal do úverového podvodu za ktorý budem mať súd

Chcem sa spýtať určite by to bola premena podmienky a šiel by som sedieť ale chcem sa informovať ak by som sa ešte stihol do dátumu 02.11.2012 (kedy je súd) dohodnúť s poškodenou a urovnať s ňou dlh ktorý som je dlžný čo činí 495€ mohla by to na súde odvolať alebo ako to mám poriešiť aby som nešiel sedieť?

P.S prvý úverový podvod bol že som zobral úver 400€ a neplatil ho 1 rok lebo som bol bez zamestnania a druhý čo je teraz som spáchal tak, že som pracoval cez jedného ktorý to na mňa veľmi dobre nahral a okradol som pani s tým, že je viem poskytnúť za poplatok 495€ pôžičku ktorú samozrejme nedostala a ani peniaze.

Za Vašu rýchlu a stručnú odpoveď vopred ďakujem.
Naposledy upravil jozef221 dňa 07.11.2012, 22:43, celkovo upravené 1
jozef221

Re: Ako postupovať?

Poslaťod Mgr. Milan Mitas » 25.10.2012, 17:31

Dobrý deň.

Najskôr bude súd rozhodovať o trestnom čine za druhý úverový podvod (495,- Eur). Tu by bolo potrebné sa dohodnúť s prokurátorom, že ste ochotný zaplatiť tú sumu, t.j. sa dohodnúť s poškodenou o zaplatení sumy. Záleží od prokurátora, ako rozhodne.

Druhý súd bude rozhodovať o premene podmienky, nakoľko ste v skúšobnej dobe spáchal trestný čin. Od toho, ako v predchádzajúcom prípade dopadnete, na základe toho bude tento súd rozhodovať o premene podmienky. Všetko už bude záležať na súde, ako rozhodne, teda či pristúp vzhľadom na všetky okolnosti prípadu k premene podmienky.
Mgr. Milan Mitas

Poslaťod jozef221 » 25.10.2012, 18:04

Dobrý deň,
Ale podmienka mi skončila v marci tohto roku...
Takže sa nevyhnem trestu?
A tu budem mať dva súdy?
jozef221

Poslaťod Mgr. Milan Mitas » 26.10.2012, 22:01

Dobrý večer.

Súd bude musieť rozhodnúť o tom, či ste sa osvedčil. Ak súd nerozhodne do 1 roka od uplynutia skúšobnej doby, má sa zato aj bez rozhodnutia súdu, že ste sa osvedčil. V prípade, ak sa proti Vám viedlo v skúšobnej dobe trestné stíhanie pre iný trestný čin, musí súd rozhodnúť do 2 rokov od uplynutia skúšobnej doby. Tu tiež platí, ak tak nerozhodne, má sa zato, že ste sa osvedčil.

Ak ste bol podmienečne odsúdený v marci 2010 so skúšobnou dobou na 1 rok, tak skúšobná doba uplynula v marci 2011 a súd musel rozhodnúť do marca 2012 o tom, či ste sa osvedčil, ak sa proti Vám neviedlo v čase od 03/2010 do 03/2011 trestné stíhanie pre iný trestný čin. Ak sa viedlo, tak súd musí rozhodnúť do marca 2013.
Mgr. Milan Mitas

Lehota na premenu podmienky

Poslaťod marex10 » 07.06.2016, 19:19

Dobrý večer, reagujem na temu o premene podmienky,lebo mam podobny problem... takze ak som v podmienke spachal trestny cin v zahranici tak od skoncenia skusobnejk doby podmienky to musia premeit do dvoch rokov???? Az tolko na to maju cas??? Nie jeden rok? Lebo v paragrafe 50,odsek 5 sa pise ze ak sud nestihne urobit rozhodnutie do JEDNEHO roka ,tak sa ma za to ze obvineny sa osvedcil.... Ci nieje to tak? Mne uplynula skusobna doba podmienky 10.06.2015 a uz mi doslo aj predvolanie na pemenu podmienky ,lenze ja som si zobral advokata a on vyziadal odrocenie koli nastudovaniu spisov a ze tam chcem byt pritomny.... odrocili to o mesiac a na dalsi termin som nedosiel lebo som mal nehodu na motorke a bol som hospitalizovany v nemocnici a tak to odrocili o 2 mesiace a to je uz davno po tej lehote jedneho roka.... Za odppoved velmi pekne dakujem
marex10

Poslaťod marex10 » 07.06.2016, 19:36

Dobrý večer tak este raz Vás otrtavujem.... Ved este sami ste sem pisali ohladom tej lehoty jedneho roka.... Re: premena podmienky
Poslaťod Mgr. Milan Mitas » 03.07.2011, 21:24

Trestný zákon v jednom ustanovení, konkrétne v § 50 ods. 5 hovorí, že ak súd do jedného roka od uplynutia skúšobnej doby neurobí rozhodnutie o tom, že sa odsúdený osvedčil bez toho, aby mal na tom odsúdený vinu, má sa zato, že sa odsúdený osvedčil. Z toho vyplýva, že ak Váš manžel má PN, nemôže sa zúčastniť pojednávania, nemá vinu natom, že súd nemôže rozhodnúť. AK by bol PN stále, až do 16.10.2011, čiže dovtedy by sa súd neuskutočnil bez jeho viny, bude sa považovať, že sa osvedčil a podmienka sa mu nepremení

Tak ako to teda je? Musia rozhodnut do dvoch rokov uplynutia lehoty skusobnej doby alebo do jedneho roka?
marex10

Poslaťod radusssko146 » 09.04.2017, 18:26

Do 1 roka ak sa voci Vam neviedlo dalsie trestne stihanie a do 2 rokov ak sa viedlo...
radusssko146

Späť na Otázky ADVOKÁTOM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia