zdravotná starostlivosť vo väzení

Sem môžete písať svoje otázky Advokátom. Každú otázku vytvárate ako "novú tému" na ktorú dostanete priamo v nej odpoveď...
Pravidlá fóra
Skôr ako napíšete otázku našim advokátom si prosím prečítajte všetky otázky a odpovede v sekcii PRÁVNE PORADENSTVO a ODPOVEDE Z GR ZV A JS. Tiež si pozrite v diskusnom fóre TÉMY, kde podľa názvu zistíte či sa tu už taký problém riešil a aké skúsenosti s tým majú iní ľudia. A ešte si pozrite sekciu ZÁKONY s podkolonkou PRÁVA VAZŇOV. Dosť často sa stáva, že sa pýtate na veci ktoré sú tam už podrobne uverejnené. Napr. o PODMIENEČNOM PREPUSTENÍ, alebo o UDELOVANÍ MIMORIADNEHO VOĽNA NA OPUSTENIE ÚTVARU, alebo o tom kto môže NAVŠTEVOVAŤ ODSÚDENÉHO A AKO SA TAKÉ POVOLENIE VYBAVUJE. Samozrejme ak ani tam nenájdete odpovede na Vaše otázky tak nám sem kľudne napíšte a my Vám odpovieme. Preštudujte si to preto, lebo advokát poskytuje všetky rady zadarmo a tak nemá čas odpovedať na otázku na ktorú už raz odpovedal. Všetko robíme zadarmo, lebo štát nám neprispieva ani jedným centom. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

zdravotná starostlivosť vo väzení

Poslaťod MR13 » 21.05.2015, 20:50

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať na váš názor. Priateľ je vo výkone trestu, a stretol sa s nie príliš dobrou zdravotnou starostlivosťou. Rozmýšľal aj nad podaním sťažnosti na Urad pre dohľad nad zdravotnou starostl. Chápem že vo väzniciach nemajú špičkových lekárov, ale myslím že lekári by sa mali správať k väzňom ako k bežným pacientom.. Len teraz nevieme, či by takáto sťažnosť mala nejaký zmysel, či by to naozaj riešili, a či by si tým priateľ sám neuškodil. Ďakujem za odpoveď a názory.
MR13
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 09.08.2014, 09:22

Re: zdravotná starostlivosť vo väzení

Poslaťod radusssko146 » 09.04.2017, 18:47

Oficialne takato moznost samozrejme je. Najprv je potrebne adresovat ju prislusnemu riaditelovi ustavu na vykon trestu. Ked to nepomoze, tak na GR ZVJS, nasledne na MS SR a subezne aj na Urad pre dohlad. Nepisane pravidlo je - kazda staznost vo vykone trestu vyvolava akciu/reakciu... Ked Vas vo vazeni boli hlava - prikazu Vam viac vetrat a pit cistu vodu... Obzvlast ked nemate na konte dostatok vlastnych penazi. Ked mate, potom je to uz ina rec aj co sa tyka liekov na poziadavku odsudeneho.
radusssko146
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 03.01.2013, 17:50


Späť na Otázky ADVOKÁTOM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia