Minimalny stupen strazenia

Sem môžete písať svoje otázky Advokátom. Každú otázku vytvárate ako "novú tému" na ktorú dostanete priamo v nej odpoveď...
Pravidlá fóra
Skôr ako napíšete otázku našim advokátom si prosím prečítajte všetky otázky a odpovede v sekcii PRÁVNE PORADENSTVO a ODPOVEDE Z GR ZV A JS. Tiež si pozrite v diskusnom fóre TÉMY, kde podľa názvu zistíte či sa tu už taký problém riešil a aké skúsenosti s tým majú iní ľudia. A ešte si pozrite sekciu ZÁKONY s podkolonkou PRÁVA VAZŇOV. Dosť často sa stáva, že sa pýtate na veci ktoré sú tam už podrobne uverejnené. Napr. o PODMIENEČNOM PREPUSTENÍ, alebo o UDELOVANÍ MIMORIADNEHO VOĽNA NA OPUSTENIE ÚTVARU, alebo o tom kto môže NAVŠTEVOVAŤ ODSÚDENÉHO A AKO SA TAKÉ POVOLENIE VYBAVUJE. Samozrejme ak ani tam nenájdete odpovede na Vaše otázky tak nám sem kľudne napíšte a my Vám odpovieme. Preštudujte si to preto, lebo advokát poskytuje všetky rady zadarmo a tak nemá čas odpovedať na otázku na ktorú už raz odpovedal. Všetko robíme zadarmo, lebo štát nám neprispieva ani jedným centom. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

Re: Minimalny stupen strazenia

Poslaťod Maculkaamajusko » 08.08.2016, 13:58

Pekný deň prajem Paulínka. Keď pôjde na nástup do výkonu trestu nech si vezme so sebou kávu aj cigarety, hlavne nejaké perá, papiere, obálky a známky aby Vám mohol písať . Ak by si chel so sebou zobrať kozmetiku tak môže mať len takú ktorá neobsahuje alkohol. Nič v sklenenej nádobe nemôže mať. Ak bude mať pri sebe nejakú hotovosť tú musí tam odovzdať a pripíšu mu ju na kartu cez ktorú bude nakupovať či už cigarety alebo kávu a veci čo bude chcieť, prípadne Vám cez tú kartu bude môcť zavolať. Môže oboje keď bude mať hotovosť na jeho karte tam. Ak by ste ešte niečo potrebovali kľudne mi napíšte do správy.
Maculkaamajusko

Poslaťod Paulina Nagyova » 08.08.2016, 15:13

dakujem chcem sa este spytat ze ci neviete ake mnozstvo cigaret a kavy.A cukor mu asi neprejde.dakujem za odpoved lebo uz teraz sobotu odchadza tak chcem aby mal.
Paulina Nagyova

Poslaťod Maculkaamajusko » 09.08.2016, 09:16

Podľa mňa nie je stanovené aké množstvo si tam môže vziať. Nech počíta s tým, že sa mu to musí vmestiť do skrinky s tým. Keď je silný fajčiar nech si ich vezme viac aj kávu. Všetko musí byť len v originálnom obale (aj káva a aj cukor, nemôže to mať len v nejakých nádobách nasypané). To mu nedovolia. Len originál ako to kúpite v obchode. Pozor aby nebolo nič zo skla ani káva nemôže byť v skle. Môžte mu nabaliť aj malí krabicový prach na pranie. Drogéria sa kedysi dala posielať balíkom no už je to zastavené tak isto ako aj potraviny takže čo nebude mať si tam musí kúpiť v bufete čo nie je práve najlacnejší podľa toho čo chalani tam hovoria.
Maculkaamajusko

Poslaťod Paulina Nagyova » 29.08.2016, 18:54

Dobry vecer prosim vas neviete mi niekto poradit ake je cislo uctu do leopoldova chcela by som poslat manzelovi niake peniaze dakujem pekne za odpovede
Paulina Nagyova

Poslaťod Maculkaamajusko » 29.08.2016, 20:45

Zavolajte na sekretariát do Leopoldova.
Maculkaamajusko

Poslaťod Paulina Nagyova » 29.08.2016, 20:50

Dakujem volala som tam a povedala ze mi nemozu poskitnut cislo uctu tak potom nerozumiem jak mam teda poslat peniaze ked mi to nechcu poskitnut
Paulina Nagyova

Poslaťod Maculkaamajusko » 30.08.2016, 08:32

Povedali ste im , že potrebujete manželovi poslať peniaze? Ak hej a aj napriek tomu Vám to povedali zavolajte ešte raz Leopoldov a pýtajte si finančné oddelenie nie sekretariát a tam si ho vypýtajte.
Maculkaamajusko

Poslaťod Renáta Borská » 04.09.2016, 11:32

Dobrý deň,zaujimalo by ma ako je to s minimal.stupňom stráženia v Justičáku.Syn tam už je 5 dni a ešte sa neozval.Som zúfalá,neviem ako postupovať.Ďakujem za radu.
Renáta Borská

Poslaťod Maculkaamajusko » 04.09.2016, 21:00

Dobrý večer pani Renátka. Chcem sa spýtať bral si Vás syn so sebou písacie potreby, obálky, známky? Ak nie má nárok dostať jednu obálku mesačne. Ak si ich nebral tak mu ich tam pošlite aby Vám mohol napísať. Počítajte s tým, že všetka pošta či už keď píše on Vám alebo Vy jemu tak je čítaná pracovníkmi ústavu aby sa predišlo mareniu výkonu trestu. Listy odtiaľ chodia preto dlhšie. Môžte mu aj vy napísať. Je možné, že bol Vás syn aj preeskortovaný do iného ústavu a preto to trvá dlhšie. Môžte si to overiť na sekretariáte Justičného paláca osobne alebo telefonicky, prípadne emailom .
Maculkaamajusko

Poslaťod Renáta Borská » 06.09.2016, 19:14

Dobrý večer,ďakujem pekne,stále sa nachádza v Justičáku a mohli by ste napísať čo znamená minimál.stupeň stráženia?Čo vlastne tam celý den robia,on je vo vyšetrov.väzbe.
Renáta Borská

PredchádzajúciĎalší

Späť na Otázky ADVOKÁTOM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia