zobraty vodicak

Sem môžete písať svoje otázky Advokátom. Každú otázku vytvárate ako "novú tému" na ktorú dostanete priamo v nej odpoveď...
Pravidlá fóra
Skôr ako napíšete otázku našim advokátom si prosím prečítajte všetky otázky a odpovede v sekcii PRÁVNE PORADENSTVO a ODPOVEDE Z GR ZV A JS. Tiež si pozrite v diskusnom fóre TÉMY, kde podľa názvu zistíte či sa tu už taký problém riešil a aké skúsenosti s tým majú iní ľudia. A ešte si pozrite sekciu ZÁKONY s podkolonkou PRÁVA VAZŇOV. Dosť často sa stáva, že sa pýtate na veci ktoré sú tam už podrobne uverejnené. Napr. o PODMIENEČNOM PREPUSTENÍ, alebo o UDELOVANÍ MIMORIADNEHO VOĽNA NA OPUSTENIE ÚTVARU, alebo o tom kto môže NAVŠTEVOVAŤ ODSÚDENÉHO A AKO SA TAKÉ POVOLENIE VYBAVUJE. Samozrejme ak ani tam nenájdete odpovede na Vaše otázky tak nám sem kľudne napíšte a my Vám odpovieme. Preštudujte si to preto, lebo advokát poskytuje všetky rady zadarmo a tak nemá čas odpovedať na otázku na ktorú už raz odpovedal. Všetko robíme zadarmo, lebo štát nám neprispieva ani jedným centom. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

zobraty vodicak

Poslaťod sawala » 25.04.2017, 10:39

Dobry den chcem sa spitat v 2012 mi zobrali vodicak na try roky, o pol roka som siel do vykonu trestu v inom pripade kde som stravil 5rokou,chcel by som sa spitat či sa ratal ten zakaz činosti aj počas vykonu trestu.. dakujem
sawala

Re: zobraty vodicak

Poslaťod radusssko146 » 25.04.2017, 19:55

Do doby výkonu trestu zákazu činnosti sa nezapočítava doba výkonu nepodmienečného trestu odňatia slobody; započítava sa však doba, počas ktorej bolo páchateľovi pred právoplatnosťou rozsudku podľa osobitných predpisov odňaté oprávnenie na činnosť, ktorá je predmetom zákazu, a doba, počas ktorej už nesmel na základe opatrenia štátneho orgánu túto činnosť vykonávať.

Do doby, na ktorú Vám bol udelený trest zákazu činnosti, t.j. viesť motorové vozidlo, treba započítať dobu pred právoplatnosťou rozsudku, počas ktorej ste nemohli viesť motorové vozidlo na základe rozhodnutia ODI. Napríklad, ak od udelenia zákazu od ODI do právoplatnosti rozsudku ubehlo napr. 10 mesiacov, počas ktorých ste nemohli viesť motorové vozidlo, tak táto doba sa odráta od tých 30 mesiacov uložených súdom.

Ak to nie je v rozsudku napísané, treba ísť na súd a upozorniť ich nato, aby ste náhodou zbytočne dlho nemali zadržaný vodičský preukaz. O podmienečné upustenie od trestu zákazu činnosti, t.j. viesť motorové vozidlo môžete požiadať až po výkone polovice trestu.
radusssko146

Späť na Otázky ADVOKÁTOM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia