Vysetrovacia vazba

Sem môžete písať svoje otázky Advokátom. Každú otázku vytvárate ako "novú tému" na ktorú dostanete priamo v nej odpoveď...
Pravidlá fóra
Skôr ako napíšete otázku našim advokátom si prosím prečítajte všetky otázky a odpovede v sekcii PRÁVNE PORADENSTVO a ODPOVEDE Z GR ZV A JS. Tiež si pozrite v diskusnom fóre TÉMY, kde podľa názvu zistíte či sa tu už taký problém riešil a aké skúsenosti s tým majú iní ľudia. A ešte si pozrite sekciu ZÁKONY s podkolonkou PRÁVA VAZŇOV. Dosť často sa stáva, že sa pýtate na veci ktoré sú tam už podrobne uverejnené. Napr. o PODMIENEČNOM PREPUSTENÍ, alebo o UDELOVANÍ MIMORIADNEHO VOĽNA NA OPUSTENIE ÚTVARU, alebo o tom kto môže NAVŠTEVOVAŤ ODSÚDENÉHO A AKO SA TAKÉ POVOLENIE VYBAVUJE. Samozrejme ak ani tam nenájdete odpovede na Vaše otázky tak nám sem kľudne napíšte a my Vám odpovieme. Preštudujte si to preto, lebo advokát poskytuje všetky rady zadarmo a tak nemá čas odpovedať na otázku na ktorú už raz odpovedal. Všetko robíme zadarmo, lebo štát nám neprispieva ani jedným centom. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

Vysetrovacia vazba

Poslaťod vevericka » 08.12.2011, 15:40

Dobry den,

temu ohladom vysetrovacej vazby som v sekcii nenasla...

Moj najlepsi kamarat bol odvedeny na vypovedanie kuklacmi asi pred mesiacom. Medzitym bol obvineny z "prechovavania, obchodovania, pasovania ..... drog", kde jedinym dokazom su stopy drog na peniazoch, ktore mal pri sebe plus, ze vraj aj nejake stopy na klucke od auta... Momentalne je stale vo vysetrovacej vazbe, nemame o nom takmer ziadne spravy, minimum informacii mame od jeho pravnika, ktory mu bol prideleny statom.

Chcela by som sa opytat, co sa smie a co nie {listy, navstevy...}, ked je obvineny vo vysetrovacej vazbe a ako dlho ho tam mozu takto drzat? Aj za taketo obvinenie by mohol byt vo vysetrovacej vazbe az tych 5 rokov?

Mimochodom hned v prvy tyzden vo vysetrovacke poslal oficialny list s formularmi atd. a tie stale neboli dorucene, co robit v takomto pripade? Mame tam ist s jeho mamou osobne a tam tieto formulare ziadat?

Dalsia dolezita otazka, kamarat je tazky cukrovkar, nemusime sa v tomto smere bat, ze by mu nejak zanedbali lekarsku starostlivost?

Takisto som tu niekde citala, ze ked sa vratili ludia z vazby, tak museli doplatit statu svoj pobyt. Je to tak isto aj pri vysetrovacej vazbe?

Dakujem Vam naozaj velmi pekne za akukolvek odpoved a ospravedlnujem sa, ak sa nejaka otazka opakovala, pretoze uz tu cele forum studujem niekolko dni a snazila som sa najst odpovede na moje otazky, ale nenasla som.. Vsetko bolo len o vazbe, ale nie o vysetrovacej vazbe..
vevericka

Re: Vysetrovacia vazba

Poslaťod Mgr. Milan Mitas » 08.12.2011, 19:51

Dobrý večer.

No medzi väzbou a vyšetrovacou väzbou nie je žiadny rozdiel, čiže všetky informácie, ktoré ste čítali o väzbe, platia aj pre vyšetrovaciu väzbu. Teraz ak sa niečo nedozviete, tak mi ešte napíšte, aby som tu nemusel písať všetko 2 a viac krát.
Mgr. Milan Mitas

Re: Vysetrovacia vazba

Poslaťod F.T.Y. » 05.01.2012, 03:27

Nieje ziadna vysetrovacia vazba "A" vazba. TU vo fore sa pise VAZBA a tym je myslena VYSETROVACIA VAZBA.Pisem to preto,lebo s prispevkov by si niekto mohol mylne mysliet,ze existuje vazba a vysetrovacia vazba,ale neni medzi nimi nijaky rozdiel.NIE je len vysetrovacia vazba.Ina vazba nieje.
F.T.Y.

Späť na Otázky ADVOKÁTOM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť