prvy balik

listy, balíky...

prvy balik

Poslaťod akoze » 08.11.2011, 00:49

Cavte, na zaciatok chcem podakovat adminovi, prevadzkovatelovi a vsetkym co udrzuju tento web.
V zivote by som nebol povedal, ze budem musiet vyuzit sluzby ale co uz, ako sa hovori podnikatel je jednou nohou v hrobe a druhou v base a tak mi vzdialeneho rodinneho prislusnika zabasli (zrejme vysetrovacia vazba). Odhliadnuc od toho aka je doba (tisic kontaktov v mobile, ale ani jeden si nepametam) si chalan pametal aspon moju "rodicovsku" adresu, takze som dostal list, povolenku na balik (potraviny a veci osobnej potreby) a pozvanku k navsteve. Dva dni pred tym som samozrejme obehal sudy a veznicu kde mi nikto nic nevedel povedat pretoze nie som blizky rodinny prislusnik a chalan uz mal 18 ... viete ten blby pocit ked sa z medii nieco dozviete a chalan sa neozve ani na facebooku ani na mobile ... a nikto az na novinarov nevie nic.
Ale podme k veci, prvy balik
- limit 5 kg (domaca vaha prevazovala tak som na poste rozbaloval a vykladal)
*** najzakladnejsie veci (komunikacia s okolim)
- postove znamky ! (kludne aj 40 kusov)
- pisacie potreby (pera)
- obalky a papiere (tesco naplne do karisblokov, ale pozor su tazke)
- hodinky na ruku
*** prezitie a hygiena
- hrncek, nakoniec som skoncil pri pollitrovom termohrnceku (dvojita stena plast-nerez) v tesku iny nemali
- hrube ponozky, zbytok by mal mat erarne
- lyzicka, vidlicka
- noznice na nechty (uvidime ci prejdu)
- 2x zubna pasta, 2x zubna kefka
- holenie, pozor nesmu byt tlakove nadoby, takze krem v tube a nesmie byt voda po holeni s alkoholom (nekupoval som ziadnu), takze krem v tube a jednorazove ziletky (12 ks), nekupil som stetku ale sam sa neholim tak som nevedel
- mydla, sampon, krabicka na mydlo, vatove tycinky
*** potraviny
najtahsie, kedze uz nastastie dlho nefajci a nepije kavu a neviem aky ma vstah k caju rozhodol som sa pre
- cokoladove tycinky (par kuskov)
- cokolada v tabulke (tazka jedna ma 100g)
- caj (v nalevovych vreckach)
- instantne rezance (vifonky)
- instantne cestoviny
- hoznovy cukor, keksy
- instantny caj
*** co nevoslo/je tazke
- cukor, kilo cukru vezme kilo z balika, pol kila pol proste tazke, neslo to
- pena na holenie v spreji

Ak mate niekto lepsie zlozenie balika, prosim podelme sa, ten moj je uz sice na ceste, ale mozno pomozeme dalsim.
btw. balik je raz za 3 mesiace, tak chalanovi poslem prachy nech si kupi v bufete ak nejaky maju co mu chyba.
akoze

Re: prvy balik

Poslaťod kristina67 » 08.11.2011, 13:12

To zloženie balíka sa bude časom meniť, on sám príde na to, čo potrebuje a čo si bude vedieť zadovážiť. S peniazmi to máš tak, že ak má nejaký peňažný trest alebo exekúciu, tak mu len málo z toho čo mu pošleš ostane na nákup. Trošku ma zarazilo, že si dostal pozvánku na návštevu ak nie si najbližší príbuzný. kde sedí? (ak to môžeš a chceš povedať)
kristina67

Späť na Korešpondencia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia