Listy

listy, balíky...

Nick: Petra

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 17.08.2010, 18:04

Chcela by som vediet ze ako mozem zistit ci list vobec dostal, ci ho z niakych dovodov nezadrzali ... Posielala som ho 10.8. prvou triedou, a odpoved mi este neprisla..... A nemam ten pocit ze by som pisala do listu nieco nevhodne okrem nadavok, ale tie som tam pisala aj predtym a on tiez .......
Príspevok zo starého fóra

Nick:

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 17.08.2010, 18:52

Zistiť to môžeš tak, že zatelefonuješ do väznice a vyžiadaš si k telefonu jeho pedagóga, ktorého sa na to spýtaš - či je tvoj priateľ v poriadku a prečo neodpísal. Ale listy chodia dosť dlhú dobu, tak si myslím, že ti príde odpoveď teraz niekedy.

Nick:

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 17.08.2010, 19:52

To si mozem vyziadat k telef. pedagoga? A JE MOZNE SI S NIM DOHOVORIT OSOBNE STRETNUTIE?

Nick: Petra

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 17.08.2010, 21:27

Uz som tam raz volala ohladom inej veci, zdvihol to riaditel, takze normalne mam riaditela poziadat o to aby ma prepojil s pedagogom?.... Chcem teda pockat este max. dva dni, ak dovtedy nepride odpoved tak si nemyslim ze to bude koli dlhej dochadzke, pretoze moj list dostal vzdy v utorok a odpoved prisla do dalsieho utorka, tak mam trochu obavy... diky :)

Nick:

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 01.09.2010, 12:36

Ahojte, prosim vas, je to v poriadku, ked pedagog zakazal priatelovi fotky mna a nasho syna a po druhe - moje listy, v ktorych riesim celkom sukromne veci, kritizujem ho ale aj posielam pusy (jednoducho osobne veci urcene na citanie vecer v klude vyvaleny v posteli, aby nevyzneli trapne a ponizujuco)cita pred nim. Zavola ho, ze ma list a pred nim mu cita moje dlhe a osobne listy. Priatel mi prestal pisat z tychto dovodov, ze caka kym mu vymenia pedagoga. Mozem prist do vaznice a osobne sa stretnut s tym pedagogom po predoslej dohode (napriklad tak, ze tam zavolam na sekretariat, oni mi ho poslu a ja si s nim dohodnem stretko?) Baliky aj casopisy ma tiez zakazane uplne.

Nick:

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 01.09.2010, 12:43

Bola som onemena, ked som sa dozvedela, ze to osobne pred nim cita. Som nahnevana na seba, ze som ho vlastne strapnila, lebo uplne inac by moj list pochopil, keby si ho cital sam v klude ako ked si ho vypocuje od druheho za takych stiesnujucich okolnosti.

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 01.09.2010, 15:54

To nie je normálne - je to úchylné a primitívne a môže to spraviť len pedagóg ktorý je úchyl alebo primitív. To sú veci kôli ktorým sme založili toto združenie, aby nedochádzalo k takémuto ponižovaniu a psychickému šikanovaniu. Na tieto veci upozorňuje aj CPT, Rada Europy proti mučeniu, že dochádza k ponižovaniu väzňov. Samozrejme že nič takému pedagogovi nemôžeš dokázať, lebo právne má na to právo nahliadať a čítať listy, ale v reále je to tak, že takýto človek nikoho nikdy neprevychová ale práve naopak - vzbudí vo väzňoch nenávisť. Ale môžeme to zmeniť tak, že si vyžiadame stanovisko väznice a že nám napíše svoju verziu tvoj priatel a urobíme o tom článok do novín. Oni si dovolujú, lebo kždý väzeň sklopí uši aby si neurobil ešte väčšie problémy, ale človek by mal bojovať za svoju pravdu...
Autor stránky
Administrátor

Nick:

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 01.09.2010, 20:08

Zial, obavam sa, ze aj moj priatel radsej sklopi usi, lebo urcite chce napriek vsetkemu od toho pedagoga pozitivny posudok. Ale uznajte, to je pochopitelne ze tam kazdy klopi usi - prave preto je to zacarovany kruh s tym zlepsenim podmienok vaznov. A teraz prestal aj mne pisat, aj svojej mame, nespolupracuje vobec s nikym. Nebolo by dobre v ramci aktivit vasho zdruzenia zriadit nieco take ako schranky vo vazniciach na anonymne staznosti a tieto staznosti by sa vam dostali do ruk? Ale to uz asi existuje, vsak? Alebo nejake prednasky tam viest pre vaznov o ich pravach a motivovat ich k tomu, aby nemlcali. Ine je podla mna, ked im tam tie prava daju vaznom precitat zamestnanci vaznice a ine, ked by tam prisiel urobit nejaku takuto prednasku (i ked s tym istym obsahom)clen nejakeho zdruzenia na ochranu prav vaznov. - Citili by podporu zvonku. Ale to asi trepem, ja o tom nemam prehlad, tak sorry ze mudrujem. Dakujem za odpoved, ze spravanie toho pedagoga nie je ok a neviete teda, ci by som si s nim v ramci prac. hodin, mohla dohodnut s nim vo vaznici stretnutie? Alebo dali by mi ho aspon k telefonu?

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 02.09.2010, 18:38

Máte pravdu, pomohlo by niečo také ako schránky, ale oni už existujú, ibaže sú určená dozornému prokurátorovi. To je štátny zamestnanec a má na starosti sťažnosti väzňov. Oni mu môžu anonymne nechávať listy v schránke a on to potom rieši, ibaže keď je štátny zamestnanec a väčšinou sa pozná so zamestnancami väznice tak väzňom v ničom nepomôže. Takže také organizácie ako sme my sa môžu do niečoho pustiť len keď nám niekto napíše a ako píšete je to pre väzňov komplikované, lebo si len viac znepriatelia pedagógov a dozorcov ktorí kontrolujú ich listy. Ešte chcem upresniť, že je bežné keď niekto kontroluje listy, ale je psychické šikanovanie, keď ten list číta pedagóg nahlas odsúdenému čo následne vedie k tomu čo ste napísala, že vám a svojej mame prestal úplne písať. List by mal pedagóg čítať len vtedy keď niekto píše niečo zakázané - vulgarizmy, návod na útek a podobne...
Autor stránky
Administrátor

Nick:

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 03.09.2010, 11:36

Ano, dakujem, to som uz bola oboznamena, ze tie listy ma pedagog pravo citat, ale islo presne o to, ze ten list mu cital pred nim nahlas ako takemu pokusnemu kralikovi, ze ako zareaguje. Dakujem

Ďalší

Späť na Korešpondencia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť