Listy

listy, balíky...

Re: Listy

Poslaťod nestastna » 14.04.2011, 17:05

Tak uz sme sa dozvedeli, ze je teda v tom ustave na Komenskeho. To uz bol pravoplatny rozsudok, tak neviem, preco je tam a nie v Kralovej.
Dakujem za vsetky odpovede.
nestastna

Poslaťod BeataP. » 15.04.2011, 00:19

Tak to ma tiež prekvapuje,že je vo vykone väzby.Niet začo.
BeataP.

Poslaťod nestastna » 25.04.2011, 23:58

Dobry vecer.
chcem sa opytat, ci bachari maju pravo nedavat korespondenciu odsudenemu. Uz som pisala tri listy, a je to druhy tyzden, co moj mily odo mna este nic nedostal. Vzdy to posielam prvou triedou, tak preco to este nema? Jeho mamina mu tiez posielala list aj balik, ale balik sa vratil naspat, nik nevie preco. Neobsahoval zakazane veci, ani nemal nad 5 kg. Som strasne nastvana...
nestastna

Poslaťod Autor stránky » 26.04.2011, 10:40

Poštu mu musia dať pokiaľ v nej nie je niečo zakázané. Pokiaľ sa však rozhodnú, že mu ju nedajú lebo je v nej niečo zakázané, tak mu to musia oznámiť a vysvetliť v čom je problém. S balíkom je to to isté.
Autor stránky
Administrátor

Poslaťod sisa1987 » 14.08.2011, 22:42

chcem sa spytat ze ci niekto nevie co to znamena ked na liste ktory dostane priatel odomna je velke cervene Z ale nikto iny to tam nema len jeho svagor oni sedia za to iste on to ma tiez ked mu posle frajerka list...
sisa1987

Poslaťod csala.adri » 04.09.2011, 13:49

Dobry den!

Chceal by som sa opytat, ci je mozne, aby ste mi pomohli v tom, aby som si mohla dopisovat s väzenkinou/kinami.
Rada by som si pisala s väzenkinuo/kinami, ktore su vo väzba, kvoli zabitiu cloveka, ktory im dlhodobo ubližoval.
Rada by som im pomohla aspon takouto formou komunikacie, nezaväznou, neodsudzujucou. Neviem ci to je možne, ale ak ano, budem velmi rada.

s pozdravom

A.
csala.adri

Poslaťod ala » 07.09.2011, 22:43

Vie prosim niekto, ci sa posta vyzdvihuje tak ze im ju donesu do cely alebo vazen si sam niekde napr. k pedagogovi dojde? Chcem si to konkretne predstavit, ci napriklad pedagog dojde do cely a zavola si dotycneho , co dostal postu, ze ma za nim prist a tam mu ju odovzda, alebo ako? Automaticky to potom vedia aj ostatni na cele, ze dostal postu? A ked vazen napise list, aky je postup, lebo ak im ich pedagogovia citaju, tak to ani sami vazni nelepia obalku?
ala

Poslaťod Mirka » 10.09.2011, 21:20

ahoj Ala
posta sa pred odovzdanim väznovi cita.aj vase listy pre neho sa citaju-moj priatel mi vravel a aj pisal,ze znamky si lepia sami.mozu si do konca tvorit vlastne pohladnice.a nik sa neprizera s pedagogov ci bacharov kto sa dozvie ci vas partner dostal postu alebo nie.predpokladam ze vsetci ostatny väzni su zvedavi kto dostava postu a ako casto.je to viacmenej o zavisti.ci uz prajnej,ci neprajnej.podstatne je len to ze pisete a tak svojho partnera/rodineho prislusnika podporujete
Mirka

Poslaťod petinkask » 19.09.2011, 11:24

Ahojte....som bezradná, priateľ nastúpil na výkon trestu v pred týždňom. Do Bratislavy na Chorvátsku. Ako mu môžem poslať list? Má to ísť doporučene? a ako mám napísať na obálku adresu? mám tam napísať aj jeho meno a dátum narodenia? Budem vďačná za akúkoľvek odpoveď. ďakujem
petinkask

Poslaťod Mirka » 19.09.2011, 11:58

Ahoj Petinkask
ano napis meno priezvisko,mozes aj datum narodenia(nevznikne omyl ak su tam dvaja s rovnakym menom)a kompletnu adresu ustavu(ak ju nevies pozri na internete,najdes tam vsetky adresy veznic na sk s kompletnymi udajmi).posli to 1.triedou ak chces aby to mal hned.ale staci aj druhou,len to ide par dni dlhsie ;)
doprocune to nemusis posielat,on si tu postu nemoze aj tak prebrat.prebera ju väznica,pedagog alebo urceny pracovnik cita listy a ak v nich nie je nic zakazane su odovzdane veznovi.
dufam ze som ti pomohla
ak mas este otazky tak sa kludne opytaj :)
Mirka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Korešpondencia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť