Sučany

posielanie, prijímanie, príspevky...

Sučany

Poslaťod Nika2 » 18.09.2017, 20:37

Zdravím, viete mi poradit ako poslat peniaze priatelovi do Martina ? Dá sa to ak nemám jeho r. číslo? Pripadne čo dať do v. symbolu a poznamky? Ďakujem
Nika2

Re: Sučany

Poslaťod radusssko146 » 18.09.2017, 21:05

Vypisete postovy penazny poukaz na adresu. Klasicky modry, alebo modry s cervenym pasikom (1. trieda). Ako adresata uvediete adresu UVTOS Sucany vratane mena a priezviska Vasho priatela. Peniaze mu moze poslat ktokolvek, on podpisom potvrdi ich prijem, moze ich aj odmietnut. Rodne cislo nie je potrebne uvadzat, ide o udaj spadajuci pod ochranu osobnych udajov. K menu a priezvisku priatela uvedte jeho datum narodenia. Je maly predpoklad, ze tam su dvaja s rovnakym menom, ale je potrebne to uviest pre lahsiu kontrolu a spracovanie. Ak to penazny poukaz umoznuje, datum narodenia mozete zadat aj do variablineho symbolu, resp. do poznamky dajte meno, priezvisko a datum narodenia v tvare 18.09.2017. Peniaze je mozne zaslat aj zelenym poukazom (na ucet), je vsak potrebne vediet presne udaje - cislo ustavu, kedze ide o statnu pokladnu, spracovanie trva dlhsie. Modrym postovym poukazom na adresu (cerveny pasik, 1.trieda) ma peniaze v ten isty den, zalezi vsak uz od pracovnika UVTOS (sekretariatu), ako casto chodievaju na postu pre korespondenciu a postove poukazky. Modrym poukazom na adresu bez cerveneho pasika (2. trieda) ma peniaze cca o 2 pracovne dni.
radusssko146

Späť na Peniaze

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia