Ako poslať peniaze do väzby alebo väznice

posielanie, prijímanie, príspevky...

Re: Ako poslať peniaze do väzby alebo väznice

Poslaťod Maculkaamajusko » 11.11.2013, 16:39

JanaP

Janka ja som myslela keď to pošleš správnemu adresátovi- manželovi, priateľovi . Iný prípad je keď to pošleš niekomu inému. Keď ale posielaš peniaze uvádzaš tam meno svojho manžela alebo priateľa a jeho rodné číslo. Nikdy sa mi nestalo že by peniaze nedorazili môjmu manželovi do ÚVTOS a to mu ich tam posielam každý mesiac internetbankingom. Treba si prijemcu dať zapamätať. Vždy dám potom len príjemcu, vyberiem ktorého a pošlem peniaze. Skôr než ti to odošle cez internetbanking vypíše ti aby si si to ešte prekontrolovala a taktiež je to aj v banke , že ti povedia aby si si správne prekontrolovala komu chceš poslať peniaze a potom sa podpíšeš.
Maculkaamajusko

Poslaťod JanaP » 11.11.2013, 16:45

Maculkaamajusko,

toto zo strany príkazcu platby nemá nič spoločné. Posielala som priateľovi peniaze a vzhľadom na stav ktorý sme vtedy mali peniaze nechcel prijať a vrátili sa mi naspäť klasickým prevodom. Jednoducho peniaze dostane v ústave človek až vtedy keď odsúhlasí v ústave že ich prijať chce. Samozrejme ak posiela niekto pravidelne peniaze, tak je to iná vec :-) Je to moja skúsenosť, len som sa chcela o ňu podeliť.
JanaP

Poslaťod Maculkaamajusko » 11.11.2013, 16:56

JanaP

je mi to ľúto , :( že si mala s tým takú skúsenosť. To bolo vtedy asi veľmi zlé keď nechcel tvôj priateľ prijať od teba peniaze. Ja vždy hovorím vopred manželovi kedy mu koľko pošlem takže ešte skôr ako mu tam prídu on už o tom vie.Nikdy ich neodmietol prevziať . Vie že si z nich môže nakúpiť ak dostane na niečo chuť (trebárs sladké a to mu dosť toho posielam v balíku )a môže nám domov aj zavolať.
Maculkaamajusko

Poslaťod JanaP » 11.11.2013, 17:04

Ja si len vravím, že všetko zlé je na niečo dobré ... len neviem kedy to dobré príde ... :-) ale život ide ďalej :-) Našťastie odmietol len mňa, svoju rodinu nezavrhol.
JanaP

Poslaťod Maculkaamajusko » 11.11.2013, 17:17

Ja mám muža vo výkone trestu 1rok a 8mesiacov , jeho rodina ho zavrhla . Jeho vlastná mama vo svojej práci uviedla, že má len jedného syna (jeho brat) aby neprišla o prácu nakoľko tam je údajne treba aby žiadny člen rodiny nebol stíhaný, vo výkone väzby alebo trestu. On pritom vzal vinu na seba aby jeho mama neišla do výkonu trestu. Nikto z jeho rodiny sa mu vôbec neozýva. On ich tiež nekontaktuje a nechce sa s nimi po tejto skúsenosti už nikdy vidieť. Moja rodina drží s ním. Ja bývam sama , máme 3 deti a starám sa ešte o môjho manžela. Posielam mu peniaze, balíky. Dennodenne si píšeme. Neboj všetko bude fajn. Koľko tam je tvôj priateľ? Kedy má koniec? My by sme mali na budúci rok podávať žiadosť o PP.Dostal 4roky .
Maculkaamajusko

Poslaťod nat » 28.05.2014, 11:54

Dobrý den, ja by som sa chcela informovat, ze ked som na poste poslala peniaze zelenym sekom a nie modrym, ci je moznost, ze to priatelovi pride, lebo mne pani na poste dala zeleny,pritom som sa vyslovene pytala ze potrebujem poslat peniaze do vazenia, no a nedostavam ziadne spravy od priatela tak vobec netusim ci mi prisli, bolo to posielane minuly utorok cize uz je to viac ako tyzden,dakujem
nat

Poslaťod Yvana » 03.06.2014, 19:39

Dobry vecer vsetkym,
ja som dnes poslala bratovi cez ebanking na toto cislo, co som si vygooglila na jednom pdf dokumente z 2012.
Účet príjemcu: SK5681800000007000162474
BIC: SPSRSKBAXXX - STATNA POKLADNICA
Názov príjemcu: Ustav na vykon vazby, Chorvatska 5, 812 29 BA
A do informacie pre prijemcu som napisala jeho meno a datum narodenia, rodne cislo neviem.
Nemam inu moznost zo zahranicia, moze mi niekto potvrdit, ci som to poslala na spravny IBAN?

Dakujem vopred.
Yvana

Poslaťod JanaP » 15.06.2014, 19:43

Ahoj Yvana,
na tejto stránke si môžeš pozrieť či číslo účtu spĺňa náležitosti, resp. štruktúru IBAN účtu, NIE komu ten účet patrí: http://www.nbs.sk/sk/platobne-systemy/i ... -republiku

Podľa toho čo si zadala, tak účet spĺňa náležitosti/štruktúru IBANu, už len veriť že sa jedná o správneho príjemcu.
JanaP

Poslaťod Yvana » 17.06.2014, 07:46

Ahoj JanaP

Dakujem za link.
Cislo fungovalo, brat dostal peniaze, ktore som mu poslala. Takze toto IBAN cislo so Justicaku (tak to tam volaju?) funguje. :)
Yvana

Poslaťod thuloeva » 13.07.2015, 11:20

Ak sa mozem opytat a co z peniazmi co ma zo sebou ? premenia mu ich hned na ten ucet alebo nie? moj priatel je v BA za odpoved vopred dakujem
thuloeva

PredchádzajúciĎalší

Späť na Peniaze

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť