Muži, ženy ich deti a peňááááááze...

posielanie, prijímanie, príspevky...

Nick: Ala

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 29.10.2010, 14:13

Nasi zlati chlapci si "sedia" a penazi nikde. Caute, chcem sa spytat mamiciek s detmi, co maju muza v base, ci si boli na urade pytat nejake davky alebo ci podali sudny navrh na urcenie vyzivneho. Zaujímalo by ma ako to riesia s peniazmi mamicky, ktore su s tym muzom zobrate a na druhej strane (co je moj pripad) tie, ktore su slobodne a prípadne dokonca prave na meterskej ako ja. Dalej by som potrebovala vediet, ci tym mamickam, co uz mali davno stanovene vyzivne, ci im to vyzivne chodi v tej istej plnej sume teraz po nastupe na vykon trestu otca vasho dietata ako predtým. Je to vela otazok, dakujem za kazde male susto odpovede.
Príspevok zo starého fóra

Nick: sumienka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 31.10.2010, 15:49

tak ja som sa na to pytala, mam muza vo vazeni, poldruharocne dieta, ale bohuzial, nemam na nic narok, musela som ist do prace, o dieta sa mi stara matka. Zena, ktorej muza zobrali do vazenia sa musi s tym vysporiadat sama, stat neberie na nic ohlad, s vyzivnym neviem, ako je to, ja som neziadala, pretoze ako manzelia by sme to socke museli vratit po navrate a zas by to boli len pre nas dlhy navyse. Z materskej by som sama nevyzila, tak pracujem.

Nick: gina pre sumienku

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 31.10.2010, 19:10

Ahoj píšeš, že ako manželia by ste museli peniaze /výživné/ vracať. Vysvetlíš mi to? Ja tomu nerozumiem. Mám 3 deti. Žiadala som o DVHN, oni mi ju posielajú, ale aj manžel mi musí posielať výživné na deti/sú to 2 eurá na jedno/, úrad mi to potom doplatí. Ja som sa pýtala či to nebudeme vracať a povedali mi že nie. Dúfam, že nie, lebo to by som sa už asi zbláznila......

Nick: sumienka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 31.10.2010, 19:56

myslela som skor na nahradne vyzivne, pretoze ak zena poziada o nahradne vyzivne, potom to musi otec dietata vratit statu a kedze mame spolocnu kasu, tak ked by prisiel z vazenia, okrem dlhov, co mat bude, este vratit statu, co platil za neho, ako vyzivne, takze som ani navrh nedavala...ked som sa pytala, ci mam na nieco narok, ze som ostala sama na materskej, bolo mi povedane, ze mam si poziadat o nahradne vyzivne, inak nemam na nic narok

Nick: gina

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 31.10.2010, 20:04

Sumienka dakujem.

Nick: Ala

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 02.11.2010, 20:51

Dakujem. Gina co je presne DVHN? A kolko eur mesacne toho dostavas? A to nebol preklep, ze od manzela dostavas len 2 eura na dieta? Pracuje vo vazeni? Lebo zvazujem ze podam sudny navrh na urcenie vyzivneho, ale to by boli tie 2eura? Ak ano potom je to asi tak,ze sud moze urcit napr. 100eur, ale vaznica to tym zenam jednoducho nepusti, ale podla mna to otec dietata po prepusteni musi aj tak doplatit, nie? Ja mam uz pozicku.

Nick: Gina pre Ala

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 03.11.2010, 18:41

DVHN - je dávka v hmotnej núdzi. Ja som vydatá a môj muž mi poslal papier z väznice či chcem od neho dostávať výživné na deti - počíta sa to z toho koľko zarobí v base. Ja som to nechcela, ale na úrade mi povedali ak chcem dávku v hmotnej núdzi musí mi to posielať. No ja som bola na materskej, mám 3 deti. Počítali mi príjem - t.j. peniaze od manžela, rodinné prídavky, ak mám nejaký príjem z dohody o vykonaní práce a ostatok mi doplatia do životného minima. Pomôže mi aj to,že deti majú v škole stravu za 1 euro. A ak máš doklad že máš nejaký dom, byt alebo si v podnájme tak ti zaplatia aj inkaso. To ja nemám, lebo bývame pri svokre. Tie dve eurá, to nebol preklep - on pracuje, šije topánky, ale veľa si sťahuje väznica za stravu, elektriku, vodu a tak. Jemu ostane tiež len pár eur. Vybavuje sa to na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny - oddelenie dávok v hmotnej núdzi. Ale ak si rozvedená tak môžeš dať návrh na súd. On ti bude posielať zo svojej mzdy a ostatok ti zaplatí štát - ten nedoplatok bude musieť tvoj manžel doplatiť keď sa vráti. Ak nie tak ho znovu obvinia z neplnenia povinnej výživy.

Nick: :(

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.12.2010, 12:16

AHOJTE,BOLA BY SOM RADA,KEBY MI VEDEL NIEKTO PORADIT,MAM TIEZ PRIATELA VO VAZENI UZ DEVIATY MESIAC.ZIADALI SME O PP,ALE ZATIAL NAM NIJAKA ODPOVED NEPRISLA.BYVAME S DCERKOU V PODNAJME A POBERAM LEN RODICOVSKY PRISPEVOK.PRAVDU POVEDIAC,MELEME Z POSLEDNEHO,AK SA TO DA TAK POVEDAT.SICE MI POSIELAJU NEJAKE PENIAZE OD PRIATELA,KEDZE PRACUJE ALE JE TO LEN CCA 20EUR,CO MAM AKURAT NA PLIENKY.NEVIEM,CI BY SOM MALA NAROK NA NEJAKY PRISPEVOK ZO SOCIALNEHO AJ KED NIESME ZOSOBASENI?

Re: Muži, ženy ich deti a peňááááááze...

Poslaťod Veronika Vojtušová » 20.01.2011, 23:08

Ahoj,som slobodna mamicka na materskej a mam dve deticky syncek ma 4 a pol a dcerka ma rok a pol a sme sami uz v marci to budu dva roky co tatinka zobrali,byvame u mojich rodicov.Uz byvali partner je este stale vo vazbe,odpovedam na predosli prispevok,pani ma narok na prispevok na byvanie kedze ma vlastnu domacnost,neviem teraz kolko to je v eurach ale v korunach to bolo priblizne 2000sk.Uz konecne mam sudom stanovene vyzivne,tak som vybavovala dotaciu na stravu pre maleho do skolky (aspon nieco),tak ju mam od marca tohoto roku platnu a chcela by som sa spytat,ci niekto nevie ako to je s vybavovanim nahradneho vyzivneho,povedali mi,ze mam ist najprv za exekutorkou a spisat navrh a od vtedy pockat 3 mesiace,ze otec deti neplati,lenze zevraj sa za to plati,ze mi exkutorka spise ten navrh...A potrebujem radu ked ubehnu tie tri mesiace co nebudem mat zaplatene vyzivne a pojdem na byvaleho podat trestne oznamenie,ze nezaplatil...ake dosledky moze s toho mat byvali kedze je vo vazbe,ci mu to niak pritazi...nechcem mu zivot stazovat este viac,ale aj ja s detmi potrebujem eura,mesacne mi zostava 80eur s dvomi detmi a rodicia?Som rada,ze mozem zit pod ich strechou a maju aj oni co robit,aby nam ako tak pomohli...
Veronika Vojtušová

Re: Muži, ženy ich deti a peňááááááze...

Poslaťod Deniska » 03.02.2011, 12:43

Ahoj,tiez som slobodna mamicka.Priatela mam vo vykone vazby v bratislave. Nakolko poberam len rodicovsky prispevok nie je to ziadna sranda. Byvam u rodicov takze nastastie sa nemusim obavat o byvanie. Priatel mi pred nedavnom poslal papier,aby mi mohol posielat peniazky isla som ho potvrdit na miestny urad ako to bolo napisane. Prisla som tam dohodla som si termin navstevy kedy pridu pracovnicky sa pozriet kde a v akom prostredi zije mala. Pytala sa ma ci poberam rodicovsky alebo matersku a kedze poberam ten spominany rodicovsky prispevok tak mi povedala,ze si mozem ziadat o financnu vypomoc.Za hodinku som sa mala zastavit u nej v kancelarii kde mi dala prislusny papier,ktory som vyplnila musela som jej doniest potvrdenie,ze poberam rod.prispevok a na bytove druzstvo potvrdit,ze nebol nedoplatok na byte. Pytala som sa na postup ako to bude prebiehat tak spominala nejaku komisiu,ktora to bude prehodnocovat,kde si ma zavolaju a rovno mi povedala,ze na dieta to je nejakych 66€ tiez nieco na dospelu osobu,ale viac ako 100€ to nebude.Chcem sa spytat mam to brat ako davka v hmotnej nudzi? ci si mozem poziadat dodatocne? a este ta financna vypomoc je jednorazova. DVHN je mesacna??? dakujem za odpoved..
Deniska

Ďalší

Späť na Peniaze

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť