Vaše skúsenosti v ktorej väznici sa ako "sedí"

informácie, skúsenosti, odporúčania...

Nick: Ala

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 06.10.2010, 19:46

Ahojte, jednej veci celkom dobre nechapem, preco je lepsie posielat priatelovi peniaze na niekoho ineho (ako pise Hezo, ze napr. na kamarata)?
Príspevok zo starého fóra

Nick: M5

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 06.10.2010, 20:39

Lebo ak má dlžoby tak mu peniaze nedajú jedine v tom prípade ak z polovice z nich,teda z poslaných splatí časť dlžoby.Niečo ako vydieranie zo strany štátu.A ak s tým dotyčný nesúhlasí tak môže mať na učte aj 10000eur aj tak mu ich neuvoľnia na nákup.

Nick: Seky

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 06.10.2010, 21:05

A vzdy je to ,,len,, polovica penazi, alebo sa moze stat, ze je to aj viac?

Nick: RR

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 06.10.2010, 21:33

Nedávno ma prepustili z UVTOS Trnava. No a rád bym tu odprezentoval zopár poznámik. 1. Súhlasím s názorom, že výkon trestu nieje rekreácia a ani za odmenu, 2. Väzni mnohokrát už aj len tak z princípu frflú a nič sa im nepáči(nvrdím však,že je tam všetko ako by malo byť) 3. Súhlasím s názorom, že väzni stoja štát priveľa peňazí (treba využívať viac alternatívne tresty), 4. Zastávam názor, že v dnešnej dobe sa tam môže dostať úplne hocikto a nie naschvál a kriminálnik. (autonehoda, nehoda, obrana, byť v zlý nčas na zlom mieste, justičný omyl ...) ani ja som sa tan nechystal a netlačil. Vraví sa, že každý tam má svoju tehličku. Takže neodsudzujme a nehádžme všetkých na jednu kopu. I keď iste,že sú tam aj magori a tvrdí kriminálnici 5. Nepáči sa mi, že prostriedky ktoré odsúdený dostáva z domova, by sa mali použiť aj na pohľadávky, lebo sú to peniaze príbuzných a nie väzňa, preto som aj zakázal aby mi tam niečo posielali (a neumrel som od hladu). 6. No a k tomu kto tu hlása kadejaké drísty smerujúce k šikanovaniu prajem len jedno, aby si to vyskúšal... 7. Ak si niekto myslí, že odsúdený si môže vo VT aj dačo navyše zarobiť, že by niečo aj posielal domov tak to moc nehrozí,lebo sa tam zarába smiešne málo (podaktorí že 1 či 2 € za mesic a z toho ešte poslať?) , 8. Existujú názory že Želiezovce a Ilava ba doonca aj Leopoldov (samozrejme nie hrad) sú čo sa týka podmienok (a to sú väznice s vyšším stupňom) lepšie ako TT, 9. Nepáči sa mi, že pri prejednaní PP sa vyťahujú aj už dávno zahladené osúdenia, podľa mňa má senát riešiť iba či došlo k náprave odsúdeného a nie čo bolo. Čo bolo bolo a to už spoločnosti splatil. Ďalším paradoxom je, že na PP je dobré mať pochvalu, pochvala sa dostáva napríklad za uratovanie. To že si niekto uprace má byť znakom nápravy??? 10. Nepáči sa mi, že ak jeden magor utečie z OO, verejnosť má kadejaké pripomienky a nikomu nevadí, že ďalších 8999 väzňou na to ani nepomyslí, a v konečnom dôsledku si to odserú všetcia, lebo potom i nedokážete vybaviž preršenie. 11. Nepáči sa mi, že niekto z trestom ako ja mal na cele spolubývajúcich odsúdných 2x lúpež, 1x zabytie, 1x hrubý nátlak 1x ťažké ublíženie na zdraví 1x, rôzne násilné činnosti, mimochodom všetcia slávne mediálne známe hviezdy, to akože oni mali na mňa pôsobiť prevýchovne??? ešte, že to boli normálni ľudia... 12. Nepáči sa mi že vo väznici s pôvodnou kapacitou 800 miest je momentálne 1600 ludí a to nič sa epristaavilo... 13. ešte ma iste dačo napadne...

Nick: Smutna pre RR

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 07.10.2010, 07:43

Co?to je v Trnave az tak zle?moj snubenec je teraz v NRa potom ho prevezu do Trnavy...ja som myslela ze tam je len stupen c.1 on sedi za autonehodu, takze mozem asi ratat s tym ze sa mi tam medzi tymi ludmi pokazi co?

Nick: kiki pre RR

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 07.10.2010, 10:51

mozen sa ta opytat v ktoren napravno vychovnej skupine si bo???

Nick: Anyone

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 29.11.2010, 01:08

RR
Zeliezovce... Sedel si tam? Never kazdej somarine co ti mukly natrepu. Co sa tyka toho zarobku , no tak to suhlasim . Ale tak co cakas pri PP , samozrejme ze ich zauima kazda hlupost co si kedy spravil , aj tie co trectne neboly , npr chodenie poza skolu a podobne drobnosti. A to ze je tam vela veznou? Ukaz mi veznicu kde ich je malo...

Smutna
Pokazit zas nie ,zalezi na tom aky je on sam , ak ma uzku prdel ,tak aj pioniersky tabor by bol pre neho peklom. Zaklad je sa prisposobyt , a nebyt v kute schuleny a plakat ,ale zas ani sa moc prezentovat .Ale som si isty ze to pochopy uz v prvy tizden.

Nick: Lenka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 03.12.2010, 15:48

Zdravim.moze mi niekto napisat ako to chodi v ilave?mam tam priateľa ktorému sa narodil akurat syn.a chcela by som ho ist navštívyt aj z malim.ďakujem.pište na nick ustavacka777

Nick: pre Lenku

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 03.12.2010, 16:39

V Ilave je už podstatne lepšie ako tomu bolo kedysi. Lepšie jedlo,viac aktivit vo voľnom čase...ale na návštevu ťa pustia len ak si jeho priama príbuzná-sestra,matka,žena.

Nick: Kristina pre Lenku

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 15.12.2010, 11:45

Ahoj aj moj je v Ilave ak by si chcela popisat tak tu je moj mail vitaloska123 centrum.sk

PredchádzajúciĎalší

Späť na Väznice

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť