Vaše skúsenosti v ktorej väznici sa ako "sedí"

informácie, skúsenosti, odporúčania...

Nick: Lenka matka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 18.12.2010, 17:21

O osudoch ľudí často rozhoduje len momentálna psychická dispozícia predstaviteľov justície.To je prípad aj môjho syna,ktorý bol odsúdený naoriek tomu,že nik neskúmal ,teda nedokázal subjektívnu stránku trestného činu.Aj toto je možné v našom právnom štáte.Trest si odpykáva v Ilave-zvyká si,je to zvláštne spoločenstvo,ukryté pred očami verejnosti,je tam klde sú aj vrahovia a im podobný,prežíva vlastný pocit nešťastia a bezmocnosti.l krát do mesiaca má povolené návštevy,ktoré samozrejme pravidelne využívame.Písomný kontakt máme s ním pravidelný,raz za tri mesiace mu posielame balík,ktorý nesmie vážiť viac ako 5 kg,l krát do mesiaca posielame tzv kilovku,je to balík formou listu s váhou do 1 kg a môže obsahovať napr.krížovky rôzneho druhu, dopisný papier, pošt.známky, ceruzky, perá,dikár a pod. 3 krát nám aj telefonoval. A čo je dôležité pracuje.Nakoľko nemá iadne dlhy,ostane mu aj do bufetu a je to tak ako aj tu sa píše,z celomesačného zárobku má vreckové max 4 E, všetko si musí platiť,lieky,vyšetrenie očí -eskortu do nemocnice.....a pod.takže mu aj pravidelne posielame 20 E.Musím však povedať,že personál-bachari,psychologovia ktorí sú počas návštevy prítomní sú slušní a ochotní ludia,syn hovorí,že pokiaľ rešpektuje vnútorné pravidlá,nik s personálu nie je hrubý.Primitívne hrubé správanie majú jednotlivci vezni,ktorí odmietajú pracovať,čo im zákon umožnuje,avšak tých sa snaží nevšímať.Najťažšie znáša,že ich je 33 na cele,tak to je horor!Pre nás je to kruté ako aj pre neho,ale má nás a to je dôležité!!
Príspevok zo starého fóra

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 18.12.2010, 19:22

Bývajú cely s lepšími väzňami a horšími. Ak je na horšej, tak treba ísť za p. riaditeľom a dať do pozornosti, že sa slušne správa a že by ste chceli poprosiť o zlepšenie jeho podmienok. Viete, oni tí príslušníci keď vidia, že sa rodina zaujíma o toho väzňa a že by mohli upozorniť na pochybenia väznice, tak trochu ohľaduplnejšie jednajú s takým väzňom, pokiaľ samozrejme ten väzeň je slušný a bezúproblémový...
Autor stránky
Administrátor

Nick: F.T.Y.

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 20.12.2010, 08:53

Ahoj Mimino.Pre Lenku matku:Neviem ci sa da o celach v Ilave hovorit,ako o lepsej a horsej.Skor by som to riesil preradenim do inej vaznice.Zalezi ci je to II NVS,alebo III NVS.A ano,kontakt s rodinou je velmi dolezity,najma pri PPcku.Myslim,ze je to druhy najdolezitejsi faktor po dobrom spravani,ci?Oni sudcovia velmi radi baziruju najma na tom,ci sa ma odsudeny kam vratit.Ludi bez domova neradi pustaju,lebo o par mesiacov ich maju naspat.

Nick: F.T.Y.pre ADMINa

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 20.12.2010, 08:57

Dobra praca Kamarat.Vidim,za sa to chytilo.Vecer mi zavolaj.

Nick:

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 26.12.2010, 15:21

F.T.Y. chcem sa opytat, aku ma sancu manzel, ak je v prvej napravnej, moze poziadat o PP v juli, po 2/3 trestu, ale pripocitali mu aj podmienku, predtym nebol vo vykone trestu, len mal podmienku. Chodime ho kazdy mesiac pozerat, skoro denne piseme si listy, ma malu dceru. Aj pracoval tam, ked bola praca, aj nejake tie pochvaly ziskal. Ja vsetko vsadzam na to pp v juli, ani nechcem pomysliet na to, ze by ho nepustili. Ide o to, ze pocul, ze vraj robia nejake problemy tym, co mali podmienku.

Nick: pre admina

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 26.12.2010, 15:27

bolo by dobre, keby si tu dal na sklo nieco o peniazoch, ktore odsudeny dostane po vykone trestu zo socky, lebo ludia toto nevedia a chcem upozornit, ze akodsudenemu pride do vaznice sekom obnos, oni mu ho odlozia, pri prepusteni mu tie peniaze daju, ale od statu ich uz nedostane. Je to tusim okolo 97 eur. Ale bolo by dobre, keby si to zistil, ako to v skutocnosti je a hodil to tu rozpisane na sklo.

Poslaťod Autor stránky » 26.12.2010, 16:02

Dík za upozornenie, že to tu chýba, doplním to hneď ako sa to zistí...
Autor stránky
Administrátor

Poslaťod Autor stránky » 26.12.2010, 16:06

Porušenie podmienky je vždy priťažujúce, ale záleží z ktorej väznice ho budú púšťať. Keď je vo väzení prvý krát a je v nejakej lepšej väznici tak ho môžu pustiť, ale presnú odpoveď Vám nikto nedá.
Autor stránky
Administrátor

Nick: neštastna matka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 02.01.2011, 09:43

Som matkou syna ,ktory je prvotrestany.Skutok sa stal pred 5 rokmi.Vtedy mal 20r. a zapojil sa do bitky a vytrznictva.Nikto nebol važne zraneny.Teraz,13.1. ma posledne sudne jednanie a vieme,ze dostane natvrdo 30 mesiacov v I.NVS. Nikdy pred tym a ani pocas 5 rokov nespachal ziadny trestny čin.Teraz pracuje a sprava sa slusne.Teraz je psychicky na dne a my ,rodičia možno ešte viac.Prosim vas ,ako je to vo väzniciach s bitkami medzi väznami?A v akych pripadoch su bachari hrubi na väznov?Kolko tabaku si tam moze odsudeny zobrat?Musi byt tabak original uzatvoreny a okolkovany?Ak si tam zoberie 100€ moze ich pouzit na nakup,ak mu bude nieco chybat? Prosim napiste mi,co(a kolko) si tam ma zobrat z domu.Syn nie je ziadne "tintítko"(ma 185cm a 105kg),nie je z tych ktori by sa skryvali do kuta,ale ani nikomu bezdovodne neublizuje,no mame strach ako to psychicky zvladne.Ako sa ma tam clovek zachovat k takemu,co ho okradne,bude ho provokovat k bitke,alebo robit na naho intrigy?

Nick: F.T.Y.to nestastna matka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 03.01.2011, 08:15

Mila pani,vobec sa nemusite bat o vasho syna.a este k tomu pri jeho "parametroch".neviem odkial viete,ze dostane tych 30m (asi ich uz dostal a 13.1 je odvolacka)ale to neznamena,ze nemoze dostat menej.pri nastupe "z volnej nohy"(ked odsudeny nastupi trest sam)si moze zosebou zobrat tabaku,kavy,cigariet,a vobec vsetkeho,co je v base dovolene (ostatne,nedovolene veci mu daju do skladu a vratia,ked pojde domou),KOLKO LEN UNESIE.Potom uz len nakupy (nejaky limit tam je)a baliky do 5kg.POZOR,vo vasom pripade,ak je to odvolacka na kraji,tak nech to ma uz na sude pri sebe!!!pretoze po vyneseni rozsudku ho okamzite eskortuju na nastupne oddelenie.povedzte mu,ze tam bude (okrem ineho) robit psychotesty a ze nech to berie seriozne a vazne,pretoze od toho zalezi,ci bude medzi magormi,alebo normal.ludmi.vacsina vaznov presne tieto pociatocne psychotasty berie na lahko a flakaju to,pretoze to trva dlho...verte,ze aj v base su normalni ludia a samozrejme aj magory.a ak zvladne sa slusne spravat,kontakt s rodinou...vacsinou v takychto pripadoch je PPcko iste na 100%.a nebojte sa o vasho syna,bude to mat miesto vojny.ja som bol aj v I.NVS,aj na vojne a vojna bola horsia.len sa neinspirujte americkymi filmami(znasilnenia vo vazeni...)nic take sa v nasich vazniciach nedeje (pokial to nieje dobrovolne),mozno v III.NVS v Ilave,ale to vasmu synovi nehrozi.z bitkami to tam je ako vonku.ak bude chciet sa pobit,tak sa pobije.ak nie (odporucam),tak sa aj tam da riesit konflikt inymi cestami,na to vsetko pride sam.no a bachari?aj to su len ludia,znova zalezi iba na vasom synovi ako sa bude spravat,ale urcite niesu brutalny.aj oni robia psychotesty a nechcu prist o pracu,takze...zlate pravidlo,ktore plati vsade (vazen-bachar)DAS POKOJ-MAS POKOJ)pozravujem a nemajte obavu.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Väznice

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť