OO BA

informácie, skúsenosti, odporúčania...

OO BA

Poslaťod Monn » 13.05.2013, 16:10

Dobrý deň :)
Chcela by som sa len opýtať, či sa nájde niekto, kto má nejaké skúsenosti s otvoreným oddielom v Bratislave. Ako to tam funguje, aké sú tam podmienky, kam chodia odsúdení pracovať (čítala som len, že všetci robia mimo ústavu), ako je to s návštevami a priepustkami??? Veľmi pekne vopred ďakujem za info ;) googlim na nete, ale nič extra som o OO v BA nenašla
Monn

Re: OO BA

Poslaťod johny11 » 23.05.2013, 08:55

Ahoj, moja osobná skúsenosť že nič lepšie ako OO v Ba na Slovensku neexistuje. Ide viac menej o internátny spôsob väzenského prostredia, samozrejme že treba dodržiavať pravidlá byť aktívny v robote aj počas volného času ( vytvátať aktivity pre odsúdený, napr. rôzne sútaže, hlásiť sa na brigády atď ) Vychádzky sú: 1. je 6 hodinová s rodinou pre väzňa musí niekto prísť, je to ako skúška, či sa vráti na čas atď. ) A chcem zdôrazniť že je tam maximálna čistota, lebo aspoň raz mesačne tam chodia medzinárodné návštevy z iných zariadení a OO v BA je taká výkladná skriňa Slovenského väzenie. Keď chcete pýtajte sa, ozaj sú tam 3 skype tel. a väzeň môže v čase osobného voľna, to znamená že vždy keď príde z roboty až do večierky volať koľko chce a kam chce a ak vola na PC je to samozrejme zadarmo.
johny11

Poslaťod Monn » 23.05.2013, 16:13

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, už som myslela, že sa nik so skúsenosťami nenájde. Znie to veľmi dobre, z toho celého zlého je toto asi najprijateľnejšie, tak snáď sa to o pár dní stane aj aktuálne. :)
Prosím vás a neviete náhodou kam chodia pracovať- myslím aký typ práce vykonávajú??..čo sa týka skype-u ten má zadarmo??..a návštevy sú mimo väznice vždy, či len tá prvá ako skúška, alebo len raz za čas??..ešte sa chcem opýtať na priepustky- je možné ísť domov aspoň na 48 hodín, resp. či je možné ľahšie získať priepustku na otvorenom oddiely?
Vopred ďakujem za reagovanie a prajem pekný deň :)
Monn

Poslaťod johny11 » 24.05.2013, 07:43

Na OO v Ba je momentálne okolo 130 odsúdených. Chodia pracovať na Bratislavské cintoríny ( MARIANUM ), upratovanie súdov, ministerstvá, triedenie odpadov v Pezinku, Nemocnica, Wurth, správa zelene Bratislava. Skype je úplne zadarmo ak sa telefonuje na PC, ak chce volať na telefon mobilný alebo pevná linka spoplatnuje sa to ako normálny skype hovor. To si potom musí nabit skype, ale vy z domu mu ho nabije a možete hovorit kolko chcete, ale ten počítač, alebo v dnesnej dobe dotykové tel. ktoré maju internet a nainstalovaný skype, tak je to zadarmo. Návštevy sú každú nedelu 2 hodiny v jedálni, ak pravidelne navštevujete odsúdeného, tak dostane tu 1. 6 hodinovú a potom nasleduje po nejakom čase 48 hodinova a dalej 3,4 a max je 5 dňová. Chcem Vás ale upozorniť nechodiť za odsúdeným na pracovisko, alebo ked má v nedelu s odsúdenými vychádzku, lebo sa to zvykne sledovať akonáhle Vás odfotia v meste spolu alebo že ste nahlasili vychádzku do múzea a vy ste niekde s rodinou na káve, v tom momente vás zbalia a otvorené oddelenie už nikdy neuvidí. Ešte jedna vec v BA sa ešte nestalo že by niekoho nepustili na PP, čo v Trnave je uplne bežné. Napríklad minulé vianoce a silvester boli doma skoro všetci. Doporučujem, ja sám viem že je to ťažké len ak sa tam dostane tak držať hubu a chodiť na brigády, nešpekulovať že som v nedelu v meste a stretávať sa so známimi a rodinou, lebo medzi OO a basou je tenká čiara. Nepíšte mu listy ktoré sa nesú v tóne že doma sa niečo zlé deje ( deti choré, zomrel príbuzný...atď ) je to včetko dôvod na preradenie na zatvorené oddelenie z dôvodu možného úteku. Ak som na niečo neodpovedal tak sa pýtajte... Držím všetkým palce...
johny11

Poslaťod johny11 » 24.05.2013, 07:55

V BA normálne má väzeň hotovosť pri sebe, pošlete mu ich na účet a pri výplate mu ich dajú, ak má exekúcie tak mu daju len polovicu, zarába sa tam zhruba 120€, polovica ide na stravu a ubytovanie, zvyšok mu dajú , cca 50-60€. Ak má exekúcie, výživné tak dostane okolo 13-15€. Ale sú na to páky ako sa dostane k hotovosti normálne z domu, ale to tu nebudem rozpisovať.
johny11

Poslaťod Monn » 24.05.2013, 13:10

Ešte mám jednu menšiu otázočku, ale neviem, či budete vedieť odpovedať- keď môjho muža preradia, budeme musieť(rodina) zas dokladovať kto sme, ako to bolo prvýkrát na návšteve na zatvorenom??..alebo je to niekde v systéme nahodené a už nemusím nič dokazovať- na návštevy chodím pravidelne..
A ďakujem vám za reakcie- pomohol ste mi :)
Monn

Poslaťod johny11 » 28.05.2013, 16:19

Budete musieť ale je to jednoduchšie ako na pevnej, pedágóg si ho zavolá hneď 1. deň a zriadi mu skype konto, navštívenky na celý mesiac ( čiže dostane na každú nedeľu / 2 hodiny ). A do justičáku sú eskorty vždy v utorok ( vtedy ho budú prevážať ) a v stredu/štvrtok býva komisia kde ho zaradia do práce a prevezú na otvorené oddelenie ( zatial, tie 2,3 dni bude dnu v justičáku na pevnej )
johny11

Poslaťod johny11 » 28.05.2013, 16:23

Ešte jedna vec na prvú navštevu mu hneď zoberte civilné oblečenie, v čom bude chodiť do roboty, topánky, teplaky, proste to, čo nosil doma. Aby v sobotu mohol isť do mesta, prípadne hrať futbal... vela štastia
johny11

Poslaťod Monn » 15.06.2013, 03:06

Dobrý deň,
ďakujem vám za vaše postrehy. Avšak mám na vás ešte jednu prosbu- neviete náhodou niečo o OO v TN. Situácia sa totiž zmenila a môj muž mieri práve tam. Opäť raz googlim, no tie oficiálne informácia za veľa nestoja, vlastne ani poriadne neviem kde to je :lol:
Ak náhodou viete aké to tam je, budem vám veľmi vďačná za akúkoľvek informáciu.
Vopred ďakujem a prajem pekný deň
Monn

Poslaťod Dominikaa77 » 17.04.2016, 17:34

Zdravim i keď toto fórum je asi už úplne mŕtve budem dúfať že mi niekto odpovie :D chcela by som vedieť všetko o OO v justicaku...muzovi dal pedagóg na výber medzi OO v Rim.Sobote a OO Ba...tak zisťujem kde by to bolo preňho najlepšie...dakujem
Dominikaa77

Ďalší

Späť na Väznice

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť