Otvorené oddelenie Sabová-Rinavská Sobota

informácie, skúsenosti, odporúčania...

Otvorené oddelenie Sabová-Rinavská Sobota

Poslaťod davidkova25 » 26.05.2013, 13:37

poprosim vas aké mate skusenosti ohladom tochto ustavu,som pocula ze tam mozu mat aj mobil,a cez skype ze sa rozpravaju,a navstevy ze su kazdy vikendBaliky su tam ako?Chcela by som dostat podrobnejsie informacie ohladom tochto ustavu,za odpovede vam vopred dakujem
davidkova25

Re: Otvorené oddelenie Sabová-Rinavská Sobota

Poslaťod johny11 » 28.05.2013, 16:13

Je tam velmi tažká robota... a ver tomu že mobil maju jedine načierno a to pekne riskuju, ked si už nevážia ani OO, mobil je prísne zakázaný !!! Balíky tak isto ako pevná, číže 1krat za 3 mesiace.
johny11

Poslaťod davidkova25 » 28.05.2013, 16:28

johny11 píše:Je tam velmi tažká robota... a ver tomu že mobil maju jedine načierno a to pekne riskuju, ked si už nevážia ani OO, mobil je prísne zakázaný !!! Balíky tak isto ako pevná, číže 1krat za 3 mesiace.

Dakujem,a ako je to tam s navstevou?ako casto sa moze chodit?a vychadzky su tam ako?dakujem
davidkova25

Poslaťod davidkova25 » 02.06.2013, 13:10

Chcela by som este jednu vec vediet ozaj je tam SKYPE?a mozme telefonovat cez skype?po akom case moze?dakujem
davidkova25

Poslaťod JanaP » 06.06.2013, 06:18

Ahojte

mám tam kamaráta, pracuje v TAURISE, balí salámy,párky, t.z. že pracuje medzi bežnými ľuďmi. Skype tam je, ale len 2 PC, takže majú naponáhlo keď sa telefonuje, lebo sa chcú v rovnakom čase všetci dostať k PC. Mobily určite povolené nemajú.
JanaP

Poslaťod Eva Kmeťová » 30.04.2015, 21:24

Ahojte mam tam priatela.Skype tam je a kazdy ma pravo volat 10minut ak sa nedovola moze vyskusat neskor.Co sa tyka mobilu ten je zakazany.
Eva Kmeťová

Poslaťod danamaria » 07.09.2015, 12:27

Dobry den, poprosila by som blizsie info ohladom OO Sabova - navstevy, telefonovanie, praca atd., tak obsirnejsie. Priatela mojej dcery tam premiestnili zo Sace. Najprv na tyzden dva do Zeliezoviec a potom tam. Velmi by som bola vdacna za odpoved, dakujem.
danamaria

Poslaťod Eva Kmeťová » 12.11.2015, 08:10

Otvorene odelenie Sabova Rimavska Sobota. Dobry den navstevy su povolene kazdu nedelu na 2 hodiny.Telefonovanie jedine cez Skype aj to iba 10 minut.Praca je tam tazka pracuje sa zo zvieratkami no niektory chlapi su aj von,ale da saa to zvladnut.
Eva Kmeťová

Poslaťod SixtyNine » 26.11.2015, 10:27

Upresnim: telefonovanie Skype kedykolvek vo volnom case. Mobil nie je povoleny, ale nema vyznam vzhladom na neobmedzene volania cez Skype.
Dvojhodinova navsteva je mozna kazdu nedelu.
Praca je tazka, ale da sa to vydrzat. Co je horsie, nutia basistov robit aj v mimopracovnom case, niekedy 2, ale ked treba (a v lete treba casto), tak aj viac hodin navyse. Samozrejme, je moznost odmietnut, ale potom sa clovek moze rozlucit s "opustakmi". Ak ma na to niekto zaludok, moze sa dat zvolit za hlavneho basistu (tzv. vazenska samosprava). Ti su styria, dostavaju najlukrativnejsiu pracu (sklad, kuchyna) a nemusia robit nic navyse, domov chodia castejsie ako otroci, dokonca sa im potichu toleruje, ked si zvonku nieco prepasuju. Tym sa vsak stavaju zandarskymi kolaborantmi a vsetci ich nenavidia.
Strava v porovnani s inymi ustavmi nadpriemerna. Inac je to ale asi "najmenej otvorene" oddelenie zo vsetkych otvorenych na Slovensku. Do mesta sa prakticky nedostanete (max. raz za mesiac na hodinu na plavaren pod dozorom zandara). Je tam vyslovene vydieracsky rezim, pokial clovek robi ako otrok a drzi hubu a krok, v pravidelnych intervaloch (raz za 6-7 tyzdnov) je opustak domov na 2, alebo 5 dni. To je castejsie, ako z vacsiny inych otvorenych oddeleni. Pokial sa ale niekto domaha nejakyc prav, alebo otvorene povie, co si mysli o tamojsich pomeroch, opustaky sa "posuvaju".
Na rezim dozera 6 dozorcov, ktori sa striedaju. Dvaja z nich su celkom v pohode, ostatni su zlomyselni a zakerni, treba sa im vyhybat, ako sa len da. Hlavni zandari (tzv. pedagogovia) su dvaja, neda sa povedat, ze by boli zlomyselni, ale ani sa neda cakat, ze by s cimkolvek pomohli. Urobia nutne minimum.
Zaver: chodte inde, ak mate taku moznost. Na druhej strane, pokial si zvyknete na miestne specifika, da sa to tam vydrzat a PP mate skoro iste. A ani inde to nebude ziadny zazrak, vzdy je to basa... :-)
SixtyNine

Poslaťod radusssko146 » 23.03.2016, 14:36

Vo vsetkych Otvorenych oddeleniach na Slovensku uz telefonovanie cez Skype zrusili, telefonuje sa cez automaty a na kredit, takze velka zmena. Mobilne telefony nikde v ziadnom vykone trestu odnatia slobody nebudu povolene, to nema ani Breivik v Norsku. Urcite sa vsak medzi odsudenymi najdu sposoby, ako si nelegalne zavolat, ved chodia na civilne pracoviska a ked im tam pracovnici daju zavolat v rozpore so zmluvou... Riskuje sa vzdy a vsade. Kazdy si vsak rozmysli, ci sa o vyhody OO pripravi a pojde spät do zatvorenej pakarne, ale komu niet rady, tomu niet pomoci.
radusssko146

Späť na Väznice

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť