Otvorene oddelenie Presov

informácie, skúsenosti, odporúčania...

Re: Otvorene oddelenie Presov

Poslaťod simona1702 » 01.04.2015, 15:20

Aha takze ho moze zbytocne cakat chudak nervozny je ako nikdy! Nevie co ho caka... A tak s tymto si ma dostala! Ach jaj porazi ma.... Drzia ho tam ako dakeho neviem skodliveho cloveka pre okolie ho mohli nechat vonku,co som čítala tu napr tak niekomu tu nasli pol kila travy a strykovi 2 gramy pervitinu... Viem ze pervitin je horsi ale ze by sa to myselo takto komplikovane riesit nechapem! Stryko sa priznal...tak nechapem co sa to neriesi uz na sude! Cela rodina hore nohami! :'( dakujem za kazdu spravu..
simona1702

Poslaťod sandrasofia » 01.04.2015, 18:11

Mojho muza drzali vo vazbe 9mesiacov!!!!a to sa hned na zaciatku ku vsetkemu priznal...sud mal az o 9mesiacov!!!za falsovanie uradnej pecate dostal 2,5roka-tolko dostal zitny za zabitie..len pre porovnanie.A nikto nepozeral nato ze ma 2male.deti...trest sa mi zda vysoky ale nic s tym neurobime bohuzial..uz len cakat na ppcko
sandrasofia

Poslaťod simona1702 » 01.04.2015, 22:47

Coze tak to mate teda tiez celkom "bohove" a co pravnika ste mali dobreho? Pomohol mu velmi ci len aby bolo? Prepac ze sa tak sprosto pytam ale kedze aom s tohto celeho uz aj ja psychicky v riti zaujima ma kazda malickost
simona1702

Poslaťod sandrasofia » 02.04.2015, 08:05

No ani neviem ci pomohol..snazil sa ale sudca bol nekompromisny a vobec nepozeral nato ze ma deti.Ale dufam ze v septembri ho pustia na ppxko domov.
sandrasofia

Poslaťod simona1702 » 02.04.2015, 15:35

Drzim ti palce aby sa vam to pp-cko podarilo uspesne dotiahnut dokonca! Ja neviem som zhrozena a celkovo uz vycerpana lebo sme bezna slovenska rodina kde je prijem minimalna mzda alebo nieco trochu nad a neviem si nejako dat dokopy ako uhradime pravnika!!!! Lebo aj za toho statom prideleneho treba udajne platit! Ako som toho nazoru co by sme si aj pozicali ale ak by tam slo o prilepsenie - odlahcenie rokov pre stryka treba zabojovat! Hlavne slovo ma sudca alebo prokurator? A mozes mi nejako opisat priebeh sudu... Aj ked do spravy... Neskutocne stryko sa priznal k cinu a urcite to aj uz olutoval... Ale aby mal len tak 9 mesiacov a viac cakat sa mi zda pritiahnute za vlasy! Ako chapem ze teraz je vela trestnych cinov,zlocinov a kriminality ale nepaci sa mi ze s dobrymi ludmi narabaju ako zo zvermi alebo vrahmi!
simona1702

Poslaťod radusssko146 » 23.03.2016, 14:26

Otvorene oddelenie v Presove je "vysunuta" pobocka UVV a UVTOS Presov. Vykonava sa tu muzsky trest odnatia slobody, je na Pionierskej ulici c. 31, ale postova adresa je UVV a UVTOS, Kpt. Nalepku 1, Priecinok 113, 081 13 Presov. V tomto Otvorenom oddeleni vykonavaju muzi rozne tresty co do rozsahu trestnej cinnosti aj co do dlzky trestu. Väcsinou sa tam dostanu po urcitom case vykonu trestu v uzavretych oddieloch (Sabinov, Saca, Sucany), ale po splneni podmienok je mozne, ze sa tam dostane aj odsudeny zo slobody po pobyte v nastupnom oddelenie (do vykonu trestu sa nastupuje cez väzbu). Donedavna bolo mozne z Otvoreneho oddelenia telefonovat do celeho sveta zadarmo cez Skype, ale je to uz zrusene. Telefonuje sa bez obmedzeni z telefonneho automatu, na kredit. Boli povolene taktiez navstevy s rodinou mimo oddelenia na cca 5 hodin (v ramci mesta Presov), v nedelu, ale zrusili aj to. Teraz su navstevy len v oddeleni, 2 hodiny, v zmysle zakona. S navstevou je mozne poprechadzat sa v areali vo vyznacenom priestore, v pripade nepriazniveho pocasia sa sedi v jedalni. S PP-ckami je to tam horsie, resp. takto... Je tam vela zavistlivych ludi, asi ako vsade. Stalo sa, ze tesne pred PP-ckom sa vyrobil nejaky umely problem medzi odsudenymi a bolo... Odsudenemu, ktory fungoval niekolko mesiacov bez problemov, nakoniec PP-cko bud zamietli, alebo odrocili, alebo sudca poradil, aby si PP-cko stiahol, nakolko odsudeny mal bud trest alebo nebol odporucany v plnom rozsahu. Co sa ale tyka porovnania so zatvorenymi ustavmi, napr. so Sabinovom, je to tam vcelku dobre, civilny zivot, civilne oblecenie, civilna praca, vychadzky do mesta za ucelom kulturnych a sportovych podujati, do kniznice...
radusssko146

Poslaťod sandrasofia » 28.03.2016, 19:17

Presne ako pise radusko...ja tam mam muza od decembra,zo zaciatku chodil kazdu nedelu domov na 5hodin..potom to zrusili kvoli hlupakom ktory mali na pracovisku zakazane veci..teraz bol na vychadzke-48hodinovej tak sme si ho aspon trocha uzili :) no co sa tyka toho ppcka dost som sa zlakla..muz uz ma aj datum pojednavanie aj hodnotenie uz urobene..tak dufam ze sa nic neprihodi..radusko ty si sa zrejme teraz odtial vratil ze?vidim ze si dobre informovany..mozno sa aj poznas s mojimuzom :)
sandrasofia

Poslaťod radusssko146 » 17.05.2016, 18:38

Presne ako pises, osobna skusenost a urcite ho poznam, ak chces, tak email na mna je radussko146@gmail.com. Vyslo mu to pp-cko? Dufam, ze ano.
radusssko146

Poslaťod sandrasofia » 23.05.2016, 07:24

Ano vysloooo :) od 12.4. ho uz mame domaa konecne
sandrasofia

Poslaťod Maculkaamajusko » 25.05.2016, 05:56

To je super Sandrasofia , že máš muža doma. Viem aké to je. Po 4rokoch my prišiel muž na pevný výstup 28.2. domov. Sme spolu šťastný. Naša láska je ešte krajšia ako úplne na začiatku nášho vzťahu. Čaká nás ešte jeden súd ale nevzdávame to ak by to aj náhodou zle dopadlo tak sa neobávame. Sme nato pripravený. Už to ale nebude na tak dlho a tak viem, že by sme to zvládli keby to nedajbože zle dopadlo i keď nemá prečo. Veď ale spolahni sa na SK.
Maculkaamajusko

Predchádzajúci

Späť na Väznice

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia