Navštevy

informácie, skúsenosti, odporúčania...

Navštevy

Poslaťod Nika2 » 28.03.2017, 09:51

Ahojte, priatela preložili do väznice v Trnave. Kedže nie sme zosobášení, mala som si vybaviť potvrdenie o družke. Aby som ho mohla navštevovať.Na matrike mi však bolo povedanè že na SR to neexistuje a mám zavolat policajnému zboru nech mi nadiktuju text na čestné vyhlásenie. Na sekretariáte v Trnave mi povedali že stačí pot.o spoločnom trvalom bydlisku ktorý však nemáme. Ako inú možnosť mi povedali že mám ísť na políciu a preukazat že mám na priatela dobrý vplyv. Neviete mi poradit.ako to mam preukazat
Nika2

Re: Navštevy

Poslaťod radusssko146 » 31.03.2017, 20:35

Prvá a najjednoduchšia možnosť je ochotná pracovníčka miestnej matriky, ktorá vydá "potvrdenie" (bežne neuznávané štátnymi orgánmi), že ste žili na rovnakom mieste v meste (obci) a podieľali ste sa na chode spoločnej domácnosti - nájom, inkaso, hypotéka. Je iba na pedagógovi daného ÚVTOS, či toto potvrdenie akceptuje alebo nie. Takéto potvrdenie neprikazuje žiadny zákon a pojem "druh/družka" nie je u nás uznateľný oficiálnymi inštitúciami. Policajný zbor nie je organizácia, ktorá by ľudom na počkanie vydávala potvrdenia typu "má naňho dobrý vplyv".
radusssko146

Späť na Väznice

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť