Moze mat odsudeny tieto veci vo vykone trestu?

informácie, skúsenosti, odporúčania...

Re: Moze mat odsudeny tieto veci vo vykone trestu?

Poslaťod radusssko146 » 09.09.2017, 08:30

CD a DVD na studium v kniznici sa myslia ustavne CD a DVD pod dohladom pedagoga. Nie sukromne. Ak ma radio USB vstup, tento bude zaplombovany pri platenej prehliadke. Ziadny USB vstup nebude volny na ziadnom zariadeni, ci uz ide o TV alebo vlastne radio. Pri praci s PC su povolene ustavne CD a DVD, vlastne zapisky, knihy a pisacie potreby. Nabijatelne baterie s nabijackou su povolene jedine na otvorenom oddeleni. Spravidla vsak musia byt neoddelitelnou sucastou prenosneho TV. V uzatvorenych ustavoch len jednorazove baterie - moznost zakupit v ustavnom bufete.
radusssko146

Poslaťod bielik » 09.09.2017, 22:00

Vdaka, cize neposielat nic co sa nabija cez USB?
bielik

Poslaťod radusssko146 » 11.09.2017, 06:33

Neposielat nic, co ma USB vstup a nie je povolene ustavnym poriadkom, resp. zakonom. Dnesne moderne digitalne radia maju USB, aj televizory maju USB, to sa akceptuje, vyvoj nezastavite. Ale ako som pisal vyssie, vsetky USB vstupy, vystupy, vsetky konektory ktore umoznuju datove pripojenie, datovy prenos a pod. budu ZAPLOMBOVANE pri platenej prehliadke. Porusenie tejto plomby ma za nasledok disciplinarny trest a odobratie spotrebica. Kazda ustavna prehliadka elektrospotrebica v zaruke sposobi stratu tejto zaruky u predajcu.
radusssko146

Poslaťod bielik » 11.09.2017, 16:10

Rozumiem ze datove USB vstupy/vystupy su zakazane. Ale co ak ma zariadenie USB vstup iba na nabijanie (cize nedaju sa cez neho prenasat data, ale iba elektricky prud)? Neviete ako v takomto pripade postupuju ustavy? Alebo je lepsie sa ich priamo opytat?
bielik

Poslaťod radusssko146 » 11.09.2017, 20:51

Bez ohladu na funkciu USB vstupu/vystupu, bude tento zaplombovany. Kazde taketo zariadenie ma alternativu, ktoru v ustave na vykon trestu mozete pouzit. Obycajne digitalne radio s vlastnym napajanim do siete 230V, obycajny LCD TV s uhloprieckou 21" s vlastnym 230V napajanim. Nespekulovat, neriesit "zakon", clanky na internete... Prezit, byt slusny, pokorny. Na vzdelavanie bude casu dost na slobode.
radusssko146

Predchádzajúci

Späť na Väznice

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť