Justičák v Blave

informácie, skúsenosti, odporúčania...

Re: Justičák v Blave

Poslaťod SystemJusticia » 14.03.2011, 16:34

Sám som navštevoval kurz anglického jazyka ako aj ďalší odsúdení. Viem že toto nikdy nebolo a myslím že ani nemohlo byť prekážkou v preradení odsúdeného do iného ústavu. Preradenie z dôvodu dostať sa bližšie k trvalému bydlisku ,za účelom návštev rodinných príslušníkov sa bral vždy veľký ohľad ak sa to dá takto napísať. Aj sám riaditeľ ústavu musí dať prednosť takémuto preradeniu pred nejakým záujmovým krúžkom.
Určite vedia že to má pozitívny vplyv ,budí to dobrý dojem ale všetko sa odsúdeným vedie v osobnej karte. Tým chcem povedať že aj v ďalšom ústave budú vidieť snahu a záujem. Samozrejme aj v ústave v BA sa môže opäť prihlásiť na kurz a pokračovať v tejto aktivite. Nie som si úplne istý ale podobne krúžky by mali byť v každom ústave.
SJ
SystemJusticia

Poslaťod Andrea » 14.03.2011, 19:31

Ohladom 2. NVS v Justicaku sa treba popytat, lebo posledny mesiac sa tam dost veci zmenilo, nieco zrusili, niektorych presunuli na otvorene oddelenie, ale podrobnejsie veci bohuzial neviem. Ohladom kurzov : stale su aj jazykove kurzy, treba sa prihlasit hned, aj ked uz su rozbehnute, lebo v najblizsom sa s nim bude ratat. Co sa tyka prac na rezii neviem Vam poradit ani ja ani manzel, lebo on v Jsuticaku bol iba na otvorenom, predtym bol v Leopoldove, ale to iba 6 tyzdnov, kym ho neprelozili do BA.
Andrea

Poslaťod Zuzana » 14.03.2011, 22:38

Zbieram informácie, ako najlepšie viem. Niečo my ešte možno napíše Deniska. Čo sa týka krúžku - asi som sa nevyjadrila celkom zrozumiteľne - manžel sa nechce učiť anglicky, on vedie krúžok pre ostatných - učí tam.
Zuzana

Poslaťod Deniska » 14.03.2011, 23:15

Ahoj Zuzi.Tak je uz po navsteve,pytala som sa ti nato a su tam holici,knihovnici,mechanici,elektrikari,murari,maliari...urcite neberu vyucenych staci,ked maju nejaku prax.. ak by si mala este nejake otazky tak mi napis :) prajem pekny vecer
Deniska

Poslaťod Zuzana » 15.03.2011, 08:43

Díky Deni, zatiaľ je to všetko :) Príjemný týždeň.
Zuzana

Poslaťod myšička » 16.03.2011, 13:57

Dobrý deň, sledujem túto stránku už pravidelne pár mesiacov, a posledné týždne častejšie. Manžel sedí momentálne po súde v Justičnom paláci. Ešte nevieme obaja do kedy tam zostane a kam ho prevelia. Trvalý pobyt má v Bratislave, aj ja bývam v Bratislave, tak trošku dúfame, že ho zoberú do réžie, buď do kuchyne - keďže mal skúsenosti, alebo inde. Sedí už od 3.3. a prvý list som od neho dostala tento pondelok 14.3.. Zajtra to bude len týždeň čo tam sedí, ale mne to pripadá ako keby tam bol už rok. V liste mi napísal zhruba ako sa má a pýtal aj peniaze aby som mu poslala. A to je problém, neviem ako a kam mu mám poslať peniaze. Viete mi poradiť? A tak isto čo sa týka návštev. Videla som tu, že každú nedeľu sú návštevy v Justičnom paláci. Ale keď nemám navštívenku asi ho ešte nemôžem navštíviť, alebo???? ďakujem za odpovede....
myšička

Poslaťod kristina67 » 16.03.2011, 14:54

bez navštívenky urcite nie, musi dostat povolenie na navstevu. Peniaze mozete poslat postovou poukazkou na adresu vaznice a na jeho meno a datum narodenia. Daju sa poslat aj prevodom. Manzel by Vam mal poslat cislo uctu a ako variabilny symbol napisete jeho rodne cislo. Pouzila som oba sposoby a nebol problem.
kristina67

Poslaťod vlnkaba » 17.03.2011, 17:37

Mysicka a nenapisal ti ze preco az tak neskoro ti prisiel list od neho? Moj nastupil7.3. a uz mam velke pochybnosti o tom ci je vsetko o.k. Cakam list kazdym dnom. Takze pravdepodobne ho mozem ocakavat az buduci tyzden ten list....
vlnkaba

Poslaťod myšička » 18.03.2011, 08:16

Nie, nenapísal mi že prečo tak neskoro. Ja len dúfam, že dnes dostanem od neho ďalší list, veď zo zákona má nárok na dve známky mesačne. A my sme zabudli známky kúpiť pred procesom. Dnes mu pošle známky i peniažky jeho macocha. Len stále neviem či je ešte v BA, či ho nepreviezli inam, alebo ako dlho tu zostane. Tá neistota je najhoršia. Tá ma zožiera. Mne to pripadá ako rok, a pritom to boli včera len 2 týždne z 5 rokov čo dostal. A po 3,5 roku si môže požiadať o podmienečné prepustenie. Počula som, že to nie všetci môžu.
A toto počasie mi tiež nepridáva na dobrej nálade. Prestala som už dokonca úplne jesť, nemôžem nič zhltnúť. Stále mám guču v hrdle a nič nepomáha. Mám to už pár mesiacov, ale teraz ako je manžel vo väzení, tak je to ešte horšie. Bojím sa, že sa môj organizmus za chvíľu zrúti, ale neviem nasilu nič jesť, pretože potom mi je zase zle na zvracanie z jedla čo mám v žalúdku. Je to začarovaný kruh.
myšička

Poslaťod Deniska » 18.03.2011, 11:28

Ahoj Mysiska..Co sa tyka prveho listu od mojho priatela som dostala presne po 2.tyzdnoch takze asi si vies predstavit co to bolo.....Osobne si myslim,ze kedze je tam tak kratko este stale je v Bratislave.AK sa ta mozem spytat je v 2NVS?lebo si spominala reziu tak preto sa pytam :) ak ma trvaly pobyt v bratislave je vacsia pravdepodobnost,ze si ho tu nechaju,aj ked to rozhoduju oni o tom...Postupom casu ti to bude ubiehat,aspon mne sa to tak zda.Priatel je tam uz 4 mesiac... Navstevy su ak je v 2NVS tak kazde 3-4 tyzdne na otvorenom oddeleni su to kazde 2 tyzdne..Ak by si mala este nejake otazky kludne sa spytaj :) Prajem pekny den
Deniska

PredchádzajúciĎalší

Späť na Väznice

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť