Justičák v Blave

informácie, skúsenosti, odporúčania...

Re: Justičák v Blave

Poslaťod vlnkaba » 26.06.2011, 18:59

Zalezi od toho, v akej napravnovychovnej skupine je. Na "otvorenom oddeneni" su navsetvy formou priameho styku- odsudení sedia s navsetou v jedalni a normalne spolu komunukiju. V ostatných skupinach neviem ako to je.
vlnkaba

Justičák v Blave

Poslaťod Zuzana » 27.06.2011, 11:39

Z Justičaku - z OO majú väzni aj vychádzky, prípadne opušťáky domov k rodine ?
Zuzana

Poslaťod syndikat » 28.06.2011, 16:20

Zuzana píše:Z Justičaku - z OO majú väzni aj vychádzky, prípadne opušťáky domov k rodine ?

Nevedel som, že
Obrázok
syndikat

Poslaťod vlnkaba » 29.06.2011, 12:03

Zuzana, maju aj priepusky domov, ale az po 3 meisacov, samozrejme je to za odmenu a za riadne plnenie vsetkych povinnosti...Niketorí mavaju dokonca az na 5 dni, ale to az po dlhsom case. Manzelovi subili priepustku a nakoniec mu ju neschvalili( je tam 4 mesiace) ze este je tam prilis kratko a nema pravidelne navtevy!!(co sice neviem ako moze on osobne ovplyvnit :evil: ) no a ja kedze mam dve deti tiez to neviem ovplyvnit...ale to uz ich nezaujima... :(
vlnkaba

Poslaťod boybriefs » 08.01.2012, 18:14

Zdravim všetkych.
Bol som odsudeny na 5 rokov nepodmienecne ( a to len na nepriamych dokazoch, čo už) v 1. NVS zo znizenou ochranou a chcel by som sa spytat co ma caka. Som pezincan a zrejme by bolo vhodne aby som ostal v justičaku, alebo ma môžu eskortovat do ineho ustavu?
boybriefs

Poslaťod v.s.t. » 30.05.2012, 20:58

Dobry den,
vdaka za tuto stranku, ziskavam tu velmi cenne informacie, ktore nemam sancu inak ziskat. Manzel je momentalne v justicaku, zatial mam info len od jeho pravnicky, s nim som hovorila len raz, ked mi povedal o jeho zadrzani. Natusim co a ako, kolko tam bude. Dnes je tyzden od jeho zadrzania, dnes som mu poslala list na adresu ustavu na vykon vazby, dala som tam jeho meno a datum narodenia, dovnutra som dala aj prazdnu obalku so znamkou a papier. Moze to tak byt? Dostane to? Moze mi on odpisat? Kolko to moze trvat? Spominate navstivenky a ziadanky na balik, ako to prebieha? To mi pride v liste? Pride to v dostatocnom predstihu pred navstevou ta navstivenka? A ako to chodi? Je tam ako peciatka odosielatela ustav pre vykon vazby? A este jedna otazka, ako je to s detmi pocas navstevy? Mozu ist dnu? Starsich zatial nechcem brat, ale mame aj babatko, ktore to este tak nevnima, to by som pripadne mohla zobrat na navstevu? Dakujem za vsetky informacie.
v.s.t.

Poslaťod v.s.t. » 04.06.2012, 08:48

Dobry den,
zatial som nedostala ziadnu odozvu, neviem, ci tu este niekto chodi? Manzel je uz takmer 2 tyzdne vo vysetrovacej vazbe v justicaku a zatial od neho nemam ziadnu spravu, okrem jedneho telefonatu po jeho zadrzani, na druhy den doobeda. Odvtedy ziaden list, ani telefonat, co sa mi zda uz dost dlho. Je to normalne? Pisala som mu listy, poslala obalku so znamkou, nechcem pisat zbytocne, ked neviem, ci to vobec dostal? Od jeho pravnicky viem, ze ma pri sebe nejaku financnu hotovost, cize na telefon by mal mat. Je to tym, ze je vo vysetrovacke? Nemoze mat ziaden kontakt? Da sa niekde informovat? Jeho pravnicku nehcem za nim zbytpcne posielat, je mimo BA a je dost draha, tak nech nam zbytocne neuctuje za navstevu. Vopred dakujem
v.s.t.

Poslaťod Autor stránky » 06.06.2012, 14:51

dobry den,
viackrat sa ludia pytaju to co Vy a odpoved je, ze po zadrzani sa to par dni vlece kym zadrzany napise domov...v kazdom pripade mu treba napisat znova a to doporuceny list aby dal o sebe bezodkladne vediet...pokial by sa ani tak do tyzdna neozval tak treba volat do vazby a informovat sa nanho co Vy z pozicie rodinneho prislusnika mozte a musia Vam poskytnut informacie...
Autor stránky
Administrátor

Poslaťod v.s.t. » 06.06.2012, 20:55

Dakujem, poslala som dnes dalsi list aj s oznamkovanou obalkou, ale obycajne, no vsak uvidim. A doporucene to poslat normalne na adresu Ustavu s jeho menom? A kam sa tam da volat? Normalne cez ustrednu? Este raz dakujem za cenne informacie.
v.s.t.

Poslaťod petra1606 » 09.12.2012, 14:05

Ahojte,
potrebujem pomoc.Moj snubenec bol zadrzany 1. decembra 2012 v BA,teraz je v Justicaku.Bol pravoplatne odsudeney na 4 roky.Bude v 1.NVS,vie mi poradit niekto kto ma tam niekoho,alebo uz tam bol?Ako,kedy su tam navstevy,telefonovanie,baliky,priepustky na sviatky,vsetko chcem vediet?vopred dakujem za informacie.
petra1606

PredchádzajúciĎalší

Späť na Väznice

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť