Blíži sa koniec trestu

formality, kontakt, zaradenie do spoločnosti...

Nick: Murka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.11.2010, 20:30

Dobrý večer, priateľ po 3 rokoch ide na slobodu. čakám ho celé tie roky, pomáhala som mu balíkmi, listami, návštevami, všetko bolo úžasne, cítila som, že ma ľúbi, tešili sme sa na spoločný život. Môj priateľ je, musím povedať, dosť citovo labilný, chvíľami si neverí, potom je zase veľký geroj. V sobotu, na poslednej návšteve mi povedal, že ma veľmi ľúbi a miluje, ale nemôže so mnou žiť, ale mi nevie vysvetliť prečo, v očiach mal slzy, ja som sa zodvihla a chcela odisť, zadržal ma. O pár dní ho mám ísť čakať pred bránu väznice a neviem, čo ma čaká. Vybavila som pre nás spoločné bývanie, zaplatila na 2 mesiace. Bola to len hra z jeho strany a keď ma už nepotrebuje, som vzduch ? Je mi ťažko a netuším, ako sa mám zachovať. Možno mi ešte napíše, aby som nechodila a nečakala ho. Bolí to. Možno je tu niekto z bývalých odsúdených, kto mi objasní jeho správanie, lebo ja ho nechápem. Ďakujem za všetky odpovede.
Príspevok zo starého fóra

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 09.11.2010, 12:30

Nebudem sa rozpisovať pretože je sto ľudí a teda aj sto názorov. Ale ja by som povedal, že je len nahnevaný na celý svet za to koľko času stratil. Nič iné v tom nie je a utrasie sa to. To že ste ho čakala tri roky sa dnes už len tak nevidí a on to vie. Tam v base vidí väzeň na iných väzňoch ako ich priateľky a manželky po roku dvoch opúšťajú a on si toto určite veľmi dobre uvedomuje že čo môže stratiť. V každom prípade by to bola otázka skôr pre psychológa, takže ak nejakého zoženiem požiadam ho o názor...a držím palce nech to čo najlepšie dopadne...
Autor stránky
Administrátor

Nick: Marta

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 09.11.2010, 19:00

Dobrý deň.
Ja som Vás už prosila o pomoc ohľadom priepustky a odloženia splácania trestu.Čo sa týkalo priepustky som Vám dala na vedomie, že kompetentní odpovedali, že nehrozí a čo sa týka odloženia spácania trestu, sudca stáffle nerozhodol, pretože on nie je v zúfalej situácii ako ja. Teraz Vás chcem požiadať o ďalšiu radu, alebo pomoc. Manžel bol zaradený na výkon trestu každých šesť mesiacov do iného ústavu. N aposledy bol v Košiaciach čo je od miesta našeho trvalého bydliska, teda z Trnavy 400 km. Dcéra je na neho psychicky naviazaná a psychológ doporučil pravidelné návštevy otca. Po dlhom prosení a vypisovaní žiadostí o preloženia manžela som poprosila pomoc ombucmana a manžela preložili do Bratislavy, kde je dodnes. Ale v súčasnej dobe sa prvá nápravnovýchovná skupina v BA ruší a väzňov rozdeľujú do iných Ústavov. Manžel mi volal, že má ísť znpovu do Košíc. Práve som prišla o zamestnanie, z toho dôvodu prosím aj o odloženie splácania peňažného trestu a ešte mám mať výdaje na cestovanie do Košíc čo je cca 150eur. O zamestnanie som prišla z dôvodu toho, že manžel je vo väzení, nemám žiadny príjem,dcéra potrebuje kontakt z otcom a v tejto spoločnosti to nikoho nezaujíma. Hlavné že v prvom rade je podpora rodiny. Ako i Vy uvádzate vo vašom úvode že Vašim cieľom je vrátiť úctu ľuďom, ktorý raz zlyhali a dostali sa do väzenia. Môj manžel spáchal jeden trestný čin, ktorý každý deň sto krát ľutuje a teraz sa mi s dcérou máme zastreliť? Mám odpracovaných dvadsť rokov, všetko som si vždy poctivo odvádzala a teraz som len odpad. Viete mi poradiť, koho mám osloviť aby aspoň mohli manžela preložiť bližšie k miestu bydliska ? Na Generálne riaditeľstvo ZVJS som už písala, ale zatiaľ mi neodpísali. Keď som prosila ešte bývalú riaditeľku tak mi odpísala ten paragraf (z iných dôvodov), teda ani sa nad tým nezamyslela, tak uvidím ako odpíše nový pán generálny riaditeľ. Je smutné, že za chybu blázna, ktorý sa nevrátil s priepustky trpia ostatní, ktorý o tom nemajú ani potuchy. Ale mohol by sa niekto aspoň zamyslieť že na priepustku nepustia ľudí za jeden trestný čin, ale pustili dsexuálneho devianta, ktorý spáchal za sebou šesť t.č.Prepáčte, že som sa tak rozpísala, ale už mi asi zostávajú len médiá a Vaša pomoc. Ďakujem.

Poslaťod Autor stránky » 09.11.2010, 19:43

Dobrý deň. Máte to ťažké, v podstate ťažko sa to človeku číta takže ako ťažko sa to musí prežívať...!! Minulý týždeň som bol na seminári zameranom na niečo podobné ako sa Vás týka. Odporučím Vám Mgr. Lenku Suchú 0907 685 554, www.assp.sk. Ak by Vám ona nevedela pomôcť alebo poradiť tak skúste Mgr. Ivanu Tisoňovú 00421 917 273 986 www.ainkarim.sk. Ony sú z neziskových organizácií takže sa Vám pokúsia pomôcť bezplatne, ale či sa to podarí tak ako by ste si želala zistíte až keď vyskúšate. V každom prípade vidíte sama ako to v živote chodí. My zatiaľ zbierame informácie a onedlho sa pokúsime za spolupráci s podobnými združeniami o seminár, kde by sme sa pokúsili už aj činmi niečo zmeniť a to tak, že by sme boli navzájom prepojení a hromadne by sme upozorňovali na také prípady ako je ten Váš, takže pošlite nám kontakt na Vás a keď sa nám podarí zorganizovať stretnutie tak Vás tiež pozveme.
Autor stránky
Administrátor

Nick: Gina Pre Admin

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 09.11.2010, 20:34

Keďže zbierate takéto informácie, tak Vám napíšem aj ja. Som v podobnej situácii ako pani Marta, ale namiesto 1 dieťaťa mám doma 3 deti, ktoré sú na svojho otca psychicky naviazané. Na návštevy ich beriem po jednom, aby si to vychutnali obaja. Manžel je od nás 200 km. Takže cesta je pre nás veľmi nákladná. Takisto som žiadala o preradenie, ale povedali mi, že tam zrejme stvrdne. Som nezamestnaná - a musím sa starať o chod celej rodiny. Manželovi sa snažím písať ako často sa dá ale priznám sa že niekedy nemám ani na známku, tak tie listy len tak prenášam. Chcem svoje deti vychovať najlepšie ako viem, ale bez otca je to veľmi ťažké. Naozaj by pomohlo keby aspoň raz za čas mohol prísť domov. Súhlasím s názorom, že kvôli jednému bláznovi trpia všetci. Chcela by som aby aj na Slovensku začali používať viac alternatívne tresty.

Nick: Marta

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.11.2010, 10:17

Ďakujem. Môj e-mail: marta.jobek@gmail.com

Poslaťod Autor stránky » 12.11.2010, 11:16

Takže na základe vyjadrenia právneho zástupcu Mgr.Milana Mitaša
potrebujeme konkrétne informácie aby sme mohli napísať pani ministerke v súvislosti s preradením vašich manželov do väzníc ktoré su bližšie k domovu, prípadne aby im bolo udelené mimoriadne voľno na opustenie ústavu. Potrebujeme vedieť meno,datum narodenia,adresu,trestny cin ktory si odpykavaju s datumom zacatia a konca trestu,dalej pisomne podklady kedy a koho ste ziadali o preradenie do ineho ustavu,alebo o mimoriadne volno aby odsudeny hohol stravit kratky cas s rodinou na slobode...
Viac tu : "...je potrebne zistit, ci ide o prvotrestancov, ake trestne ciny spachali, ake dostali tresty, kde si odpykavaju trest, financna situacia obidvoch rodin, nemoznost pravidelnych navstev odsudeneho pre velku vzdialenost, psychicke naviazanie maloletych deti na otca, odporucanie psychologa na pravidelne stretavanie otca a deti. K listu by podla mna sa mali prilozit ziadosti na preradenie a odpovede riaditela ustavu alebo generalneho riaditela na ne. Tym by sme ministerke poukazali nato, ako sa veci maju a ze by sa malo vytvorit viac usilia nato, aby kompetentne organy konali v zaujme udrzania rodin a vztahov odsudenych osôb..."
Autor stránky
Administrátor

Nick: Andrea

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 15.12.2010, 21:44

Krasne to pisete o tom aby kompetentne organy konali v zaujme udrzania rodinnnych vztahov. Drzim palce vsetkym ktory su na tom podobne. Trest nie je len o tom ze niekoho odsudia, ale trpia aj rodiny a hlavne nevinne deti. Moja rodina je na tom podobne, manzel je uz druhy rok vo vazeni, v januari budeme mat polovicu za sebou.

Nick: Gina Pre Admin

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 16.12.2010, 08:40

Takže Admin môžem ti všetky papiere poslať na tvoju adresu, ktorá je tu uvedená?
Vieš ja žiadam všetkých-Prezidenta, Ministerku spravodlivosti-žiadam o milosť pre svojho manžela. Príchodom jeho by sa zmenil život 5 ľuďom - každý sme na ňom nejako závislí. Máme ešte jeden veeeľký problém. Má veľké zdravotné problémy, hrozí mu operácia. To je môj hnací motor. Chcem, aby sa môj manžel vrátil v poriadku. Veľmi sa toho bojím.

Poslaťod Autor stránky » 16.12.2010, 12:23

Áno,môžete to poslať, ja to dám p. advokátovi a do obálky nechajte aj email na Vás, aby sa s Vami mohol náš advokát skontaktovať a doriešiť detaily.
Autor stránky
Administrátor

Ďalší

Späť na Ukončenie trestu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť