Ziadost milosti u prezidenta

formality, kontakt, zaradenie do spoločnosti...

Nick:

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 03.01.2011, 13:19

Ahojte.Ma tu niekto skusenosti s udelenim milosti od prezidenta????
Príspevok zo starého fóra

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 04.01.2011, 15:07

Udelenie milosti je ustavnym pravom prezidneta SR a udelejue ju prevažne raz za čas vždy len jednému väzňovi. Individualnu milost udeluje prezident na zaklade milosti. To znamena, ze odsudeny alebo jemu blizke osoby(manzel/ka, surodenci, deti) mozu podat ziadost o udelenie tejto milosti. V ziadosti by malo byt uvedene ktorym rozsudkom bol odsudeny, presne znenie rozsudku, v akom je ustave a uviest dovody preco si mysli, ze by mal byt oslobodeny. Takze co pisala Zdenka 23.08.2010 20:39, tak mozu podat aj takuto ziadost o udelenie milosti. Amnestie udeleju prezidnet SR na zaklade jeho rozhodnutia viacerym odsudenym, vzdy ked je nejake vyrocie alebo ked nastupuje do funkcie prezindenta. Prezident celoplošne rozhodne ktorých trestných činov sa bude amnestia týkať.
Ing. Mgr. Elena Jurovatá
Autor stránky
Administrátor

Nick:

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.01.2011, 19:29

Dakujem za odpoved.A ai uz tentó rok neda kedze uz dal 3 cudzincom-aspon tak som pocula.my sme pisali a nebola spravne napisana ziadost a tak nam poslali ako to mame napisat a co vsetko k tomu treba,to moze znamenat ze si to apson p.prezident precital,alebo na to mame zabudnut a zmierit sa s tym ze nemame sancu?

Nick: bobana

Poslaťod bobana » 17.01.2011, 20:38

no..ja som dnes poslala list na kancelariu prezidenta SR som zvedava či mi budu odpovedať potom dám vedieť.Nepísala som ohľadom žiadosti o milosť ale preto aby mal môj priateľ spravodlivý súd aby sa už na najvyššom súde či na ministerstve spravodlivosti či v ktorej pakárni sa jeho spisy nachádzajú konečne pohli a skúmali adekvátne a teda hodnoverné dôkazy ktoré svedčia v prospech jeho viny a pokiaľ tieto nemajú tak nech porozmýšľajú koho vlastne odsúdili a za akú vec.....pretože pokiaľ nemajú dôkaz ktorý by ho usvedčoval ako vinníka nemá dôvod sedieť niekoˇko rokov v base s stratiť drahocenný čas ktorý môže venovať rodine či pokračovaniu v štúdiu na vysokej škole...
bobana

Nick: pre Bobanu

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 18.01.2011, 00:12

jujha,ako ci tam z tvojho prispevku,neni si spokojna s rozudkom...v tomto state sa deje velmi vela nespravodlivych veci...ved aj my ked sme mali sud,tak sa tam velmi rozkrykoval ten co podal zalobu,pricom na to nemal narok,ved vec za ktoru podal zalobu je ulna hlupost,ale uz sa s tym vtedy bohuzial nedalo nic robit :( ale u teba je to urcite vaznejsie a preto drzim silno vsetky palceky aby sa to podarilo :) no nam zatial od prezidenta este nic neprislo...

Re: Ziadost milosti u prezidenta

Poslaťod bobana » 04.02.2011, 18:41

Ahojky,chcela by som sa opýtať ako dlho musím čakať na odpoveď z kancelárie prezidenta??,posielala som to aj s dokumentáciou -čiže z rozsudkom aj dovolaním prvou triedou doporučene ešte 17.1 2011 a zatiaľ sa nič nedeje,už som rozhodnutá ísť do toho aj cez médiá,jednoducho hoci sa môj druh s tým všetkým zmieril ja sa s tým rozhodne nemienim zmierovať.Pani s ktorou som sa skontaktovala je šéfkou publicistiky a reportérov v plus sedmičke.Takže držte palce.....
bobana

Poslaťod Naty » 06.02.2011, 21:01

My sme tiez pisali prezidentovy a nam doslo najskor cca do mesiaca jake papiere mame poslat a teraz cca zase po mesiaci nam prislo nieco divne z ministerstva,ale nik tomu nechape...vobec tam neni napisane ci ano alebo nie...vyzera to skor iba ako oboznamenie s priebehom toho celeho....
Naty

Poslaťod bobana » 07.02.2011, 19:41

Ahoj naty....no dnes ešte nič nedošlo uvidím ,počkám do konca týždňa a potom to roztočím cez plus sedmičku
bobana

Poslaťod bobana » 07.02.2011, 19:43

inak ja som poslala všetky možné podklady ktoré by mohli potrebovať takže som zvedavá čo mi príde aká odpoveď a či nejaká odpoveď vôbec príde
bobana

Poslaťod bobana » 09.02.2011, 20:18

no takže dnes mi prišla odpoveď s kancelárie prezidenta,vraj nemá na to kompetencie aby do toho zasahoval a mám si podať žiadosť o milosť..poprosím vás kto ste už niečo podobné zasielali poraďte ako postupovať ..teda ako a čo tam napísať...vopred ďakujem :cry:
bobana

Ďalší

Späť na Ukončenie trestu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť