uvolnenie na vianoce.

je to možné? kedy-ako-nakoľko...

uvolnenie na vianoce.

Poslaťod cica51283 » 11.12.2012, 11:31

dobry den chcem sa vas spytat mam brata vo vazeni a kedy ma pravo alebo ako poziadat o aspon jeden den volna na vianoce .kam sa mam s touto otazkou obratit na koho .dakujem.
cica51283

Re: uvolnenie na vianoce.

Poslaťod JanaP » 11.12.2012, 20:08

Ahoj, udelenia dňa voľna, resp. určitý počet hodín udeluje riaditeľ ústavu na základe pochvál, vykonanej práce atď. Je to podchytené legislatívou.
JanaP

Poslaťod ja009 » 19.12.2012, 18:11

a je to pravda, ze udelenie na opustenie utvaru zavisi aj od posudkov, ktore robi policia takym sposobom, ze zistuje od susedov, ci by suhlasili s tym aby vazen isiel na sviatky domov??
ja009

Poslaťod JanaP » 20.12.2012, 07:11

presne tak ... je to pravda ...
JanaP

Poslaťod ja009 » 20.12.2012, 10:49

to fakt?? a to je co za blbost? to nie je vlemi objektivny posudok nie? mali by hodnotit ako sa sprava tam predsa..
ja009

Poslaťod JanaP » 20.12.2012, 10:57

záleží vraj od toho ako sa správal voči osobám blízkym pri jeho bývaní, či im nerobil zle a tak ... aby sa nestalo že by počas toho prepustenia urobil niečo zlé ...
JanaP

Poslaťod ja009 » 20.12.2012, 11:05

a ked ho len jednoducho nemaju radi, ale nerobil im nic zle? ako mozu vediet, ze hovoria pravdu? ach to je sila ...
ja009

Poslaťod JanaP » 20.12.2012, 11:09

na toto ti neviem zareagovať ... kamarát čo mi sedí už bol takto na PP 2 krát doma ... jeho rodičia sa aj presťahovali do nového mesta do rodinného domu, a tiež im to asi nebolo príjemné, keď policajti obehávali susedov ... to sú veci ktoré nedokážeme ovplyvniť.
JanaP

Poslaťod simona1702 » 30.03.2015, 14:27

Ahojte.... Moj stryko je v Presove - Kapitana Nalepku 1 a chcela by som sa opytat ze ci ne mozne poziadat o prepustenie na vianoce... Je to sice skoro,ale len tak ma to zaujima ze ci to jw v jeho pripade mozne.... Drogy.... Hrozi mu 3-10 rokov podla navrhu ale ma aj podmienku,na nehodu pri ktorej bolo ublizenie na zdravy lebo sa spolujazdec nepriputal (s coho ho "vyplulo" pri naraze cez celne) .... Aka je tam sanca ze by sme ho dostali aspon na vianoce von alebo v pripade ze sa napr idem vydavat (som jeho neter) dakujem za odpoved akukolvek...
simona1702

Poslaťod Maculkaamajusko » 30.03.2015, 14:36

Dobrý deň myslím si , že v tomto prípade neuspejete nakoľko vášmu strýkovi hrozí vysoký trest a kedže ho spáchal v podmienke bude mu i tá pripojená k trestu. Disciplinárne odmeny, rozsah disciplinárnej právomoci
§ 59
(1) Riaditeľ ústavu udeľuje disciplinárne odmeny podľa § 50 ods. 3 zákona v celom rozsahu.
(2) Vedúci otvoreného oddelenia a vedúci oddelenia výkonu trestu udeľuje odsúdenému
a) pochvalu,
b) mimoriadne povolenie návštevy,
c) mimoriadne povolenie telefonického volania,
d) povolenie prijatia balíka do hmotnosti piatich kilogramov (ďalej len „povolenie balíka“),
e) finančnú odmenu do výšky 50 eur.
(3) Pedagóg udeľuje odsúdenému
a) pochvalu,
b) mimoriadne povolenie návštevy,
c) mimoriadne povolenie telefonického volania,
d) povolenie balíka,
e) finančnú odmenu do výšky 35 eur.
(4) Príslušník zboru s disciplinárnou právomocou môže navrhnúť príslušníkovi zboru s vyššou disciplinárnou právomocou, aby udelil odsúdenému inú disciplinárnu odmenu alebo v inom rozsahu, než akú má právo sám udeliť.
§ 60
(1) Disciplinárnu odmenu môže navrhnúť príslušník zboru alebo zamestnanec zboru. V oddieloch, kde sa uplatňuje zaobchádzanie formou komunitného systému a samosprávy, môže na stretnutí samosprávy s pedagógom navrhnúť disciplinárnu odmenu aj člen samosprávy odsúdených. Ak s návrhom člena samosprávy pedagóg súhlasí, zaznamená návrh na určené tlačivo.
(2) O návrhu na udelenie disciplinárnej odmeny možno rozhodnúť do piatich pracovných dní od jeho podania. Disciplinárna odmena sa udelí jej vyhlásením a musí sa vykonať najneskôr do šiestich mesiacov po udelení.
(3) Pochvala sa odsúdenému vysloví ústne, a to buď individuálne, alebo pred skupinou odsúdených.
§ 61
Mimoriadne voľno na opustenie ústavu
(1) O udelení mimoriadneho voľna na opustenie ústavu sa vždy vopred vyrozumie príslušný orgán Policajného zboru, v obvode ktorého sa bude odsúdený zdržiavať v čase mimoriadneho voľna na opustenie ústavu. O mimoriadnom voľne na opustenie ústavu sa vyrozumie aj súd, ktorý vo veci rozhodoval v prvom stupni.
(2) Pred udelením mimoriadneho voľna na opustenie ústavu možno odsúdenému uvoľniť potrebnú sumu z peňažných prostriedkov vedených na jeho konte.
(3) Po rozhodnutí o udelení mimoriadneho voľna na opustenie ústavu sa odsúdený vždy poučí o povinnostiach počas mimoriadneho voľna na opustenie ústavu.
Maculkaamajusko

Ďalší

Späť na Mimoriadne udelenie voľna na opustenie útvaru

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia