odchod domov na sviatky

je to možné? kedy-ako-nakoľko...

Nick: tanlee

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 20.06.2010, 08:43

Počula som, že niekedy púšťajú väzňov - samozrejme len niektorých a nie je ich veľa - domov na sviatky. niečo ako na Vianoce a tak. za akých podmienok môžu niekomu dovoliť ísť navštíviť svoju rodinu? musí byť ten väzeň v nvs. 1? ako dlho môže byť tento väzeň doma? počula som, že najviac 2 dni
Príspevok zo starého fóra

Nick: sumienka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 20.06.2010, 12:28

neviem ti to tak presne povedat, ale tusim, ze aj na 5 dni, ale to ma za odmenu. Ale privitala by som, keby to tu napisal niekto, kto ma s tym skusenosti. Asi najprv na par hodin a ked sa osvedci, druhy krat ide na 2 dni a ak vsetko oki, tak na 5 ale neviem, ci je to zarucena info. A ci na vianoce, to ani srnka netusi, ci aj svedomity vazen dostane, alebo podla coho sa to dava.

Nick: jj

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 20.06.2010, 14:26

da sa ist aj s dvojky na par dni domov...volno sa udeluje len mimoriadn od par hodin do piatich dni..hlavne s jednotky..

Nick: jana

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 09.07.2010, 22:21

Prosim Vas, co by som mala urobit ja alebo moj priatel, co sedi v Trnave, ked ho nemoze navstevovat nas syn, lebo nie je uvedeny v jeho rodnom liste ako otec. Totiz na matriku sa pocas mojho pobytu v porodnici nemohol ist uviest, lebo to uz sedel. Ma sancu za tymto ucelom dostat tzv. mimoriadne volno aspon na pol dna? Ma poprosit pedagoga, ci by to neslo alebo treba napisat nejaku ziadost? Alebo mam to skusit nejakym zazrakom(este netusim akym) vybavit na matrike, aby ho tam uviedli aj bez jeho pritomnosti. Volala som do vaznice ale oni mi povedali na sekretariate, ze mam podat navrh na sudne urcenie otcovstva, ale to nechcem, ved to davaju matky, ked otec odmieta otcovstvo, ale ten nas ho velmi chce, tak nechcem mal este nakoniec z toho este nejaky zapis v registri alebo niekde. Okrem toho su to vraj tahanice a vybavuje sa to cez urad a my sme male mesto, tak to mozem dat hned vyhlasit do mestskeho rozhlasu, ze kde mame tatka. Ake by to bolo lahsie, keby dostal na par hod. priepustku. Uz neviem co mam robit, poradte please.

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 09.07.2010, 22:23

je v prvej n-v. skupine.

Nick: p. pre janu

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.07.2010, 11:25

Neviem ako je to po právnej stránke, určiť odcovstvo bez ťahaníc po úrade, ale udelenie mimoriadneho volna na par hodin alebo dni si vyžaduje malý trest, disciplinárne odmeny a byť na tom správnom oddelení odkiaľ väzňov púšťajú na prerušenie trestu. To ti najprv on musí napísať či sa na takom oddiely nachádza. Mala by si ísť za riaditeľom väznice a vysvetliť situáciu v akej sa nachádzaš a že čo sa s tým dá robiť. Ale moc si od toho nesľubuj, v každom prípade to ale treba skúsiť. Snáď ti tu niekto poradí lepšie, lebo ja som sedel už dávnejšie a veľa sa zmenilo.

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.07.2010, 12:31

diky moc p., radim sa aj s babami s podobnym osudom a nieco mi navrhli, tak to skusim, ale ak to nepojde tak asi naozaj pojdem za tym riaditelom, lebo tou sudnou cestou odmietam ist. ale nejde mi do hlavy, ze by za riaditelom mohli chodit bezne ludia z verejnosti,lebo take nieco tu myslim niekto pisal. to naozaj? alebo sa to tam berie tak, ze idem robit nieco nelegalne alebo prinajmensom sa tam stretnem s pohladmi typu ze "co ta tu chce?"?

Nick: sumienka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.07.2010, 14:40

ako to myslis, ze na spravnom oddeleni? Ved ak sa dobre sprava, robi, a ma aj pochvalu, tak preco by nedostal PP..ci sa to este podla niecoho rozdeluje?

Nick: lolo13

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 17.07.2010, 09:21

TAANLE-všetky skupiny maju možnosť... najpr sa chodí pedagogom na 2-3 hodinky,potom na pár hodín rodinov a potm na dni,max 5 dni ale moc sa to nedodržuje... a to najhlavnejšie-je to o peniazoch a nie o správaní !!!

Nick: lolo13

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 17.07.2010, 09:26

SUMIENKA-ja som mal 39 pochval a bol som na spravnom oddelení :-)) a mal som aj robotu !!! na 5-PP som sa dostal von a aj to tak že som dal trestné stíhanie na sudkinu...

Ďalší

Späť na Mimoriadne udelenie voľna na opustenie útvaru

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť