odchod domov na sviatky

je to možné? kedy-ako-nakoľko...

Re: odchod domov na sviatky

Poslaťod dee » 01.04.2011, 16:29

nemohli by sme sa spojit a niekde sa stazovat??uz som z toho na nervy ze len u nas sa deju taketo veci...nech trpi ten co si to urobil,a nie my,ktorym sa naozaj spravaju blizky dobre,a snazia sa aby sa mohli po prepusteni stat plnohodnotnymi obcanmi.aaaah
dee

Poslaťod kirinka11 » 02.04.2011, 09:02

Súhlasím !
kirinka11

Poslaťod dajana » 15.04.2011, 08:48

dee píše:nemohli by sme sa spojit a niekde sa stazovat??uz som z toho na nervy ze len u nas sa deju taketo veci...nech trpi ten co si to urobil,a nie my,ktorym sa naozaj spravaju blizky dobre,a snazia sa aby sa mohli po prepusteni stat plnohodnotnymi obcanmi.aaaah

O to im asi nejde, aby sa mohli po prepustení stat plnohodnotnými občanmi, najmä pani ministerke. Súdi väzňov podľa jedného, ktorý mal väzenia ako v balvnke a nevážil si to. Ja som písala aj ministerke spavodlivosti, tá sa odvolávala na riaditeľa väznice, ten zase na nové metodické usmernenia, takže si nepomôžete. Manžel je vo väzení 2 roky. Minulý rok mal vychádzku s tým, že Vianoce budeme spolu. no nestolo sa tak pre vinu jedného väzňa. Deti (3) písali aj riaditeľovi, ale nič sme si nepomohli, pritom manžel pracujeme, pochvaly ani neratám, už 5. mesiac máme po 2 návštevy v mesiaci, lenže má vysoký trest 7 rokov, aj to keby som vedela v tom chodiť a mala peniaze tak takto nedopadne, škoda hovoriť, peniaze hýbu svetom bohužial. Takže sa môžeme hnevať, ale si nepomôžeme. Je to hrozné, povedala som si, že keď manžel príde domov, tak normálne napíšem knihu o väzení. Niektorí tam hore si asi neuvedomujú, že aj oni sa tam môžu dostať, ale asi nie, lebo oni zarabajú nehorázne peniaze, na rozdiel od nás obyčajných ľudí.
dajana

Poslaťod dee » 15.04.2011, 13:13

to je velmi smutne,ze to tymto vybavia :( .kvoli jednemu vaznovi..moj druh je vo vazeni 2 a pol roka s tym ze v novembri minuleho roka mohol prist domov na 24 hodin,a tesne predtym sa stala tato hovadina fuj fuj fuj :shock: .skoro ma smarilo o zem,a odvtedy sa kazdy len na kazdeho vyhovsra ako vidim,hovori ministerka ze zakazane to nieje su tam iste obmeszenia a vo vazeni zas hovoria ze je to zatrhnute,takze sa asi nepohneme nikam,a ak je pravda to ze tie podmienky sa sprisnili tak sa mozem rozlucit s tym ze do skoncenia trestu ho uvidim vonku aspon na chvilku,aj my mame taky vysoky trest takze viem co citis..a tu knihu by som ja nepisala,lebo uz pri tom slove vazenie je mi zle...takze dakujem za reakciu,uspokojme sa s tym ze sme vsetci zdraví a dovidenia...kazdi jeden z nas sa tam moze hocikedy dostat,ale pokym to niekoho nepostihne tak odsudzuje kazdeho,nevadí,raz sme hore,raz dole :) prajem vela sil ;)
dee

Poslaťod nena23 » 29.11.2012, 13:06

Ahoj aj ja mam jednu otázku, snáď mi na ňu aj niekto odpovie...mám dobrého kamaráta vo vaznici v Trnave. Je v skupine 4C ako ´´brigadír´´, tak nejak to nazval...dostal osem rokov ale má odsedený len rok. Je možné, aby dostal osobné voľno teraz na vianoce, ako odmenu za dobré správanie? Ďakujem za odpoveď
nena23

Poslaťod Mirka » 29.11.2012, 15:49

ahoj nena 23
ja ti mozem napisat len z vlastnej skusenosti a ci to bude aj u tvojho kamarata tak,neviem.
Moj priatel dostal tiez 8 rokov a ma odsedene 3 a pol roka.V septembri sme dali ziadost o udelenie mimoriadneho volna a bolo nam povedane ze nema narok.Spravanie ma dobre,ma pochvali,dobre hodnotenie a pracuje v kuchyni.Mava odmeny vo forme mimoriadnych navstev.
Ale treba skusit,clovek nikdy nevie,mozno sa vam postasti.
Mirka

Poslaťod nena23 » 30.11.2012, 15:11

Ahoj Mirka...obávam sa, že na toto nebude mať nárok. Ako som zistila je v najprísnejšom stupni stráženia takže tomu nedávam veľkú šancu, ale aj tak ďakujem.
nena23

Poslaťod dee » 30.11.2012, 21:59

nena:ak je tvojpriatel brigadir tak ho pustia.ale nieje iste ze hned teraz.ale v Tt sa deju aj zazraky :-D:-D..mojpriatel ma odsedene 4 a niesu schopny pustit ho.a su aj taki co sedia ibadva a uz boli doma...tak neviem podla coho to uz vazne ide...alebo viem? :-)
dee

Poslaťod Mirka » 01.12.2012, 15:04

ahojte dievcata,mne bolo povedane ze to dost zalezi od paragrafu.hmmm
Mirka

Predchádzajúci

Späť na Mimoriadne udelenie voľna na opustenie útvaru

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia