mimoriadne voľno pre väzňa

je to možné? kedy-ako-nakoľko...

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod Naty » 02.10.2011, 17:28

Ahojte,mam jednu otazku a neviem si uz rady ze kde na to najst odpoved...je to pravda ze ked ma vezen dve pokarhania( sice za uplnu blbost) ale ma,ze mu tym padom nedaju mimoriadne volno,aspon raz za cely trest?????? :( prosim,poradte
Naty

Poslaťod petra_55 » 05.01.2013, 19:09

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, čo potrebujem k tomu, aby niekomu udelili mimoriadne vôľno z dôvodu úmrtia blízkej osoby. Potrebujem poslať väznici aj žiadosť o prepustenie, alebo stačí kópia úmrtného, poprípade aj rodného listu (ako dôkaz blízkej osoby), musia byť notárom overené? Musím oznámiť aj dátum a čas pohrebu. Ako by to malo byť sformulované? Mám väznici poslať len oznámenie o úmrtí blízkej osoby a oni s tým už naložia ako uznajú za vhodné, alebo mám provokatívne aj žiadať o mimoriadne prepustenie odsúdeného ? Dúfam, že tieto informácie nie sú spoplatňované.
Za skorú odpoveď vopred ďakuem.
Petra
petra_55

Poslaťod kristina67 » 08.01.2013, 09:30

Vaša otázka ostala nezodpovedaná a preto, že nechcem aby ste si mysleli, že si ju nikto nevšimol, tak Vám odpoviem. Síce to nemusí byť pravidlo, ale "voľno na opustenie" je forma odmeny, teda nie je prideľované na základe nejakej žiadosti. Zo skúsenosti z KE-Šaca, na pohreb alebo krst, prípadne iné takéto udalosti sa voľno neudeľuje. Je možné, že v iných ústavoch je to inak, všetko záleží vždy od ľudí, ktorí o niečom rozhodujú. Avšak treba priznať, že takéto opustenie prináša so sebou vždy isté riziká a to ako na strane modrých tak aj zelených. Ak väzeň niečo "vyvedie", nielen že to zhorší jeho situáciu, ale potrestaní sú aj "zelení". Samozrejme, že my by sme chceli mať svojich blízkych aspoň na chvíľu pri sebe, lenže treba sa zamyslieť aj nad psychickým stavom človeka, ktorý sa po čase, strávenom doma, musí do ústavu vrátiť.
kristina67

Poslaťod jarka » 26.01.2013, 17:47

dobry den....chcem sa opytat ako to je v Sučanoch...dnes rano zomrela buduca svokra a ja neviem čo mam robit,ako to mam dat vediet priatelovy a je nejaka šanca že sa dostane domov aspon na pohreb mamy?som naozaj zufala
jarka

Poslaťod zita morvaiova » 02.01.2014, 00:49

pf 2014,,,prosim o informaciu,, je mozne aby odsudeny dostal mimoriadne volno,,ak sa jedna o umrtie blyzkej osoby,, cize starej mamy ktora ho vychovavala,,,volno na pohreb,,
Naposledy upravil zita morvaiova dňa 04.01.2014, 03:47, celkovo upravené 1
zita morvaiova

Poslaťod Maculkaamajusko » 02.01.2014, 23:41

Každý kto sa nachádza vo výkone trestu, alebo vo výkone väzby má právo požiadať na opustenie ústavu z mimoriadnych dôvodov, ale musí mu to odsúhlasiť riaditeľ ústavu. To znamená, že má právo požiadať, ale nemá automaticky zákonný nárok na toto opustenie. Záleží len na riaditeľovi či ho pustí a to platí aj v prípade pohrebu.
Maculkaamajusko

Poslaťod JanaP » 04.01.2014, 00:23

Ahojte,
v KE -Šaci môjmu kamarátovi neudelili voľno v prípade úmrtia dedka ... naozaj záleží od ústavu ... aj keď sú tu zákony, nájde sa dôvod ako ho obísť... to len moja skúsenosť.
JanaP

Poslaťod Didulik » 28.12.2015, 12:18

Dobrý deň... Chcela by som sa opýtať, či môže takéto voľno dostať aj odsúdení v 2nvs a po akom čase by si mohol o takéto voľno požiadať.... A čo všetko musí spĺňať.... Je v BB Kráľová.... Veľmi pekne ďakujem...
Didulik

Poslaťod Maculkaamajusko » 30.12.2015, 18:58

Dobrý deň, my máme 2 mesiace do konca trestu z 4rokov a manžela aj tak na vianoce domov nepustili. Je v Hrnčiarovciach v 1NS Počítali sme s tým a preto sme neboli sklamaný.
Maculkaamajusko

Poslaťod moto wyeth » 19.01.2016, 04:22

Vlani v Hrnčiarovciach odsúdenému zamietli udelenie krátkeho opustenia ústavu, keď mu kilometer odtiaľ v nemocnici zomierala mama na rakovinu a lekári upozornili, že sa s ňou treba rozlúčiť, zakiaľ je to ešte možné. Tento dotyčný mal počas výkonu trestu dobré správanie a toto sa odohralo krátko pred jeho koncom. Neumožnili mu ani rozlúčiť sa s matkou zakiaľ ešte žila, ani ísť jej na pohreb. Proste preto, lebo mu to nemal kto zariadiť. Predtým dostal voľno na opustenie ústavu odsúdený, ktorému zomrela svokra! Hovorí sa, že mal za sebou správneho človeka na GR v Bratislave. Vo všeobecnosto platí, že voľné opustenie ústavu V Hrnčiarovciach udelia iba v diferenciačnej skupine A. Normálna slušná väčšina je však v diferenciačnej skupine B a tam opustenie neudeľujú, pokiaľ pravdaže nie ste nejakým spôsobom VIP,takže z hladiska drvivej väčšiny väzňov v Hrnčiarovciach je voľné opustenie ústavu len divadielkom, ktoré slúži iba malej hŕstke vyvolených.
moto wyeth

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mimoriadne udelenie voľna na opustenie útvaru

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť