mimoriadne voľno pre väzňa

je to možné? kedy-ako-nakoľko...

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod moto wyeth » 19.01.2016, 04:22

Vlani v Hrnčiarovciach odsúdenému zamietli udelenie krátkeho opustenia ústavu, keď mu kilometer odtiaľ v nemocnici zomierala mama na rakovinu a lekári upozornili, že sa s ňou treba rozlúčiť, zakiaľ je to ešte možné. Tento dotyčný mal počas výkonu trestu dobré správanie a toto sa odohralo krátko pred jeho koncom. Neumožnili mu ani rozlúčiť sa s matkou zakiaľ ešte žila, ani ísť jej na pohreb. Proste preto, lebo mu to nemal kto zariadiť. Predtým dostal voľno na opustenie ústavu odsúdený, ktorému zomrela svokra! Hovorí sa, že mal za sebou správneho človeka na GR v Bratislave. Vo všeobecnosto platí, že voľné opustenie ústavu V Hrnčiarovciach udelia iba v diferenciačnej skupine A. Normálna slušná väčšina je však v diferenciačnej skupine B a tam opustenie neudeľujú, pokiaľ pravdaže nie ste nejakým spôsobom VIP,takže z hladiska drvivej väčšiny väzňov v Hrnčiarovciach je voľné opustenie ústavu len divadielkom, ktoré slúži iba malej hŕstke vyvolených.
moto wyeth

Poslaťod Maculkaamajusko » 19.01.2016, 09:07

veľmi dobre ste to opísala
Maculkaamajusko

Poslaťod odpovedenavaseotazky » 20.01.2016, 07:26

Nie je to úplne pravda, ak chcete vediet viac napíšte na mail.
odpovedenavaseotazky

Poslaťod Maculkaamajusko » 20.01.2016, 12:31

Dobrý deň, chcem sa spýtať odpovedenavaseotazky na mimoriadne voľno pre väzna v Hrnčiarovciach keď hovoríte, že to nie je pravda.
Maculkaamajusko

Poslaťod moto wyeth » 21.01.2016, 05:29

Že to tak nie je môže tvrdiť iba bachar, alebo väzeň z onej úzkej skupinky vyvolencov. Je to v skutočnosti ešte horšie, a je tisíc ďalších vecí, ktoré by bachari vehementne popierali a o ktorých naivní ľudia vonku vôbec netušia, že také niečo vôbec existuje. Viem toho za nekonečné roky, čo som tam strávil, viac ako dosť.
moto wyeth

Poslaťod Maculkaamajusko » 21.01.2016, 12:59

Ja tam mám tiež muža a viem ako to tam je. Manželovi počas výkonu trestu zomreli obe babky ale keďže sme videli ako to u iných riešili tak sme to mi neriešili. Myslím si, že by to bolo zbytočné. Dávali sme 2x pojednávanie o PP, hodnotenie krásne a aj tak mi manžela nepustili. Čakáme na pevný výstup po 4rokoch koncom februára. To s tým popieraním máte moto wyeth pravdu. Viem aké to tam majú aj keď chodím len za mužom na návštevu.
Maculkaamajusko

Poslaťod Janoslava » 12.02.2016, 19:44

Moto Wyeth mohol by si napísať niečo viac o tých veciach o ktorých my naivní ludia vonku vôbec netušíme. Možno prestaneme byť takí naivní.
Janoslava

Poslaťod moto wyeth » 12.02.2016, 21:43

Nemá to cenu, na stránke sme traja. Ľudia kašlú na väzňov a na väznice, až kým do toho nespadnú sami. Na Slovensku je približne jedenásťťisíc osôb vo väzení. Nerozumiem, prečo je na tomto fóre tak prázdno. Čo sa týka tvojho sarkazmu, Janoslava, vydržal by ti len po prvú zhnusujúcu osobnú skúsenosť s bacharmi v Hrnčiarovciach, a pravdaže aj inde.
moto wyeth

Poslaťod Maculkaamajusko » 15.02.2016, 12:30

moto wyeth tiež sa čudujem, že to tu tak z ničoho nič stíhchlo toto fórum. Máš pravdu, že je to omnoho ťažšie než len to čo hovoria v tv a novinách. Určité veci tam ani nie sú povedané a keby aj boli tak to poprú. V Hrnčiarovciach sa to tuším podľa toho ako to tam vidím a čo sa deje zmenilo k ešte horšiemu ako to bolo. Mala som s tým skúsenosť keď som bola tento mesiac na návšteve. Vonku pršalo a my sme stáli na daždi lebo dáždniky sme si museli odložiť. To čo som sa na návšteve dozvedela bolo strašné. Niekedy mi to pripadá, že to nie je ani 1.NVS ale druhá alebo tretia. Je to tam strašné ale nič iného našim neostáva len to vydržať aj napriek tomu aké ťažké to tam majú. :(
Maculkaamajusko

Poslaťod Janoslava » 15.02.2016, 18:28

Moto Wyeth ok. Ospravedlňujem sa za sarkazmus. Časť populácie si myslí, že väzni sa majú dobre. Že si vyberajú z 2 jedál, majú posilovňu, knižnicu, bufet, Tv, dvd atď. Dokonca, že sa majú lepšie ako ludia vonku s nižšími príjmamy. Čo je z logického hladiska nezmysel, keďže sa jedná o vynútený pobyt. Ale zase na druhej strane títo ludia sa nemajú odkial dozvedieť, že pravdepodobne pravý opak je pravda. Čo sa mňa týka ja som si nikdy nemyslela, že je to také fantastické ako sa hovorí, ale to priznávam, myslela som si, že jednanie s ludmi, ktorí sú vo väzení je korektné.
Janoslava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mimoriadne udelenie voľna na opustenie útvaru

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť