CHCEM SA SPÝTAŤ...

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Nick: pre klaru

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.08.2010, 00:10

Mozes mu hned napisat a list dostane v utorok. Pisat mu mozes kolko chces, cim viac tym je to prenho lepsie, lebo na list väzen caka najviac a je to prenho najcennejsie. Kilovku mu mozes skusit poslat tiez, cize do velkej obalky das par casopisov, ale nemusia mu ich dat, ved on ti napise ci tam davaju kilovky alebo nie. Balik mu mozes poslat az ked ti posle balicenku. Taky balik moze mat maximum 5 kg, nesmie obsahovat cigarety a jedlo ktore podlieha rychlo skaze. Cize mu posli kavu, konzervy, znamky,hygienu, ale to ti on este presne napise co chce,no a k tomu baliku prilozis tu balicenku, taky papier,povolenie ze mu ten balik mozes poslat.
Príspevok zo starého fóra

Nick: bella

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.08.2010, 00:13

ďakujem ADMIN, ja som dnes aj volala do Leopoldova a povedali mi, že pokial ide o navsetvy tam musim pockat na list od neho s nejakou pozvankou na ktorej bude cas aj datum, kedy ho mozeme navstivit. Pokym bude v Leopoldove ja ho navstevovat nemozem, som "len" jeho priatelka, nezili sme spolu, takze na matrike by som aj tak nic nevybavila. List mu chcem poslat, len neviem,ci mu ho daju. A nasla som adresu do Leopolodovskej vaznice, ale zda s ami prilis dlha, Adresa: Ústav na výkon trestu odňatia slobody a Ústav na výkon väzby, Gucmanova 19/670, priečinok 7, 920 41 Leopoldov, to je ona? + uviest jeho meno, aby vedeli komu je list urceny? ci ako to funguje?.. Cakam od neho prvy list no viem, ze mi ho uz isto poslal ak mohol, ale neviem, kedy pride, ako dlho to bude trvat, kym mi ten list pride. Verim, ze ho prelozia, lebo do Leopoldova urcite nepatri. Nech by to malo byt aj na východ, len nech ho mozem navstevovat. Ok aj to o tej skole mu tam poslem, ak to nepomoze, tak nie, ale ak ano, tak nech ho zaradia do nejekj "dobrej" prace. Ako dlho siel list z vaznice, ked si ho poslal? ´On isiel na vykon trestu, nie do väzby. Aký je medzi tym rozdiel? dakujem

a Klara ja ti neporadim, ani neviem,co to ten justicak je.

Nick: Zuzula pre Bellu

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.08.2010, 07:41

ahojky. no tak taketo otazky som si aj ja kladla pred dvomi mesiacmi.ano ta adresa to moze byt ona.musis tam uviest jeho meno, no na tvojom mieste by som pockala kym napise on prvy list.viem ze je to pre teba teraz tazke, nevies co s nim je, no neboj on sa isto ozve.mne prisiel prvy list az po tyzdni. nemohol mi hned napisat,musel pockat kym ho zaradia aby som mala presnu adresu. oni sa tam totizto delia na oddiely, takze ked ho zaradia sa ti isto ozve.vykon vazby znamena, ze este nebol odsudeny a vlastne do vazby ho moze prist navstivit hocikto.. vykon trestu je to, ked uz ho odsudili a stanovili mu dlzku trestu.vtedy ide uz do basy a tam ho mozu navstevovat len rodinny prislusnici,popripade druzka.ale musis mat to cestne prehlasenie, pripadne aj potvrdenie o spolocnom bydlisku.bud silna!drzim palce:o)

Nick: bella pre Zuzulu

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.08.2010, 09:40

Ďakujem Ti veľmi pekne, no on je teraz prvýkrát vo väzení a dostal 15mesiacov, to znamena, že je vo výkone trestu? kedze uz vieme kolko mesiacov dostal?.. no je to tazke a nechcem, aby si myslel, ze na neho nemyslim, chcem mu byt podporou, no neviem, co si mam myslist, ci cakat alebo poslat ten list tam.. Ty mas priatela, ci muza tiez v Leopoldove? a kolko dostal? no moj priatel je tam ešte "len" pár dni, presne 4dni:-(..a myslim si, ze uz teraz si uvedomil, co je dobre a co zle, velmi sa o neho bojim, takto sa to skoncit nemalo, nezasluzi si to!!!:-(Clovek by neveril za ake somariny sa tam ludia mozu dostat!.. Ako si zladla prvé dni bez akejkolvek informacie? aj ked som volala do väznice, tak mi nic priame nevedeli povedat:-(.. je to strasna beznadej, ked nevies, co sa s tvojim milovaným deje, ci je v poriadku a tak:-(..

Nick: M5

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.08.2010, 10:28

No neviem či za štyri dni dôjde na to že prečo spravil to za čo je dnu ale časom mu to dôjde určite.Ja som sa dostal do Hrnčiaroviec tiež za blbosť-vodičský preukaz.Bol som vonku geroj a myslel som si že mi patrí svet a že base sa vyhnem.Ale nie ,bol to môj veľký životný omyl a po pár týždňoch som si začal uvedomovať že aký čurák som bol pred nástupom trestu a že si za všetko môžem len ja sám a dobre mi tak.Najhoršie z celej veci je to že trpí hlavne rodina-teda nie ja vnútri ale rodičia a priateľka.Vždy keď mala byť v sobotu návšteva mi bolo divne.vedel som že po návšteve sa všetko vráti do starých koľají teda v base ale s príbuznými s ktorými sa lúčite to zabere viac.Nevedia či vám tam ubližujú alebo či vám niečo nechýba,či máte čo jesť atď atď,skrátka oni sú vonku a vy ste dnu.Som veľmi vďačný rodičom a aj snúbenici že ma v tých ťažkých chvíľach podržali a stáli vedľa mňa i keď to oni prežívali hádam sto krát ťažšie ako ja.

Nick: bella pre M5

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.08.2010, 11:41

ano, myslim si, ze si to uz uvedomil, on sa velmi zmenil od doby ako sa "to" stalo.. kým prebehol sud a vsetko az po dnesne dni, tak ubehlo takmer pol roka, a dam ruku do ohna, ze uz od toho dna, ked sme vedeli, ze toto raz pride, ze sa tomu neda vyhnut, zacal byt iny, vazil si vsetko ovela viac. Vsetko si to viem porovnat z rozpravania nasich kamaratov so sucastnostou, ktoru som s nim zase prezivala ja a stale prezivam! takze viem, ze si to uvedomil preco tam ja, velmi ho to mrzi, viem to!! ale nastupu a base sa uz nedalo vyhnut a ja mu chcem "len" povedat, ze som tu pre neho! a len dufam, ze v leopoldove nezostane, lebo on je tam tiez za vodicak, ale do leopoldova sa za vodicak nechodi, to skor do TT alebo Hrnčiaroviec, alebo do miesta jeho trvaleho bydliska, co su Kosice. :-/.. Co mu mamporadit, ked si budeme pisat, aby si davalpozor hlavne naco, aby sa dostal cim-skor von? dakujem

Nick: pre bellu

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.08.2010, 11:53

Zatial to napis takto : jeho meno + datum narodenia, UVV a VT OS, Gucmanova 19/670, PS 7, 920 41 Leopoldov, on ti potom napise aku ma adresu, ale v kazdom pripade ked ho hocikam preradia a ty mu list posles DOPORUCENE tak ho budu posielat za nim aj keby siel na opacnu stranu Slovenska. Ak ti mozem z vlastnej skusenosti poradit napis mu este dnes a na nic necakaj. Potom nemusis cakat kym ti odpise ked si na nieco spomenes a napis mu znova, velmi mu tym pomozes ked bude mat hned aspon taky kontakt s tebou. Ked vies aku ma vysku trestu tak je uz v base. V Leopoldove je relativne dobre kedze je tam velke prietstranstvo, vela roboty, skoliace stredisko a ovela lepsie moznosti na realizaciu ako v inych basach. Ked sa povie Leopoldov cloveku sa zjezia chlpy na rukach, ale v skutocnosti je peklo napr. v Dubnici a Zeliezovcach, pretoze tam je buzerovanie - v dubnici musi chodit väzeň prísne predpisovo ustrojeny a od rana do vecera sa nezastavy lebo ma milion nezmyselnych povinnosti. V Zeliezovcach chodis robit na pole kde ides od prepracovanosti skapat... Ale Leopoldov pokial NIE SI v 3.NVS je to uplne v pohode, strfetol som mnohych ktori sa vobec nestazovali, tak neviem - to je len moj nazor.. A hlavne sa zbytocne nestresuj, lebo ako povedal M5 rodina trpi viac ako samotny väzeň. Nezalezi ci ste spolu zili, ty prides na matriku a povies ze ste spolu zili ako druh a druzka a oni ti pomozu vypisat cestne vyhlasenie ktore bude pre väznicu platne, takze chod hned zajtra na matriku a vybav si to, povedz im ze ste spolu dva roky zili..necakaj na nic.

Nick: kiki

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.08.2010, 12:14

ach baby vy spon viete ze vam napise ale mne on povedal ze sa mi neozve lebo ze to bude pre neho este tazsie,tak neviem ci mu mam napisat ja ako prva...aj ked kutiku duse dufam ,ze sa ozve...a ani neviem ze ci ostal v nitre alebo je uz prec...tak je tam zatial 6 dni.

Nick: pre kiki

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.08.2010, 12:21

Tam bude tak dva tyzdne... Neboj, kludne mu napis, on ti onedlho bude povdacny za kazde jedno pismenko ktore si od teba precita, uvidis...

Nick: sumienka pre kiki

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 08.08.2010, 13:07

neboj sa, on ma mozno tvrdu hlavu, chce si ju vycistit, ale raz ho to zmoze a bude rad za kazdy list, co mu napises. Pis mu, aj ked neodpovie, pis mu, co je nove, hlavne pozitivne a raz budes mat v schranke list....pochop ho, snad je nastvany na seba, nastvany na cely svet, trucuje, ale ako vieme, truc netrva do nekonecna

PredchádzajúciĎalší

Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť