Keď nás začnú od neho/jej deliť mreže cely

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Re: Keď nás začnú od neho/jej deliť mreže cely

Poslaťod Nikakri » 22.01.2016, 17:10

Maculka, ďakujem za tvoj príspevok.
Klobúk dole, že si to zvládla, keď si na všetko sama - dokonca aj na výchovu detí. Si určite silná žena a teším sa s tebou, že budeš mať svojho muža zachvíľku doma, to už zvládneš ako nič :)
Ja som inak tiež z Trnavy, ale žijem vo Viedni a môj si odpykáva trest cca 75 km od Viedne. No nastúpil 28.11.2015, takže teraz to budú len dva mesiace. V pondelok má súd, no a právnik to odhaduje na max.2 a pol roka, tak uvidíme.
Dňom a dňom mi to príde čoraz ťažšie, no snažím sa nejako pozbierať.
Nikakri

Poslaťod Maculkaamajusko » 22.01.2016, 19:15

Nika tiež som zo začiatku myslela, že to nezvládnem ale netreba si to tak pripúšťať. Viem hovorí sa to ľahko ale ľahké to nie je. Oni tam majú postarané o strechu nad hlavou, stravu ale my vonku sa o to všetko musíme postarať sami. Prvý deň keď som nevedela čo a ako to dopadne bol hrozný. Prišli pre neho policajti, že chcú aby išiel s ním na súd nič viac. Mal jeden súd no zo zdravotných dôvodov(mal nato pn od lekárky nakoľko ho jeden v druhej dedine z ničoho nič napadol a manžel musel byť ošetrený na pohotovosti) sa tam nemohol dostaviť. Sudca to ale nebral do úvahy a pn povedal , že neuznáva, že keby bol ohrozený na živote tak by mu to uznal. To, že som s manželom musela ísť na očné, CTG a ostatné vyšetrenia ho nezaujímali. Boli sme 130km od Ba ale nikto nebral ohľad nato, že keby sa mu po ceste tam niečo stalo kto by zato niesol následky. Keď mi na súde povedali, že ho nechávajú vo väzbe (jeho bývala mala mat termín pôrodu) posielala som do väznice- Justičný palác papiere z pohotovosti a požiadala som ich aby mu spravili vyšetrenie keďže nemohol ísť na kontrolu. Spravili mu tam rôzne vyšetrenie chvalabohu na základe tých mojich podkladov. Až po pôrode jeho ex bol súd a tam sme sa dozvedeli čo a ako. 2mesiace som cestovala za ním do Ba z diaľky 130km (s deťmi vlakom) , potom som sa presťahovala s deťmi späť do TT nakoľko mi muža dali do Hrnčiaroviec. Chodím s deťmi za ním na návštevu, píšeme si každý deň. Manžel mi veľmi chýba. Má ešte niečo čo potrebujeme riešiť v Ke a kedže ho milujem idem opäť do Ke, manžel ide eskortným autobusom tam a späť a ja vlakom. Chcem ho podporiť . Nebojte sa vydržíte to, možnože to bude aj menej a po polovici trestu si môže požiadať o PP ak to má prečin tak by ste ho mali skôr doma. Len treba veriť že to dobre dopadne a nenechať sa ovplyvňovať ostatnými aby ste sa na neho vykašlali keď je tam a aby ste si našli niekoho našli. Pokiaľ mu budete vy oporou bude to aj on tam lepšie zvládať.
Maculkaamajusko

Poslaťod Nikakri » 26.01.2016, 09:49

No oni sa s nimi nebabrú... Máš môj obdiv, čo všetko pre svojho manžela robíš! Myslím, že o to ťažšie to ešte je, že máš detičky, no na druhú stranu aspoň máš byť pre koho byť silná.. Klobúk dole!!
Dúfam, že vám to v KE všetko dobre dopadne!
Môj teda dostal 3 roky, ale chystá sa podpísať jeden paragraf s tým, že mu skrátia trest, ale bude vyhostený z Rakúska a už sa tam viac nemôže vrátiť. Takže ak to podpíše, čaká nás ešte 22 mesiacov.
Môj celý svet sa momentálne točí len okolo neho - návštevy, čakanie na listy, odrátavanie dní. Z ničoho iného sa neviem tešiť. Najťažší je ten pocit, ako človek doslova žije len pre budúcnosť...
Tých rečí vykašli sa na neho, za rok stretneš iného som sa napočúvala. Kto nezažije - nepochopí.
Preto si rada čítam toto forúm, tu mám pocit, že mi aspoň niekto rozumie a zároveň, keď vidím tú odhodlanosť nás žien a čo všetko sme v mene lásky ochotné spraviť, mi dodáva ešte viac síl :)
Nikakri

Poslaťod Maculkaamajusko » 26.01.2016, 10:25

Dnes ráno som bola s dcérou vonku už o 5:30h. V takom čase chodieva eskortný autobus z Hrnčiaroviec do Ke a kývali sme manželovi. My sme ho síce nevideli nakoľko autobus má oplechované boky aby na nich nebolo vidieť ale viem, že ma muž videl. Minule sme tiež tak kývali a na návšteve mi hovoril , že nás z autobusu videl. O týždeň takto už budem aj ja v Ke a týždeň nato sa už vracia naspäť do TT a budeme mať návštevu na ktorú sa veľmi teším. Ja si ho ale okuknem už v Ke . Tam sa síce na neho môžem len pozrieť ale na návšteve si ho potom vychutnám. Ako vidím ani Vy to nemáte lahké. Keď ti tvojho vyhostia z Rakúska ostane tam sedieť či ho dajú ten zvyšok dosedieť na Slovensko? A čo ty? Veď pracuješ v Rakúsku a aj tam bývaš. Ja tiež čakám vždy na list, chvalabohu si píšeme každý deň. Ano ide to do penazí ale ja ho milujem a aj on mna a nám to zato stojí. Viem si predstaviť akú veľkú batožinu bude mať ked pôjde domov nakoľko tam má aj plno kníh. Nevadí. Hlavné je , že onedlho pôjde domov a my začneme dobiehať všetko . (manželské povinnosti :D )
Maculkaamajusko

Poslaťod Nikakri » 26.01.2016, 13:39

:) milé, isto sa potešil...
Je to niečo ako "PP" pre cudzincov, zvyšok si odsedieť už nemusí, ale nemôže sa do Rakúska vrátiť. Tak ak ho pustia, plánujeme stráviť nejaký čas u neho doma s rodinou a potom začať odznova v Nemecku - nakoľko vieme obaja nemecky.
Ja na Slovensko viac nechcem a on Slovák nie je.
Ja som zas bola dnes na návšteve, no a teraz zas odrátavať dni do budúceho týždňa :D
Inak za tie roky, čo je preč ste sa od seba neodsudzíi?
Nikakri

Poslaťod Maculkaamajusko » 26.01.2016, 14:17

My chceme tiež po čase odísť zo Slovenska. My ale chceme ísť do Rakúska. Ja som sa učila nemčinu a deti sa učia v škole a muž tam sa učí. Začal tam študovať arcibiskupské gymnázium aj keď maturitu už má ale nechce zabudnúť angličtinu. Na škole tam majú angličtinu, nemčinu a učí sa aj latinčinu. Už studuje 3.ročník a prospel s vyznamenaním načo som na neho hrdá. Nie neodsudzili sme sa ,práve že sa naša láska ešte viac upevnila. Čím ďalej tým viac sa na seba tešíme. My máme návštevu len raz za mesiac. Užívame si ju ako sa len dá. Akonáhle sa otvoria dvere do telocvične kde sú návštevy vždy sa mu rozbehnem cez celú telocvičňu do náručia a on ma čaká s otvoreným náručím. Všetci už vedia za kým idem a uvolnia mi cestu aby som bola čo najskôr pri nom. Cítim sa ako pubertáčka keď ho vidím. Tie listy čo mi píše sú krásne. Niekedy si aj poplačem aké sú nádherné. Môj drahý ma zahŕňa takou láskou ako nikto nikdy. K narodeninám mi nakreslil moju podobizen. Nikdy nekreslil a tak keď som bola na návšteve a dali mi to tam slzy šťastia som mala v očiach. Bol šťastný . Ak budeš chcieť kľudne mi napíš súkromnú správu. Možnože sa poznáme keď si z tt. Je fajn, že sa môžete takto často vidieť.
Maculkaamajusko

Poslaťod Nikakri » 27.01.2016, 12:44

Máš SS :)

Mŕtve toto fórum, škoda, že tu už pomaly nikto neprispieva...

Rada by som pokecala s niekým kto sa ocitol v podobnej situácii ako ja a čaká na priateľa/muža, tak kľudne mi môže hocikto napísať SS, rada pokecám :)
Nikakri

Poslaťod Maculkaamajusko » 27.01.2016, 12:45

Idem ti odpísať. Akonáhle mi pošleš súkromnú správu tak ti viem napísať hneď nakoľko mi to príde hneď na gmail upozornenie, že mám správu.
Maculkaamajusko

Poslaťod megdy39 » 20.03.2016, 15:49

Ahojte žienky!
Mne zobrali moju lásku v novembri 2015. Plánovali sme spolu od nového roka bývať a začať spolu nový život. On mal priateľku a ja som bola tiež zadaná, už sme čakali len na január, kedy sa všetko zmení. Strašne ma to zlomilo, prvé dva mesiace som bola úplne mimo z toho, ale to vy predsa poznáte ten pocit. Toto fórum mi dodáva veľa sily. Spočiatku som mala predsudky, hovorila som si, že väzenie ho poznačí na celý život a bude sa to s ním ťahať stále. Ale nakoniec som si (aj vďaka tejto stránke) uvedomila, že nie som jediná na svete, ktorej sa partner nešťastnou náhodou dostal do podobnej situácie a jediné, čo musím urobiť, je ukázať mu moju maximálnu podporu a myslieť na to, že čas bude rýchlo utekať a ani sa nenazdáme a splníme si ten náš malý sen o spoločnom živote :) zatiaľ sedí len vo väzbe v NR, stále sa čaká na rozsudok. Vôbec neviem, čo mám očakávať a na čo sa mám pripraviť. Ale chcem sa vám všetkým poďakovať, že sa delíte o svoje prípady a pocity. Veľmi mi to pomáha :) držím vám palce!
Maculka - úprimne a v dobrom Ti závidím, že už to máš za sebou a môžete si jeden druhého naplno užiť :)
megdy39

Poslaťod Maculkaamajusko » 21.03.2016, 12:17

Ahoj megdy39. Manžela mám už síce doma od konca mesiaca ale čaká nás ešte jedno pojednávanie v Ke kde sa to už dlhšiu dobu ťahá. Tam mu hrozí max. 3 roky, môže to dopadnúť aj podmienkou alebo oslobodenie spod obžaloby. 4 roky už máme za sebou tak vieme čo a ako keby aj nedajbože to skončilo tým maximom 3 roky. Nevidím do hlavy sudcovi ako nakoniec rozhodne. V krajnom prípade aspoň na chvíľu môže byť manžel doma keby už aj neskôr prišlo k tomu, že by musel ísť ešte. Budú sa určite odvolávať ak by ho uznali vinným s advokátom. Pôjde to teda na kraj a dovtedy budeme spolu.Verím, že to dobre dopadne ale rozhodnutie sudcu neviem ovplyvniť tak musíme čakať ako to dopadne.
Maculkaamajusko

PredchádzajúciĎalší

Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť