Keď nás začnú od neho/jej deliť mreže cely

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Nick: jana

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 09.08.2010, 21:47

Baby, som uz na dne, pol roka - odkedy je moj priatel a otec mojho dietata v Trnave, sme ho nevideli, ani on mna ani syna. Poslala som mu cestne prehlasenie, ze sme druh a druzka v spol. domacnosti, ale navstivenka prisla iba jeho mame. Som nestastna, som v kolotoci a v depke cim dalej tym viac a neviem ako dalej najst sil alebo to vzdat. Preco mi neprisla navstivenka(na najblizsiu sobotu?)? Prosim vas, to teda on mi musi zohnat nejake tlacivo a ja to potom na matrike vyplnim? A je on vobec informovany o tom, ze to on si ma pytat to tlacivo. Ma hrozneho pedagoga, zatrhol mu aj nase fotky.
Príspevok zo starého fóra

Nick: bella pre klaru

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.08.2010, 08:14

Ja uz som mu poslala 2 listy v rozpätí 3dni, no stale nic!.. adresu Leopoldskej väznice som si nasla na webe + tu som sa docitala, ze tam treba jeho meno + datum narodenia (v pripade, ak sa voväznici nachadzaju dvaja s rovnakym menom, nepride, tak k omylu).. vsetko som urobila takto, verim, ze ak je tam, tak mu ich daju, ak nie, ze ho uz presunuli (lebo aj to je dost mozne), tak mu ich preposlu, lebo som ich posielala doporucene!!
Ja viem, kde je, je v Leopoldove, ale nedava zmysel, preco ho zaradili tam. Bola som sním, ked nastupoval, takze viem, kde som ho nechala:-( Vsetko ako obalky, papiere, znamky, knihu, osemsmerovky a vsetko taketo sme propravili a bral si to tam zo sebou, no otazne je, ci mu to pri vstupnej prehliadke nezhabali:-(.. neviem o nom naozaj nic!!:-( Jedine, co som na tu obalku nenapisala je oddiel, v ktorom je, ale to este neviem ani sama!:-( a ked som volala do väznice, tak mi nic podstatne nepovedali:-( Ked mu budem najblizsie pisat isto mu to spomeniem, ze tie papiere mi musi poslat ja - druh a druzka. Preco robia v Trnavskom kraji z toho take drahoty?, napr. v Kosiciach, co viem, by som ho mohla navstevovat bez cestneho prehlasenia, aj ked som "len" jeho priatelka!:-( dakujem za radu Klara!!

Nick: bella pre Janu

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.08.2010, 08:20

no ja som vtom vsetko este len "zelenac" priatela mam vo väzbe "len" 6dni, no pokial som sa dozvedela, tak ano, on ti musi poslat tlacivo, ako navstivenku a ako som sa aj najnovsie dozvedela on ti musi poslat aj to tlacivo, ze ste druh a druzka a ptm pojdess nim na matriku, ja som bola vcera na matrike, bez toho tlaciva a nevybavila som nic!! Ak je tam uz pol roka, tak by mal vediet ako to je, popripade by sa mal popýtat na svojho pedagoga na taketo veci! ved si predsa pisete listy, nie? sa ho spýtaj, preco tebe navstivenku stále nesposlal?.. hlavne nezufaj, musis byt silna, pre synceka!! a pre vas!!.. ešte kolko mu zostava do PP??

Nick: M5

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.08.2010, 12:45

Navštívenku posiela pedagóg.Odsúdený len napíše koho chce na návštevu.Chyba nie je u pedagóga.A basa nie je väzba-to je celkom niečo iné.

Nick: bella pre M5

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.08.2010, 14:29

a aký je medzi tym rozdiel? vykon trestu? väzba? a basa? dakujem!

Nick: Klara

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.08.2010, 14:55

bella nemas za co, vidis vedela som zeo to musi poziadat najskor on sam len som vedevela ako presne to je takze M5 dakuejm az objasnenie a tiez s apripajam k otazke aky je rozdiel medzi basou a vykonom trestu?

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.08.2010, 16:18

No vo väzbe je to o dosť tvrdšie,síce som tam nebol ale robil som v NR skladníka tak mám akú takú predstavu o nej.Nakoľko ešte človek neni odsúdený nemôže pracovať skrátka je zavretý na 23 hodín v cele spolu s ostatnými 2-3-4-10-12 timi spolubývajúcimi ,čo nie je dvakrát príjemné na psychiku.V NR sú ešte k tomu aj predpotopné turecké záchody ktoré majú steny do výšky asi jedného metra takže vlastne celá cela vidí a cíti toho kto práve ide na potrebu.Je nepísané pravidlo že počas raňajok,obeda a večere sa na veľkú alebo aj na malú potrebu nejde.Kto to poruší koleduje si o problém.Denne majú k dispozícii činkáreň/NR/ a hodinovú vychádzku na dvore.Takto to celé opísať je ťažké ale väzba je stokrát horšia ako výkon trestu už aj kvôli horeuvedeným veciam.Vo výkone trestu už človek vie na čom je.Je zaradený na oddieli,do práce,nie je celý deň zavrený,má plat-tým pádom nákupy,kultúrnu miestnosť,sledovanie TV, a veľa vecí k tomu aby mu tam pobyt ako tak ubiehal čo sa o väzbe bohužiaľ povedať nedá.Najhoršie na nej je tá zavretosť na jednej cele/NR-cca 6x2,5metrov pre 6 ľudí.Keby sa v cele každý postavil tak nikto nikam nejde nakoľko sa to nedá.Nech si každý vypočíta do 15m2:3x dvojposchodovú posteľ ,skrinky,wc/?/umývadlo,malý stôl o 40x40cm tri,štyri stoličky že čo mu vyjde.

Nick: bella

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.08.2010, 16:40

takze podla toho, co pises, ten moj je vo vykone trestu a nie vo väzbe. dostal 15mesiacov a je v leopoldove. Viem, ze mu v papieroch prislo aj aby so sebou priniesol doklad o dosiahnutom vzdelani, co udajne ulahci jeho zaradenie do prac. Nech su tam za cokolvek, toto je otrasne zaobchádzanie, chudaci nasi chlapi:-((.. a ak je niekto vo väzbe to znamena, ze este nevie, aky dlhý trest mu vymerali, ci ako? ci do väzby idu tí "horsi" a na vykon trestu tí "menej horsi"(teda lahsie porusenie zakonu) ci co? dakujem.

Nick: Klara

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.08.2010, 16:54

cize to nr? je justicak ? takze v justickau je to taketo drsne? :( moj je este tam a nevieme co a ako bude :( zevraj tam bude az 3 mesiace. :((((( pitche....neviete ci mu mozem poslat at mp3 prehravac, ci to nehrozi?

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.08.2010, 17:07

MP3 nie.Justičák je v BA,je to vlastne nástup trestu a tam je aj réžia aj väzba.Nitra je takisto väzba,nástup trestu aj väzba a pre väzbu je vyčlenených cca 50 väzňov a to je réžia.Starajú sa o upratovanie ústavu,sklad vecí,a o opravárenské práce v ústave a kuchyňu.V BA ich je cca 100-120 neviem presne.Na réžii sa vyskytne skoro každý kto je tlačenka.Alebo má akurát profesiu ktorá chýba-prevažne maliari,murári.

PredchádzajúciĎalší

Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť