podmienka o podmienke

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Nick: bella

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 23.08.2010, 10:30

ahojte, vie o tom niekto nieco? ako to funguje? pripadne ak by mal niekto kontakt na nejake pravnika, co mu uz s tým pomohol, pripadne sa s tym apson stretol, dakujem! ake su rizika? a o akej finacnej hotovosti sa tu da hovorit? dakujem!
Príspevok zo starého fóra

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 23.08.2010, 10:59

Nerozumieť otázke... Myslíš keď mal niekto podmienku a porušil ju, že či môže dostať na tú podmienku ďalšiu podmienku aby nešiel do basy ??
Autor stránky
Administrátor

Nick: M5

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 23.08.2010, 12:39

Nie je možné dostať podmienku na porušenú podmineku.teda zo zákona aj áno lenže pre sudcu je jednoduchšie človeka posadiť do basy.....Niekedy sa to dalo nakoľko to pripúšťal TZ.Ale po novom už nie.

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 23.08.2010, 15:13

takže napísem to este raz a dufam, že uz zrozumitelnejsie: takže priatel mal podmienku na dva roky, za jej porusenie mal dostat 12mesiacov, porusil ju tak, že soferoval pod vplyvom alkoholu, zobrali mu vodičak a zaň dostal 3mesačný trest vo výkone trestu, vo väzení, kde je, mu niekto poradil, že existuje možnosť, že právnik cez trestné právo podá návrh na súd o pozastavenie starej podmienky a po odsedí 3mesačného trestu celého ho pustia von s novou 2ročnou podmienkou, neviem akopostupovat a na koho s aobrátit, tak preto píšem sem,dalej mi spomínal, že v niekotrých prípadoch to robia tak, že ak si to väzni v base nepremenia tie dva tersty tak že ich pustia na slobodu po odsedení jedneho trestu (v nasom prípade toho 3mesačného)a za týžden ci mesiac mu príd epapier na nástup výkonu terstu za porušenie podmienky, viem ze by nastal zase tenistý kolotoč okolo nástupu no radcej nech je vonku apson chvilu nez tam trčat rok a pol vkuse, udajne niekoho otácaju aj hne dna bráne po odsedení jedneho trestu, niektorí si daju spojit tresty a tahaju celu dobu.. no jemu niekto poradit ze sa to tak da, že by mu pozastavili podmienku a navrhli po odsedený celeho jedneho trestu 2ročnu podmienku na novo. udajne mu aj vodičák vrátia aj bez preskusania po odsedení polovičky trestu. ide len o podanie návrhu na sud a dokazu toprávnic len je to otázka penazi,.. takze ma prosim vas niekto kontakt na nejakeho právnika cez trestne právo? kt. sa s niecim takýmto uz stretol? dakujem!!

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 23.08.2010, 15:46

Takže k veci:už som to tu milión krát písal.Ak porušil podmienku a ak ju nemá premenenú tak mu ju premenia.Netreba si všímať tzv.advokátov ktorý sú s ním na izbe a čítajú denne TP a TZ.Kniha je kniha a realita je realita.Ak si myslíš že mu bude lepšie že vyjde aspoň na dva týždne a potom zas nastúpi tak sa šeredne mýliš.Mal som podobný prípad aj ja ale to tu nebudem rozpisovať....A k VP:Nepodmienečný trest odňatia slobody sa do zákazu nepočíta NIKDY a ani nebude.Takže si k k trestu šoférovania kľudne pripočítaj + tri mesiace alebo toľko koľko bude vnútri presne na dni.Ja sám mám okolo toho môjho Vp obrovské problémy a musím počkať kým mi celý zákaz vyprší.Všetko čo sa zdá byť zvonku jednoduché je veľmi ale veľmi ťažké realizovať. A právnikom nedávaj prosím ťa nič lebo aj tak nič nespravia.Hlavne nie za VP...

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 23.08.2010, 15:55

co je VP? a dakujem:-(

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 23.08.2010, 16:14

Vodičský preukaz

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 09.09.2010, 11:20

ahojte, pokial ide o porusenie podmienky a teraz je uz vo výkone trestu, tak mu porusenu podmienku automaticky pripocitaju a je fuk za co tu podmienku dostal? alebo mu to pripocitaju len vtedy ak spachal opatovný trestný cin, za ktorý podmienku dostal? teda budu zistovat, ci sa osvedcil v podmienke alebo nie? dakujem za cenne rady!

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 09.09.2010, 11:59

Presne tak, je úplne jedno za čo dostal podmienku, ide o to, že ju akýmkoľvek prečinom alebo trestným činom porušil. Ale ako už viackrát písal M5 veľakrát sa stáva, že niekoho prepustia na slobodu a až potom mu premenia tú porušenú podmienku, takže zase sa zopakuje ten istý kolotoč, že musí ísť na nástup trestu a znova do basy. Preto si niektorí žiadajú premeniť podmienku ešte kým sú v base, aby to odsedeli naraz a mohli ísť skôr na PP-čko (teda aspoň sa pokúsiť ísť na PP-čko)
Autor stránky
Administrátor

Nick: pre admina

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.09.2010, 12:26

ale tu podmienku mu nemusia pripocitat lebo mne pravnicka úpisala celkom ine nez M5 ..my pisala ze mu uz podmienku premienat nebudu takze to je tak ze uniekoho ano a u niekoho nie???alebo ako??ELISKA dakujem

Ďalší

Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť