HĽADÁME DISKUTUJÚCU pod prezývkou IVA - viac TU

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 13.10.2010, 09:55

HĽADÁ SA DISKUTUJUCA ktorá písala otázku do právnych otázok pod číslom 20. prezývka IVA dňa 27.09.2010 18:12 ... ak ste sa spoznala tak si prosím prečítajte email ktorý nám prišiel a dajte vedieť či sa tiež chcete skontaktovať s druhou stranou - ADMIN /ďalej je skopírovaný email/ ĎAKUJEME...................................................................dobry den prajem ADMIN, mozno si pametate ja som Vam uz davnejsie pisala ze zavreli jedneho mojho znameho do vezenia nepravom a nasla som na Vasej stranke jednu osobu ktora by nam mohla pomoct... Ide o priatelku druhej obvinenej a odsudenej osoby spolu s tym mojim znamym... jedna sa presne o toto z vasej stranky z casti pravne poradenstvo... 20. IVA 27.09.2010 18:12 Dobrý deň. Chcem sa spýtat, môjho priatela 22.9. odsúdili na 12 rokov na najvyššom súde v BA za paragraf 219ods. 1,ods.2pís.Tr.zak. Zdá sa mi trest privysokí aj jeho právnik to trvdil.Je to už týždeň a my o ňom ešte stále nemáme žiadne správy! A údajne ani právnik nevie kde ho previezli. Môj priateľ už asi pred 5 rokmi bol vo vyšetrovacej väzbe na 27 mesiacov ale nemohli mu nič dokázať.Počas tých piatich rokov sa choval vzorne nemal žiadne problémy.Nestretával s partiou ktorá ho do toho zatiahla. A teraz mu dali rovno 12 rokov. Viem že môžme podať dovolanie,aké sú šance že sa zníži trest? ďakujem za odpoveď Dobrý deň pani Iva,Váš priateľ dostal najvyššiu možnú sadzbu za tento trestný čin. To znamená, že za tento trestný čin sa páchateľ potrestá na päť až dvanásť rokov, ak ho spácha vo veľkom rozsahu alebo ako člen nebezpečného zoskupenia(zločinecká, teroristická skupina), preto dostal tých 12 rokov. Dovolací súd môže vysloviť porušenie zákona, ak sa zistil dôvod dovolania podľa 371 ods. 1 a vráti vec na prejednanie súdu prvého stupňa alebo dovolanie zamietne. Je potrebné uviesť v dovolaní dôvody, pre ktoré sa dovolanie podáva a vo vašom prípade by mohlo ísť o rozhodnutie, ktoré je založené na nesprávnom právnom posúdení zisteného skutku. Tu veľmi záleží na klasifikovaní tohto dôvodu, pretože dovolací súd skúma len zákonnosť a odôvodnenosť napadnutého rozhodnutia, proti ktorým podáte dovolanie a správnosť postupu konania, ktoré predchádzalo rozhodnutiu. Takže musí byť zrejmé, že bol porušení zákon a to jedným z týchto dôvodov. Neviem ako je to s dôkazmi, ale môže byť, že ho nespáchal vo veľkom rozsahu, ale možno len vo väčšom rozsahu a za to je sadzba od 2 do 8 rokov. Snáď sa to podarí a dajte potom vedieť. toto Vam tam pisala... potrebovala by som zistit bud jej mailovu adresu alebo potrebujem sa s nou nejako skontaktovat, Vedeli by ste mi prosim pomoct? dakujem andrea
Autor stránky
Administrátor

Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia