Ako saod seba neodsudzit????

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Nick:

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 25.10.2010, 13:14

mam jeden postreh, ktory som si uvedomila az ked sme si zacali pisat, cize komunikovat len cez listy. Tam clovek napise ozaj co ho trapi, pravdu, skor sa jeden druhemu zdoverite, ako keby ste sedeli doma a rozpravali sa. Myslim, ze castokrat stroskotaju vztahy, lebo viazne komunikacia, ked su dvaja spolu, je im to bezne, samozrejme, neuvedomuju si, ze uz len mily pohlad, slovicko vyslovene s laskou drzi vztah. Prestavaju si vsimat take veci, aj prejavovat a zrahu si uvedomia, ze sa odcudzili. No komunikacia v listoch, ak je tam cit, sa len utuzuje. A baby, aj ked vam vyjdu polovicky a budu s vami, preco si obcas nenapisat aspon sms, lubim ta, cakam ta toto je korenie zivota a pohana vsetkych do predu a robi ludi lepsimi. To len moj postreh.
Príspevok zo starého fóra

Nick: pre alu

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 25.10.2010, 13:23

ala, situaciu mas tazku, ja mam tiez male dieta, musela som ist do prace, nastastie mam mamu, ktora sice v rokoch, ale predsa na dieta dozrie, ale situacia je dana, mas ho tam, nepomoze ti...teraz co....je riesenie, ze koli peniazom si najdes vlastne druheho, aby ta podporoval a zrazu prejde 5 rokov z ty zistis, ze za co ti stala laska?? Alebo jednoducho ti stoji za to ho pockat a potom uz zit s nim, ktoreho lubis normalny zivot. Nemyslim si osobne, ze clovek, ked ma druheho v base, sa rozhoduje, ci pocka, alebo nie, skor, ci on mu stoji za to, aby sa trapil, cakal, alebo ten vztah bol jednym z mnohych. Ked je clovek zamilovany, nehladi, ci ten ma peniaze, ci sa budem mat pri nom dobre, ale ako sa ku mne sprava. A hladat partnera , aby som sa mala dobre...tak to je polemizujuce...peniaze teraz su, potom byt nemusia, dolezitejsia je pritomnost, ci mi nejaka ta dusa za to stoji, aby som s nou zdielala strasti. Ala, to nebolo len pre teba, ale pre vsetky baby, co su v nudzi, ved nie kazdy den svieti slnko, zit treba a zit tak, aby sme sa mohli ludom divat do oci.

Nick: .....

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 25.10.2010, 18:19

vsetky tieto slova su sice krasne,ale realita je casto ina!!!!ludia sa odcudzia,prestanu sa milovat a drzi ich len to,ze si zo zvyku napisu do listu "lubim ta"...zeny casto cakaju podla mna marne...podla mna,je lepsie nechat to tak...obcas sa najde vynimka,ze ked on vide,su stastny a miluju sa nadalej,ale to je len malokrat!co maju zeny z toho ze ich cakaju???len trapenie,bolest a slzy...dni bez zazitkou...

Nick: Ala

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 25.10.2010, 18:52

No ja by som aj isla do prace, ale mama este nie je na dochodku, tak nemoze na neho dozriet a maly mal pred par mesiacmi iba rok, tak ho nechcem strcit do jasli k cudzim ucitelkam. Aspon toto nechcem pokaslat, nech ma aspom matku pri sebe. Ale to bude v pohode, ja mam asi nejakeho anjela, on to vzdy nejak vyriesi a posielam mu tymto podakovanie. Dnes som poslala list priatelovi a pisala som mu, ze nech sme k sebe otvoreni a uprimni a tiez zacinam mat pocit, ze listy su na jednej strane celkom dobra vec, aj ked si nedokazem odmysliet, ze to prejde najprv cez pedagoga, ale mozno nas to aspon nauci volit spravne slova a slusne komunikovat. Avsak nemoze to potom viest k tomu, ze z lasky sa stava priatelstvo? Lebo som to nevedela nejako najprv pomenovat, citila som vsak, ze to co je medzi nami sa meni a teraz mi doslo, ze ved to sa vola asi prave priatelstvo. - Ake jednoduche... Napr. mi pise, ze si ma vazi preto, ze som na vsetko sama. Ale lubi ma este? Ale mne sa celkom paci aj ked mi napise, ze si ma vazi. Asi starnem, idem sa splachnut.

Nick: Gina pre Naty

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 26.10.2010, 12:00

Naty čo ty píšeš je presne to čo prežívam ja. Naši chlapi sedia rovnako dlho a rovnako dlho aj budú. Cítim že máme veľa spoločného. Chcem sa ťa spýtať: už ti písal? Ja mám od návštevy už 2 týždne a ešte mi nič neprišlo. Neviem čo sa deje. Či sa hnevá, alebo sa mu nedá, no je to hrozné. Normálne mám chuť tam zavolať a spýtať sa, lebo mám taký čudný ciťák, že sa niečo deje.

Nick: Julliete

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 26.10.2010, 12:09

najskor to je ako ziva rana, castom zovsednie a po takych troch rokoch ti to bude u riti. Bude to bezna realita, nebudes ju riesit. A hlavne prestanes s fnukanim, ochkanim, dojimavymi recami, trapnymi listami plnymi lasky, uistovania, povzbudzovania, sklananim hlav vzajomne kto vacsiu obetu priniesol, kto je ako silny atd atd. Tieto listy su pedagogom akurat tak dobre na smiech.
Treba rozlisit tu dobu v base od reality. To ze je tam znamena, ze uz nemate vztah - tvoj chlap sa premenil na LITERARNU POSTAVU. Ked vyjde, potom sa moze vztah obnovit, ukoncit, zmenit k inemu....to teraz nezistis nech ti sem aj milion bab napise ako to bolo u nich.

Nick: Julliete

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 26.10.2010, 12:18

jo a aby som nezabudla... budu krusne obdobia ked vyjde. laska sem laska tam ale budes mat stavy ze ho temer zabijes. teraz trpis ale ono sa to meni na zlost neskor tak nech sa chalan pripravi ze vecer pociti noz na krku obcas ked ta chytia nervy alebo spomienky.
PS: do vazenia sa dostane len idiot (nemyslim teraz krivo obvinenych) a kazdy je zdeseny ako straaasne sa tam k nim chovaju, no chudence nase ňuňuňu. Lenze ten idiot si to zasluzi. A je to len stipka z toho ako to bolo kedysi, ked vam chlap mal odist do vojny! Kde list prisiel raz za pol roka nez obehol fronty a mozno dorucitel bol davno mrtvy.
Alebo ked bol dozivotne odsudeny na galeje. Trocha ine nez si rit valat na posteli s pravidelnym prisunom jedla, kulturneho diania, ludi naokolo, navstevami, listami, knihami,telefonatmi, casopismi, telkou, radiom, spotrebicmi...(vid. leopoldak).
Takze damy, bez citovych vylevov ktore iba oslabuju volu.

Nick: pre julliete

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 26.10.2010, 12:56

mas pravdu s tymi krusnymi obdobiami, ale ruku na srdce, keby bol doma, nikdy by ste sa nepohadali? Tak isto, spomienky, hlavne tie, ako clovek trpi, pretlka sa zivotom, kym on je "tam" bud to robim z lasky, pre cit, ktory citim, alebo to teda nerobim. Ked niekomu pomaham, robim to, ze chcem, tak mu to potom nevykrikujem, velka chyba myslim by bola, keby mu to zena raz vycitala, ....kym si bol tam, ja som tu musela to a to....nie, naucme sa rozdavat pre toho, na kom nam zalezi...a ak aj cez to potom vztah ochladne, tak jednoducho malo to tak byt

Nick: nielen pre julliete

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 26.10.2010, 12:59

a co ak by vas partner, ktoreho lubite nebol vo vazeni, ale v nemocnici, tazko chory, kde by bola sice nadej, na uzdravenie, ale stalo by to vela casu, penazi, odriekania, starosti...stal by vam za pokus mu pomoct?

Nick: Nora

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 26.10.2010, 14:42

Julliete, už dávnejšie som si všimla, že ty máš niekoho v Leopoldove, Leopoldov sme si zažili aj my, chvalbohu tam už nie je.. nebudem kritizovať.. no z tvojho písania cítiť obrovské sklamanie, smútok, pomaly až nenávisť voči niekomu, kto ti tak ublížil, že tam šiel, dokonca až nechuť mu dať šancu, alebo dať šancu nám ostatním, čo tu na nich čakáme a pomáhame im! my sme si zažili aj Leopoldov aj iné, slzy, bolesť, neistota, nezodpovedané otázky, a trápenie až zvyk na celý "listovo-návštevový" systém, no ak ti niekto za to stojí a vieš aké boli okolnosti.. atd.. vaseho vztahu, ne-vztahu.. je na kazdej uvážení, ci počká alebo nie..
ja ak mám hovoriť za seba.. za ten čas sme si prešli 3ústavmi, vždy iný prístup, vždy iný pedag´g, vždy iní ľudia tam, vždy všetko iné, akurát denný harmonogram mali vždy a všade ako - tak rovnaký.. poviem to tak, ak ide o tích pedagógov, tak oni to skôr čítajú medzi riadky, denne čítajú more listov plných lásky, nenávisti, výčitiek, povzbudovania, ale i to ako píšeme o bežnom živote, čo robíme a nerobíme, mysliš, že sa z toho smejú? môžu to mať akurát tak u riti.. čítajú to, lebo je to ich náplň práce, pre nich denno-denna rutina, vyzdvuhnúť listy, prečítať, zaevidovať ich obsah, poslať na oddiel a tak dokola každý jeden deň!.. takže baby nebojte sa písať do listov, čo cítitem, absolútne sa nezamýšlajte nad tým, že vaše listy číta ešte niekto iný okrem vás dvoch! ja v rutinu povedať, resp. "napísať" Lúbim ta, je hlúposť, ak to píšeš z rutiny, tak sa radšej zamyslite, či už nejde len o kamarátstvo ako o lásku???.. ja ak mám hovoriť za seba.. nás to len posilnilo oboch, sme si bližší, všetko sa deje lebo má, všetko má zmysel.. a každý z nich je tam, lebo urobil nejakú hlúposť, alebo bol jednoducho v zlom čase na zlom mieste, no isto nikdy nie je preto, lebo si to zaslúži! veď: " hoď kameňom, ak si bez viny.".. NIKTO! baby je to ťažké ja viem, sú dni dobré, sú dni zlé, sú dni, keď neviete ako ďalej.. no sú dni, keď len preplačete, čo je dôkazom, že vám na nich záleží, inak by ste neplakali a boli by vám ukradnutí!.. držte sa! a hlavne nevzdávajte, každá z vás si musí zvážiť, čo naozaj chce, vy ste tie čo ste vonku a máte veľa možností, ich možnosťou je dodržovať denný harmonogram v malej cele cca s 10 inými ludmi! ja tomu mojmu pomáham ako mozem, tak ako on mne, je to tazko pochopitelne, ale je to tak! :-) želám vola síl:-))

PredchádzajúciĎalší

Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť