Ako saod seba neodsudzit????

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Nick: ja

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 27.10.2010, 21:08

hm ked tu tak citam ze niektore tam mate priatelov aj na 4 roky...to je strasne dlha doba podla mna ...asi v tom pripade treba ratat s tym ze ten vztah sa nejako pocas toho casu zmeni...ci v dobrom alebo zlom zmysle ale isto sa zmeni tak s tym treba ratat...aby sa potom predislo sklamaniu, ktore moze byt opravnene po rokoch cakania...
Príspevok zo starého fóra

Nick: elle

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 27.10.2010, 21:20

Zit realitou, dufat v najlepsie a pripravit sa na najhorsie. . .

Nick: lea

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 28.10.2010, 19:11

ahoj dievcata, pripajam sa k vam:( nikdy by som nepovedala ze raz budem pisat na takuto temu a ze si najdem priatela ktoreho budu cakat roky vo vazeni, ale stalo sa..taky je zivot. Nikdy nehovor nikdy. Je mi strasne smutno, a uzko..Nemam o priatelovi ziadne spravy, nemozem sa nakontaktovat ani na jeho brata.A ten jeho brat mi zostal ako posledna moznost ako vypatrat presnejsie co a jak. Mam len utrzkove informacie:( Netrapi ma ani tak to ako to zvladnem ja, ale skor to ako to zvlada on.:( Neviete ako je to s telefonovanim? S listami? Ako kam,ich mam pisat, aby ich aj dostal? Dakujem za vsetky informacie

Nick: Nora

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 28.10.2010, 19:32

ahoj Lea, pokial ide o listy, píš na adresu ustavu, kde nastupil, najdi si ju na www.zvjs.sk + napis tam jeho meno a aj datum jeho naradenia (ak by bol v ustave jeho menovec, nepride tak k zamene listov), ked ti napise on list, v jeho adrese odosielatela bude aj oddiel, v ktorom je zaradení, potom pis uz aj ten oddiel na listy, dostane list skor, listy cita ich pedagog, takze zozaciatku pozor, co budes pisat, pis v hadankach, narazkach, aby to pochopil iba on, nepouzivaj vulgarizmy a nadavky, ak by mal "zleho"pedagoga moze mu listy aj zakazat, alebo ho citat rovno prednim a sledovat n anom ako reaguje, co je strasne ponizujuce, moze sa do seba uzavriet alebo ja neviem ako zareagovat, ty ho poznas ja nie.. neskor sa otukate a budete vediet, co a ako napisat, zvyknete si na ten listový system.. tam ide list, ked uz vies aj oddiel, v ktorom je cca 2dni T2 ale ja som zazila, ked ja som posielal T1 aj týžden.. je to inddividualne.. posta tam ide ako-tak v pohode, odtial je to dlhsie.. zazila som aj, ze mi list T2 isiel 12dni!!!!! ale aj T1 2dni... naozaj závisí os ustavu, kde je.. pokial sa pýtas na telefonovanie, moze telefonovat 2x za mesiac po 15min, iba ak ma dostatok penazi na osobnom ucte tam v base. hovory sa odpocuvaju a nahrávaju. predtým ako si "chce" zavolat, musi vypísat ziadost, co musi schválit jeho pedagog, trva to cca 4dni, balícek mu mozes poslat 1x za 3mesiace (5kg. max.), a to len s príslusnou "balicenkou", tu nalepis na balik, "balicenka" ti pride postou, co ti posle on. vsetko, co tam byt moze a nemoze najdes tu v teme: navstevy a baliky podrobnejsie.. ON TI NAPISE, CO MU MOZES A NEMOZES POSIELAT, on si vyziada.. ale napr. v Leopoldove su zakazane fotky, znamky, 8-smerovky, casopisy v listoch... iba v ceninovej obálke. Inde je to dovolene, naozaj zálezi od ustavu, kde je a aký ludia sa o neho "staraju". amk chce ist na nákup tam, tak musi byt na rozpise, inak nejde, a tak je to tak zo vsetkým.. ak sa chces este na nieco spýtat, pýtaj sa, velmi dobre sa pamatam, ake to bolo tažke, ked nastupil moj priatel, "pad doneznama", trvalo 8dní, kym mi prisiel od neho prvý list. :-(( drž sa!!!

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 28.10.2010, 20:05

Nora:
Dakujem Ti velmi pekne za vsetky informacie.A presla som si tu skoro vsetky temy, takze viem uz o tom trosku viac:( On je teraz v justicaku. Tam asi bude zbytocne pisat list. Aby ho vobec dostal,kym ho neprevezu niekam inam.Ved to je jedna z mala informacii co o nom mam..Nic viac neviem.A z toho som najviac nervozna, nesvoja, stale len rozmyslam..Co sekunda, to myslienka na to co tam asi robi, nad cim rozmysla, co mu beha hlavou..Hlavne ako to tam cele zvlada o to mi ide. Nie je to ziaden flegmatik, preto sa obavam este viac:(
Prosim ta mohla by si mi povedat viac, o tom pisani listov. Ze radsej mam pisat v hadankach? V akych pripadoch si to napr. robila ty? Ako si si to neviem dobre predstavit..Urcite mu ale nebudem pisat nieco, co by mu tam mohlo uskodit,ked to budu citat..

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 29.10.2010, 11:55

napr.: my ked sme sa bavili o právnikovi a jeho prípade cez listy, tak sme to "maskovali" ze ako je to s "prácou?" takze ked som ja pisala o práci, tak vedel, ze ide o právnika, a ked on sa pýtal na prácu, tak som mala nieco u právnika zistit atd.. ale to sme si dohodli az po navsteve.. dovtedy sme si pisali v hádankach, co sa nam spájala s niecim alebo s niekym co sme vedeli len my dvaja.. napr. sme vyuzivali prezývku ludi z naseho okolia, nepouzivali sme ich prave mena... atd:-) isto na nieco prides:-) nepochybujem.. vela stastia:-)hlave tam napis nieco o tom za co sedi.. napr. drogy, bitky, alkohol atd.. niekedy by mu to mohlo pritazit.. ale aj nemusi.. jednoducho s avyhýbaj tej teme, za co sesi + teraz manapadlo.. ten pedagog to cita najma preto, aby zistil aký mas na neho vplyv, ci ho nenahovaras na utek, ci mas naneho "náprvný" vplyv, ci sa on poucil, ci si uvedomil chyb, ci sa chce normalne zaradit do reality, ci chce byt lepsim clovekom, ale na to nestaci jedne list, v kt. napise on ci ty ze lutujete, co sa stalo atd.. o kazdom liste vedu zaznam, lebo pred vyprsanim trestu sa robi posudok, kt. robi jeho pedagog, a ten s aposiela na sud, napr. aj ked by chcel poziadat o PP-cko(podmienecne prepustenie po polovicke vysku trestu), jednoducho musi z vasich listov byt citit poucenie a naprava, ved nie nadarmo s ato vola "vychovno-napravný ustav" - napravit a vychovat... chápes vsak? no ak bude sa pedagogovi zdat, ze nemas na neho dobrý vpylv, alebo na jeho psychicky stav, napr. dostal by depresie, alebo odmietal by jedlo, ci komunikovat alebo by vyvolavali dvoje listy v nom agresiu, je dost mozne, ze by mu tvoje listy zakazali a nie len tvoje, ale aj vsetkych, co mu pisu.. a maju na neho zly dopad.. preto sme aj my vyuzivali hádanky, narazky a iste pojmy, pod kt. sa skrývali ine pojmy.. chápes? je na tvojich pleciach velke bremeno, no ty ho poznas najlepsie, tak vies, co a ako.. nepochybujem, ze to zvladnes:-) aj my sme si na zaciatku potrebovali vela veci vysvetlit, a toto bola jedina moznost, zvykli sme si na listovo.navstevovy system a teraz uz len plynu dni.. a ide to lespie.. každý den sme blizsie k vyprsaniu trestu:-) drz sa a ak chces nieco sa este spýtaj.. :-)

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 29.10.2010, 13:15

Jasne uz to chapem lepsie..dakujem..O to PP moze poziadat za aku dlhu dobu? Od coho to zavisi? Ked ubehne ta polovicna doba? Takze preto sa aj citaju tie listy,myslela som ze sa neberu az takto do uvahy. Su potom v celku dolezite, mozu byt aj napomocne:) Iba musim vyckat ci sa mi niekto ohladom neho konecne ozve. Zatial mam len malo informacii:( a uz su to 2 tyzdne..
Mozem sa spytat kolko ma rokov tvoj priatel?:)Na kolko ho odsudili a kde?

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 29.10.2010, 19:35

no hej su dost podstatne, kedze je to jedina forma komunikacie s vonk. svetom ako i nas ontakt s ich svetom tam..!!ale existuje aj nejaka linka kde by ti povedalo kam ho dali.. ale ak je v BA, tak mozno tam aj zostane, a za co je odsudeni a kolkýkrát sedi? a kde je jeho prvaly pobyt a vek? cca by som ti vedela povedat, kd eby ho mohli asi dat.. inak v "beznej" base su týždne na nástupnom, aj moj tak bol, a potom sa rozhodne a eskortuju ho tam, kde bude do konca trestu... prvotrestanec ma narok na PP po polovici , druhotrestanec po 2/3 trestu, ale aj tresty do 5r. su PP-cka po polovici a nad 5.r su PP po 2/3, preto sa pýtaM.. HEJ LISTY SU VELMI NAPOMOCNE!!

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 29.10.2010, 20:46

On siel za to ze mal u seba drogy, porusil podmienku. Urcite si to vyzistim ze kam ho dali, lebo ako je vidiet mne to nikto nepovie, ani z jeho rodiny:( Chapem ze je to sok, lebo oni nemali o tom ani tusenia..ale vediet by mi dat mohli aspon co to malo, kedze vedeli ako sa mame radi..Takze za vsetky iformacie som ti vdacna, si zlata..Vo vazeni je 1.krat. Ma 23 a byva v BA. Kam by ho mohli poslat? A este otazocka, ako to chodi ked niekoho beru do vazby alebo takto? Ja som s nim este v ten den doobeda bola dohodnuta ale poobede uz nic,len ten vypnuty mobil. To za nim pridu policajti,jednoducho dobry den idete teraz s nami?

Nick: Naty pre Gina

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 29.10.2010, 23:23

awoj..no mne uz prisiel,ale pisal ze uz mi jeden posielal,ale ten mi neprisiel doteraz,az ten dalsi..neviem co sa deje..pises,ze mame toho vela spolocneho,tak ak chces,napis svoj mail,a popiseme si...pa pa zatial

PredchádzajúciĎalší

Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť