TU MOZETE PISAT OTAZKY NASIM ADVOKATOM

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Nick: Eva

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 19.01.2011, 18:01

Ďakujem veľmi pekne za tú adresu. Je skvelé, že sa aj v dnešnej dobe nájdu ľudia, ktorí robia niečo zadarmo, to sa len tak nevidí, ďakujem.
Príspevok zo starého fóra

Nick: Eva

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 19.01.2011, 18:57

Po prečítaní niektorých otázok a vašich odpovedí som sa dozvedela, ak som to správne pochopila, že všetci odsúdení, ktorí sú prepustení z výkonu trestu musia zaplatiť štátu trovy spojené s výkonom trestu? Môj druh zatiaľ nepracuje, lebo mu žiadnu prácu nedali, vyživovaciu povinnosť si plní, platíme mu to s peňazí, ktoré má na účte. Tak moja otázka znie, po prepustení mu príde šek na zaplatenie " pobytu " a je to podľa toho čo som si prečítala 3,09Eura za deň? Ešte na doplnenie, druh je v ústave na výkon trestu v Košiciach-Šaci s najnižším stupňom stráženia. Za vašu odpoveď vopred ďakujem.
Príspevok zo starého fóra

Nick: Milan Mitas

Poslaťod Mgr. Milan Mitas » 19.01.2011, 19:24

pre Evu: Dobrý deň. Áno, máte pravdu, odsúdení sú povinní zaplatiť okrem iného aj výdavky štátu za pobyt vo väzení. 3,09Eura za deň platí pre pobyt vo vyšetrovacej väzbe, nie vo väzení! Zákon neurčuje presnú sumu za pobyt v ústavoch na výkon trestu odňatia slobody, túto sumu si určujú jednotlivé ústavy. Zákon určuje iba výšku zavinených trov výkonu trestu. Pre podrobnejšie informácie ohľadne zavinených trov si pozrite otázku č. 67 v Právnom poradenstve. Suma za pobyt vo väzení a samozrejme aj iné trovy, ktoré musí odsúdený zaplatiť, sú pohľadávky štátu. Ak ich odsúdený nezaplatí, budú sa od neho vymáhať.
Mgr. Milan Mitas

Predchádzajúci

Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť