Recividista ?

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Nick: Rada pre priateľku

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 15.11.2010, 11:59

Dobrý deň, napíšem vám sem krátko príbeh mojej kamarátky. Odpísala pred rokom na inzerát jednému odsúdenému, ktorý dostal trest 2 roky, takže na neho bude čakať ešte rok. Vybavila si papier na matrike, chodí za ním na návštevy, zaľúbila sa, posiela mu balíky... Jeho rodina s ním nechce nič mať, sú z neho sklamaný. On jej vyznáva lásku, je pre neho všetkým, nikoho iného nemá, sľubuje jej, ako sa zmení. Problém je v tom, že je vo väzení už 3-krát, za malé podvody, malé krádeže, kvalifikované ako prečiny. Je možné, aby sa takýto človek naozaj zmenil, začal nový život, začal pracovať a normálne žiť ? Priateľka je plná nádejí, rozhodnutá na neho čakať. Nevyužíva ju len ? A ak mu zase niečo nájdu a opäť pôjde do basy ? Prečo človek, ktorý je viackrát vo väzení ťažko hľadá cestu na slobode a silu naozaj sa zmeniť ? Napíšte mi, prosím, vaše názory. Ďakujem
Príspevok zo starého fóra

Nick: M5

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 15.11.2010, 14:25

Ak človeka nezmení jeden pobyt normálny neni.

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 15.11.2010, 14:30

Môj názor je taký, že nemal zmysel života, takže nemal dôvod niečo na svojom živote meniť. Pokiaľ sa skutočne zaľúbi tak to nebude chcieť stratiť a to bude dôvod aby sa zmenil a aj sa zmení. Osobne poznám človeka ktorý bol 5 krát v base a dnes má ženu, majú spolu syna a pracuje manuálne a sú šťastní. Ale v tom prípade ktorý spomínate zistia ako sú na tom vzájomnými citmi až keď spolu začnú žiť a riešiť spoločné problémy, vtedy sa väčšinou všetko mení.
Autor stránky
Administrátor

Nick: Tina

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 15.11.2010, 22:24

Nemám nič proti zavretým,ani väzňom - sama som tam bola,každý podľa mňa musí dostať šancu,ale pre niektorých je tých šancí až príliš. Záleží aj na tom koľko má rokov. Lebo predstav si má nejakých - 25,26 r.- z toho sedí 3 krát - teraz 2roky,dajme tomu,že aj tie predchádzajúce razy to boli po 2 roky - čiže spolu 6 rokov.A 26r - 6r rovná sa 20r. Z toho bol ešte istý čas dieťa,puberťák - tak zoberme len od 18r,že je plnoletý. Tak koľko bol normálne vonku - 2 roky? Čo sa naučil za tie roky,aký má prístup k zamestnaniu,vzťahom,sociálny kontaktom - nevie možno ani on sám. Basa ťa poznačí - dosť. Ako písal aj nedávno tu niekde Admina - 100 ľudí,100 chutí - to je pravda,čo urobí jeden,nemusí spraviť druhý. A nemôžme všetkých hádzať do jedného vreca. Ale v niečom je to podobné ako so závislosťou. Partner pije -

Nick: Tina

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 16.11.2010, 01:17

takže partner pije,berie drogy - dalej len NL - návykové látky. Svojim najbližším bude sľubovať,prisahať - na všetko a na všetkých - na všetko čo je mu sväté a drahé,na deti,mamu,ženu,či priateľku,že už nikdy,nikdy nebude brať NL,ešte posledný krát a sám s tým sekne. Ale opak je pravdou. Bez cudzej pomoci,liečby to nedokáže.Toto je niečo podobné,ako so závislosťou-poznala som veľa chalanov,ktorí svojim najbližším prisahali,že už budú normálne pracovať a zaradia sa do života - po príchode z NVÚ,alebo z väzby -a opäť zlyhali-zrecidivovali - je jedno akým spôsobom. Myslím si,že je aj dôležité-koľko rokov má tvoja priateľka-lebo ak je to len také dievčenské poblúznenie-okolo 20r.- možno ju to postupne prejde,ani nebude vedieť ako.Ale ak je staršia - povedzme 30r.a viac,má už niečo odžité,má za sebou nejaké vzťahy,pády,rozchody a môže byť stabilnejšia.Ale nemusí. Výnimka potvrdzuje pravidlo. A tak isto-ako som písala v prvom príspevku,že záleží aj na jeho veku- lebo iné bude ak má 26r.-z toho povedzme 6r.odsedené,tak čo si chalan odžil vonku -aké má skúsenosti so zaradením sa do spoločnosti,do práce,vytvoriť si sociálne kontakty,udržať si vzťah?Skoro žiadne. A čím bude mať menšie skúsenosti so zaradením sa do normálu,tým to bude pre neho,aj pre tvoju kamošku ťažšie.Ak by mal povedzme 38-40r.a rovnako odsedené-tak je väčšia šanca,že sa bude vedieť lepšie zaradiť. Podobne je to aj pri závislostiach-čím je pacient mladší a čím skôr začal s užívaním NL-tým horšie pre neho. Bude musieť viac makať na sebe,bude musieť spraviť na sebe viac práce-práca-ako zamestnanie,koníčky,vzťahy,rodina,kontakty. A ak je závislý-to by mala kamoška ešte ťažšie. Nechcem malovať čerta na stenu-ale s paragrafmi-drobné podvody,krádeže sú najčastejšie zatvorený aj narkomani,taktiež recidivujú.

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 16.11.2010, 09:05

Ahoj Tina. Pises ze si tiez sedela, tak by som sa chcel spytat, ci by si vedela napisat vsetko o zenskej vaznici. Pozri sekciu Trnava, tak to by som zmenil na Nitra-Chrenova, alebo kde si sedela a obsah by si naplnila ty. Co ti na to ??
Autor stránky
Administrátor

Nick: Rada pre priateľku 2

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 16.11.2010, 13:29

Ďakujem za odpovede, pokúsim sa to mojej priateľke nejako jemne naznačiť, nech veľmi nelieta v oblakoch. Moja kamarátka má 43 rokov, rozvedená, on má 38, ešte nebol ženatý, takže nie sú žiadni teenegery, len mám o ňu strach, aby nedúfala zbytočne. Šancu treba dať, len keď aj rodina od neho bočí... On má nemanželské dieťa, ktovie, či platí výživné, ktovie, či sa zamestná a kto ho zamestná ... Asi z basy sľúbia všetko, ale v realite... Neviem, či je narkoman, alebo nejako závislý, ale je dosť nezrelý, podľa slov kamošky, niekedy ako dieťa, na návšteve sa vraj aj rozplače, len jej stále vraví, že ju nechce stratiť, čo je asi pochopiteľne v jeho situácii. Neviem jej pomôcť a na túto stránku ju nenahovorím, aby niečo odtiaľto prečítala. Asi ostane jej len čakať. Tina, ak by Ťa niečo ešte napadlo, tak napíš, dik.

Nick: ANGEL pre Rada pre priateľku

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 16.11.2010, 15:04

Tvoja priateľka to má komplikované tým, že ho nemala možnosť spoznať v reálnom živote... a tak sa jej ťažšie orientuje v citoch, ktoré k nej priateľ prechováva a určite stále vo svojom vnútri konfrontuje, či sú jeho city skutočné...Na druhej strane si myslím, že človek v situácii, v akej sa nachádza aj jej priateľ by nemohol donekonečna hrať a predstierať niečo, čo neexistuje. Po čase by jeho herectvo snáď odhalila...Práve naopak si mysĺím, že človek odkázaný na takéto odlúčenie a žijúci mimo bežný život sa doslova vyzlieka zo svojich citov a vnútra...je oveľa úprimnejší.Možno je môj názor naivný, no ja to vnímam takto. Prajem Tvojej priateľke, aby našla v sebe potrebnú rovnováhu, skúsila si v sebe urovnať, či ju tento vzťah viac napĺňa alebo naopak zraňuje. Tiež mám svoju lásku tam vo vnútri, vychádzam len z vlastných skúsenností. Prajem všetkým, ktorí zažívajú takéto neľahké časy dočasnou stratou svojich blízkych, veľa sily, lásky, energie, odhodlania vydržať a zariskovať, ak to stojí za to!

Nick: Peter8

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 18.11.2010, 10:14

To je neskutočné, ako tu ženy bojujú o recidivistov, ale taký skurvený je svet, ja kým som nebol v base a nevyliezol von a mal renomé tvrdého chlapa, basmana, tak moc som nepriťahoval skoro žiadnu, ale po návrate z VTOS , dobrej kerke, svaloch po anabolikách jebem aj lekárky , inžinierky, nechápem , čo ich na mne priťahuje, je mi z nich na grc, z tej sprostej ženskej naivity, ved som asociál, ale jebem ich aj dalej,využijem každú príležitosť na sex aj slubovať hory -doly budem,žijem na plno, kým jej manžel robí vo fabrike, tak ja s nou šukám , abnormálny svet, ale stvorený pre zlo , úplne mi to vyhovuje.

Nick: Peter

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 18.11.2010, 10:37

A take, ze svedomie Ti nic nehovori? Moc ta v tom vazeni teda nenapravili.. Svet nie je skur....ny, svet je stale rovnaky, to ludia si tento svet robia takym, aky im vyhovuje. Dnes je moralka bohuzial niekde v podpalubi, no to nie je svetom, ale ludmi.

Ďalší

Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť