nastup na vykon trestu

Nick: pepo

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 02.11.2010, 08:45

dostal som vyzvu na vykon trestu do Nitry a kedze som este nesedel tak neviem co si zobrat zo sebou.Lebo podla toho comi napisali sa neda dobre orientovat.podla toho co som pocul tak zaklad je tabak,kava a cukor. Len neviem ze ake mnozstvo je povolene pri nastupe,aby mi to vydrzalo po prvy balik a pod.A este jedna otazka-nastup mam v urcity termin,tak ci je dobre dojst v den vyprsania terminu alebo skor?? do nastupu mam este zhruba asi tak mesiaca rozmyslal som zeby som nastupil aj skor...
Príspevok zo starého fóra

Nick: Nora

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 02.11.2010, 11:05

mas napisane, ze dostavte sa na výkon trestu najneskor do x.x.2010? alebo presny datum nastupu?.. ja ti z nasej skusenosti poviem tak.. ze nikdy nieje dost casu na to, aby si tu vsetko vybavil, tak aby si si nemal stale co tu povybavovat, tak aby bolo dobre.. ale ak sa na to citis.. nastupit skor, tak skus.. ale ktovie, ci maju miesto skor:-)
hlavne si vezmi tabak, cukor, kavu, a ten kombajn na tabak.. obalky, znamky, papiere, pero, knihu, 8-smerovky a par fotiek ak chces.. inak co sa tyka kozmetiky tak sampon, toaletak, gel po holeni (nie vodu - obsahuje alkohol, ten ti nedovolia)!!... ale pozri si, temu s Leopoldovom.. tam je to vsetko rozpisane.. inak pocitaj s tym, ze kym budes na vstupnej prehliadke, tak ti poberu aj polovicu veci so si si tam pobral.. + nezabudni si zamku na skrinku!! inak prides o vsetko! a na tom papieri co ti prisiel s nastupom na vykon trestu musis mat napisane, co si mozes a co nie zobrat nie? nezabudni na sportovu obuv + oblecenie sportove.. jedlo nepripada do uvahy!!!

Nick: ja

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 02.11.2010, 11:46

vezmi si len zakladne veci, tu dakde bolo napisane co si zobrat mozes a co nie, skor nastupit nemozes, musis prist presne v ten den co mas napisane

Nick: pepo

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 02.11.2010, 12:03

vo vyzve na nastup trestu je to presne napisane takto:NASTUPTE NAJNESKORSIE V PRIEBEHU DNA x.x.2010 do 14.00h-preto som to chapal ze mozem nastupit aj skor,ale podla toho co simi napisal tak musim nastupit v ten den den akurat do tej hodiny?? a ako to je s peniazmi,ktore budem mat pri sebe??daju mi ich ba ten ucet z ktoreho budem moct cerpat,alebo mi ich nejak zablokuju ??

Nick: Nora

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 02.11.2010, 13:37

no tak nastup presne v ten den, kedy tam mas napisane.. peniaze ti tiez zoberu, neviem c by ti ich oni vlozili, o tom pochybujem.. peniaze nemozes pri sebe ziadne drzat, jedine obcansky a ostatne ti vezmu.. daju ti osobne cislo, to posles rodine a oni ti budu na to osobne cislo posielat peniaze, tak aby si tam vyzil.. niekedy je odbre ak si zo sebou vezmes daky vyucný list alebo daco, lahsie ta zarada do prac.. no niekedy im to je fuk, mozes byt aj vysokoskolak a budes okopavat kamene, denne musis odrobit 4hodiny.. preto si vezme aj 8-smerovky aco ja viem, co.. ak nelustis, nieco si tam za to zozenies.. mozno jedlo.. hlavne si nezabudni oblaky a znamky, aby si mohol napisat rodine..

Nick: elle

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 02.11.2010, 19:28

Peniaze, ktore mas pri sebe ti automaticky premenia na tie na ucte, aspon teda moj priatel to tak mal v Leopoldove

Nick: M5

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 03.11.2010, 06:22

Kľudne choď o tretej,daj si ešte pivko a zazvoň,viem ľahko sa to píše ale sám som bol v rozpakoch kedy ako mám prísť.Do NR si zober peniaze budeš mať skôr nákup a z osobných vecí môžeš hygienu,mimo vody po holení.Neber cvakátko na nechty to ti nedajú.Ale v bufete ho predávajú.Zober si konzervy,kávu,tabak či cigarety a ak rád čítaš tak noviny,časopisy,krížovky,sudoku a pod.Takisto obálky a známky.A zámky.Ak sa dostaneš na nástupné je tam asi 16 nováčikov veľmi si daj pozor na veci nakoľko sa tam skrinky nezamykajú-nesmú sa.Určite ti niekto niečo už za pár hodín ukradne.Samozrejme to nikto neprizná.Ak máš smolu a nástupné je plné tak ťa dajú na starú väzbu.Tam je to trocha horšie ,menšia cela,turecký záchod a tak.Tam máš menšiu nádej že ti niekto niečo ukradne.Ak si nefajčiar tak sa pýtaj na nefajčiarsku celu.Za dva týždne pôjdeš eskortou niekde preč,najviac ľudí ide do TT ale aj do Dubnice a Blavy.Určite si kávu a tabak zadeľ nakoľko v novom prostredí /TT,BA/nákupy nebudeš mať asi dva tri týždne nakoľko peniaze cestujú nejak pomalšie ako odsúdený.S tým športovým odevom to na začiatku preháňať nemusíš ten ti nedovolia zobrať na seba aj tak len tam kde skončíš takže ho minimálne mesiac potrebovať nebudeš,je to zbytočná záťaž.Už z oddielu si môžeš požiadať o športový balík kde ti tieto veci môžu poslať z domu a takisto aj civilný uterák a tri páry ponožiek.V NR ti veci nezoberú ako to píše Nora lebo osobná prehliadka sa robí hneď za bránou v kancelárii kde väzni prístup vôbec nemajú.Sú tam len policajti ktorý s tebou spíšu zoznam tvojich vecí a ideš do skladu.Tam ti z vecí ukradnúť nemôžu nakoľko je tam policajt a kamerový systém tak sa toho neboj.V sklade sú celkom normálni chlapci tak ak ti niečo nebude sedieť tak ti to určite vymenia.Ak nie hneď ,pri prvej výmene áno.Ak budeš na nástupnom hore na poschodí hneď sa pýtaj do kuchyne do práce nakoľko ti lepšie ujde deň.

Nick: adka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 10.11.2010, 14:26

Zdravim, chcela by so sa spytat, ze ako je mozne zistit o danom cloveku ci je vo väzeni..?, totiz ide o mojho ex partnera, ktory ma viac deliktov za sebou, a to nicenie cudzej veci, nebezpecne vyhrazania, fyzicke napadnutie, ktore sa tykali mojej osoby..., lenze za tieto skutky nikdy nedostal trest a ak som bola dobre informovana a to mi sam potvrdil, ze dostal podmienku. Teraz je taka situacia, ze uz par mesiacov mi vyvolaval, ze musi ist sediet koli mne.., je to dost zaujimave, lebo tieto delikty boli riesene este z roku 2008 a my sme ziadny sud nemali. je to mozne, ze mohol porusit podmienku a dostal za to trest? Vcera som mala posledny telefonat od neho v zneni vyhrazok, ze vraj 10.11.2010 (co je dnes) ma nastupit do justicaku na 14 mesiacov a mam si to sakra zapamatat, ze ked vyjde, tak ma zabije a pomsta bude sladka.... Momentalne zijem v zahranici, koli nemu som utiekla zo Slovenska.Je to mozne nejako zistit ci je naozaj vo väzeni? Dakujem za odpoved

Re: nastup na vykon trestu

Poslaťod thuloeva » 13.07.2015, 11:07

Poprosim vas ak viete presne co sa deje z peniazmi co ma zo sebov ? Premenia mu ich na ten ucet alebo nie? :oops: Moj priatel je v BA vopred dakujem za odpoved
thuloeva

Re: nastup na vykon trestu

Poslaťod Maculkaamajusko » 13.07.2015, 11:16

Dobrý deň peniaze ktoré má Váš priateľ pri sebe mu dajú na jeho účet tam v ústave. Nemusíte sa báť že o ne príde.
Maculkaamajusko

Ďalší

Späť na Začiatok trestu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia