Justičák v Blave

informácie, skúsenosti, odporúčania...

Re: Justičák v Blave

Poslaťod myšička » 18.03.2011, 13:30

Ahoj Deniska, ďakujem za odpoveď. Môj manžel je v 1NV, a máme obaja trvalý pobyt v Bratislave. No keby tu mohol zostať by to bolo úplne super. Kedže má skúsenosť s kuchyňou, tak sa tam chcel pýtať, preto dúfame, že by ho mohli zaradiť do réžie. Ale ako som čítala, je to ťažké sa tam dostať. Tak uvidíme. Takže na otvorenom oddelení sú každé 2 týždne návštevy? A čo to presne znamená to prvé oddelenie? :?:
No ja už mám teraz pocit, že to nevydržím, a že je to už strašne dlho. Hlavne tie večery sú strašné - sama doma...
myšička

Poslaťod myšička » 24.03.2011, 11:31

Tak som sa konečne dostala. Dostala som včera druhý list od manžela, ako aj pozvánku ho túto sobotu navštíviť, i pozvánku na balík. Vyzerá to, že zatiaľ bude v Justičáku, hoci netuším ako dlho, pretože zatiaľ tam nikde nepracuje - v réžii, ale keby si ho tu v Blave nechali, tak to by bolo požehnanie. V sobotu ráno sa dozviem viac.
Napísal mi, že mu mám poslať potravinový balíček 5 kg a záujmový balíček do 3 kg (pretože si pýtal aj knihy) - len o tomto balíčku som veľa nepočula, takže sa musím popýtať ešte.
myšička

Poslaťod Deniska » 29.03.2011, 11:07

Ahoj Mysicka,tak to ma tesi,ze si dostala uz druhy list...niekedy je fakt problem s tou postou,ale ta sa to vydrzat..sice tazko,ale da sa..napriklad mne chodia listy pravidelne len raz sa stalo,ze mi meskal 10 dni...ale dosiel :) a to je podstatne :) super,ze si dostala aj navstivenku ak by si chcela vediet ako to prebieha na navsteve tak mi kludne napis a ja ti to cele napisem :D niektori chalani su tam aj dva mesiace v justicaku a az potom ich preradia,ale hadam ti tu ostane,ale kedze je v 1NVS tak je to mala sanca... zaujimovy neviem,ale mne dosiel papier na sportovy, a ten nie je ohraniceny vahou..takze keby chcel veci svoje vlastne tak treba ten sporotovy nech si ho pyta u pedagoga :)
Deniska

Poslaťod kristina67 » 29.03.2011, 17:13

Dovolim si malu opravu: zaujmovy balik je do 3 kg, nie je to napisane vo zakone ani vo vykonavacej vyhlaske ( zrejme to bude dane niektorym generalnym rozkazom) ale je to tak. Zaujmovy sa vola preto, ze povolenie na neho dostane ten, kto sa venuje nejakemu zaujmu, cize napr. sportu, malovaniu, pisaniu, jazykom, citaniu atď. Podľa toho je ten balik potom povoľovany a je striktne urcene co v nom moze byt.
kristina67

Poslaťod myšička » 29.03.2011, 18:35

Ahoj Deniska,

ďakujem za odpoveď. Už som mu dnes písala v liste, aby si pýtal športový balík. Návšteva v sobotu dopadla dobre, bola som výborne prekvapená milým a ľudským prístupom všetkých v Justičáku. Až mi to pripadalo neskutočné, že sedíme vo väzení. Ako keby som bola len na nejakom výlete. Len neviem či aj nabudúce si musím doniesť sobášny list, či im nestačilo, že si ma pri prvom raze "očekovali" - hm? :o Manžel mi spomínal, že 1 NS je plná všade a preto asi bude 3 mesiace čakať v Justičáku, tak uvidíme. Ale hneď som mu hovorila, aby si pýtal povolenie aj na ten záujmový balík (áno do 3 kg- jemu tiež tak povedali - kde si pýtal knihy), a aj ďalšiu navštívenku len pre mňa. Zatiaľ si ho chcem užiť na ďalšej návšteve ešte sama, bez svokrovcov :) A tento týždeň mu to už ťahá - teda nám na mesiac čo sme v "tomto" stave. :(
myšička

Poslaťod BlackPearl27 » 08.06.2011, 19:12

Ahojte, prosím vás neviete mi niekto poradiť...tento alebo minulý týžden, neviem presne, odviezli priatela z justičáku niekam do Žiliny či kam to na vypočúvanie...chcem sa opýtať, neviete náhodou kolko tam bude, alebo kedy ho donesú naspať alebo ako? že ako to vlastne pri tých vypočúvaniach chodí... a že či mu listy ktoré mu boli zaslané do Justičáku, či sa mu doručia, alebo či mu ich dajú po návrate tam? Vopred moc dakujem!
BlackPearl27

Poslaťod Autor stránky » 09.06.2011, 09:27

eskorty kedy sa prevazaju vazni na vysluchy su v utorok,takze o tyzden je nazad a daju mu listy ktore mu prisli v ten tyzden ked bol mmo...ale pokial ma viac vysluchov a bude na eskorte dlhsie ako tyzden,tak listy za nim v nasledujuci tyzden poslu a on ich dostane v utorok...
Autor stránky
Administrátor

Poslaťod BlackPearl27 » 09.06.2011, 12:08

Dakujem velmi pekne za odpoveď, takže sa nemôže stať taká vec, že by mu tie listy nedoručili však? že by si ich tam proste nechali, že by mu ich vobec nedali alebo tak...a teda, ked mu chceme písať aj teraz, tak môžme normálne na adresu Justičáku? lebo vobec netuším kam ho presne odviezli na výsluch :( a ešte, že to sa tam takto bežne robí, že ich odvážajú na výsluch niekam inde? trebárs až do Žiliny? lebo mi vôbec neide do hlavy prečo ho musia kvôli výsluchu odvážať z hlavného mesta až tak daleko :( no ale to tam už vedia asi oni, že prečo až tam, tak snád ho budúci tyžden privezú späť..a ešte otázočka, prosím Vás, koľko asi približne trvá ten proces kým ho odsúdia alebo prepustia alebo niečo? Priatel je totiž v ústave na výkon väzby, teda ešte odsúdený nebol, je tam už vyše mesiaca a zatial sa nič nové nevie...ja viem, že tieto procesy trvajú dlho, ale koľko približne? :( ak to tu už niekde bolo riešené tak sa ospravedlnujem, tak si to vyhladám, len zatial som to ešte nenašla...Dakujem velmi pekne!!
BlackPearl27

Poslaťod SystemJusticia » 09.06.2011, 14:43

Dobrý deň,
listy mu môžete písať stále. Ak by mal na výsluchu ostať dlhšie tak list pošlú za ním a ak by ho aj tak minul tak mu ho zas pošlú spať
do justičáku. Jednoducho listy ho budú stále "nasledovať".
Ak jeho prípad spadá niekde pod iný okres(kde sa napríklad stal trestný čin) a teda aj pod tamojšieho vyšetrovateľa ,musia ho tam eskortovať. Žiaden vyšetrovateľ predsa nebude po slovensku lietať za zločincami.
Za aký čas koho pustia z väzby je ťažko povedať. Ja sa tomu až tak nerozumiem ale zrejme sa obvinený umiestňujú do väzby z dôvodu že je k tomu opodstatnený dôvod. Čo asi môže byť závažný trestný čin ,možné ovplyvňovanie vyšetrovania (ovplyvňovanie svedkov) ,vyhýbanie sa trestnému stíhaniu atď.
Je teda možné že ho pustia z väzby až keď sa skončí vyšetrovanie a tak bude ovplyvňovanie svedkov ,vyhýbanie sa vyšetrovaniu bezpredmetné.
Toto je môj laický odhad ,takže sa nato nespoliehajte.

S pozdravom
SJ
SystemJusticia

Poslaťod BlackPearl27 » 17.06.2011, 22:02

Dakujem velmi pekne za odpoved, pomohlo mi to!! A este asi posledna otazka, ako to je stymi navstevami?? Lebo som tu cítala, ze návstevy prebiehajú normálne, že mozte byt s väznom v priamom kontakte, dotýkať sa ho, pobozkať ho atd...no ja ked som absolvovala zatial prvú návštevu bolo to normálne za sklom!! predpokladám, že je to dané možno tým, že za akú zavažnú vec sa tam dostal, ale myslela som si že takéto návštevy sa týkajú skôr uz tých ktorý sú vo výkone odnatia slobody, a nie tým ktorý su vo vykone vazby, cize tam sedia teoreticky este za nic! tak tomu celkom nerozumiem, ak by stým mal niekto skúsenosti alebo by vedel bližšie že čím to je určené a či sa to vobec zmení, tak budem rada ak odpoviete! Dakujem moc!!
BlackPearl27

PredchádzajúciĎalší

Späť na Väznice

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť