CHCEM SA SPÝTAŤ...

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Nick: bella

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 14.08.2010, 08:24

ďakujem, viem aj jeho meno, aj jeho funkciu.. a dokonca ja s trasucim sa hlasom, ked som sa ho na veci pýtala, on na druhej strane telefonu so mnou koketoval!!.. taky zmrd by tam nemal co robit!!! priatel mi poslal list 8.8.2010 a prisiel mi 13.8.2010!.. a ten zastupca mi jasne povedal, aby som necakala od priatela list skor ako o 2-3týždne a on mi ho poslal do 2dni, len kym prisiel tak to trvalo týžden
Príspevok zo starého fóra

Nick: sumienka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 14.08.2010, 09:48

ako sa da zistt, kedy mi on pisal list, okrem datumu, ktory on uvedie, pretoze peciatka na obalke od justicaku je vzdy len do 3 dni od dorucenia. Ale ked zadrzia dopis, opeciatkuju ho pred odoslanim...takze ak on aj napise datum, kedy to pisal, neviem ci sa to bude brat do uvahy (akoze vazen si to tam narocky napisal ) neviem, ako im to dokazu....este tak poste,. ze ide dlho, ale im, ze ho tam zdrzuju...neviem..

Nick: M5

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 14.08.2010, 09:58

Ono to je takto.V pondelok napíše list hodí do schránky na oddieli.Na druhý deň/utorok/ teda ráno to pedagóg vybere,prezrie a bere to do kancelárií a ide to asi až na druhý,tretí deň na poštu.Teda vo štvrtok sa to dá na poštu+dva pracovné dni a je z toho pondelok.Toto je štandard môžeš si k tomu pridať aj dva-tri dni.Prečo ti nestačí keď on uvedie dátum kedy to písal??????Nerozumiem otázke????Však keď ti dátum uvedie vtedy to písal nie????

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 14.08.2010, 10:33

Ano, ten list ide niekedy aj týždeň, ale keď ide dlhšie tak to už niekto bezdôvodne drží. Keď väzeň napíše a odovzdá list pedagógovi, tak on by ho mal v krátkom čase skontrolovať a poslať v priebehu jedného max. dvoch dní. Keď list obsahuje niečo zakázané tak by ho mal pedagóg v rovnako krátkom čase riešiť s väzňom ktorý ho chcel poslať. Ale pokiaľ viem nemal by ho bezdôvodne držať v kancelárii niekoľko dní, lebo tým by neprispieval k prevýchove odsúdeného ale práve naopak len by v ňom vyvolával nervozitu a trápenie. Ale spýtame sa advokáta. Pokiaľ ide o to čo vyslovil v telefóne, že list máš čakať tak o 2 - 3 týždne tak je to len jeho názor a odporúčam robiť si vždy zvukové nahrávky aby sa neskôr ukázala pravda v opačnom prípade pravdu nedokážeme. Ale keď budeme s našim združením oficiialne fungovať spracujeme list a oslovíme tú konkrétnu väznicu ktorej sa to týka.
Autor stránky
Administrátor

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 14.08.2010, 10:40

p.s. Ale v každej base sú trochu rozdielne vnútorné pravidlá a predpisy,takže ako napisal M5 niekde je to normálne keď ide list týždeň,ale inde nie. V Ružomberku v 2.NVS odosielali naši pedagógovia listy hneď v ten deň,najneskôr na druhý deň ráno.
Autor stránky
Administrátor

Nick: sumienka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 14.08.2010, 12:29

pre M5 co sa mna tyka, nemam s tym problem, len som chcela reagovat, ze ako chce blizka osoba odsudeneho, alebo aj sam odsudeny dokazat, ze kolko mu zdrzuju listy? Pretoze ak to on sam napise, ze kedy ho pisal, nemusi napisat spravny datum...to som sa len pytala, ze na obalke je peciatka, kedy siel z vaznice a na znamke peciatka posty...ale ako dokazat, v pripade, ze pedagog listy zadrziava...lebo v tom pripade bude peciatka spravne, ale len datum v liste bude stary...

Nick: Radka

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 14.08.2010, 13:48

Ahoj prosim Vas poradte my mam v Ilave priatela chodim tam za nim v stredu ma navstevu a ja koza som dakde pri stahovani stratila navstivenku co mam robit ? bez nej ma tam nepustia?

Nick: M5

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 14.08.2010, 17:41

Akože nemusí napísať presný dátum???...Nerozumiem.Aby ti naschvál písal iný dátum alebo ťa oklamal alebo čo???Nerozumiem otázke.

Nick: bella pre Radku

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 14.08.2010, 18:14

ty si jeho druzka? nemusela si posielat cestne prehlasenie? ze ste druh a druzka?

Nick: bella pre ADMIN

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 14.08.2010, 18:28

Dakujem za vysvetlenie s tymi listami. a je naozaj správne a ako som mala aj sama moznost pocitit, aj nutne proti takym ludom vo väzniciach zakrocit. Drzim palce, aby sa vam to podarilo dobre rozbehnut!! Tento zástupca je zastupca vykonu trestu v Leopoldove, no moj priatel tam bude este 2týždne a pojde odtial prec, prevezu ho niekde inde, takze uzu ma nezaujima ten arogantny blbec, co tam je, ale kazdopadne nikto z nich co su vo vnutri si nezasluzia a ich rodina uz vobec nie, aby si niekto na ich ukor nieco dokazoval takymto sposobom!!!

PredchádzajúciĎalší

Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia