mimoriadne voľno pre väzňa

je to možné? kedy-ako-nakoľko...

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod Maculkaamajusko » 16.02.2016, 09:43

Janoslava väzni sa vôbec nemajú dobre. Majú tam síce telocvičnu, dvd , tv a bufet ale vieš si predstaviť taký prípad ako keď si s niekým napriek tomu, že s ním musíš byť na cele? Zober si to takto z pohľadu teba a vonku. Ak s niekým nechceš byť v miestnosti a ani s ním vonku rozprávať odídeš tam ale tá možnosť nie je , že by si sa zobrala a odišla preč. Musíš ho strpieť či chceš alebo nie. :( Vôbec sa nemajú lepšie ako ľudia vonku. To aké je tam s nimi jednanie je to sila. Škoda aj hovoriť. Oni ti ale nepovedia čo sa tam deje a ak sa tam niečo stane tak to zatĺkajú, nepôjdu predsa proti sebe nie?
Maculkaamajusko
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 03.10.2013, 06:55

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod Janoslava » 20.02.2016, 19:21

Maculkaamajusko mali by si podať oficiálnu sťažnosť na zlé jednanie. Či tentokrát som naozaj naivná?
Janoslava
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 19.12.2015, 21:17

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod Maculkaamajusko » 21.02.2016, 14:54

Janoslava to by nepomohlo odškriepili by to. My už to vydržíme. O pár dní ideme už konečne po 4 rokoch domov. :D Koniec februára sa blíži a aj náš koniec , veľmi sa tešíme obaja. Už je to len pár dní do konca mesiaca. Už teda žiadna návštevam v marci, ideme si pre neho konečne. Nám končí trest na budúci týždeň . :)
Maculkaamajusko
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 03.10.2013, 06:55

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod Janoslava » 26.02.2016, 00:53

Maculkaamajusko to je dobre, že vám to už končí. Prajem vám vela šťastia, nech sa vám dobre darí.
Janoslava
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 19.12.2015, 21:17

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod Maculkaamajusko » 26.02.2016, 09:33

Ďakujeme Janoslava. Zajtra nás čaká posledná návšteva a v nedelu ráno si už ideme pre neho. Veľmi sa tešíme :-) . Budem sem chodiť i keď bude muž doma ak by chcel niekto poradiť.
Maculkaamajusko
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 03.10.2013, 06:55

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod moto wyeth » 28.02.2016, 15:48

Janoslava, načrtnem vám niečo o možnostiach sťažovať sa v Hrnčiarovciach na jednanie bacharov s väzňami.Istý odsúdený, vykazujúci dlhodobo dobré správanie, šiel na vyšetrenie do ambulancie pre odsúdených. Po štyroch hodinách čakania prišiel do ambulancie, pozdravil a predstavil sa. Nestačilo, chceli, aby sa predstavil aj základným číslom, a poslali ho von. Dobre, vstúpil znova, predstavil sa menom aj číslom. Zároveň požiadal o číslo služobného odznaku lekára a zdravotnej sestry - má na to nárok každý odsúdený bez udania dôvodu a na ten účel majú mať bachari viditeľne umiestnené služobné odznaky. Sestra mu svoje povedala, bolo to - pre vierohodnosť -17366. Odpoveď lekára (Išlo o medzi väzňami nechvalne známeho Dr. Martina Psicu): "Choďte do riti." Takto odpovedal lekár, príslušník ZVJS, na zákonnú a oprávnenú požiadavku odsúdeného, prednesenú zdvorilo a bez emócií. Podotýkam, že odsúdený sám si číslo pozrieť nemohol, pretože lekár Psica ho viditeľne umiestnené nemal, a aj keby odznak podľa predpisu vyložený mal, tak na dvojmetrovú vzdialenosť sa sotva štvormilimetrové číslice prečítať nedajú, a v ambulancii sa bližšie k lekárovi odsúdený nepriblíži, pretože stojí na určenom mieste a lekár sedí za dlhým stolom v druhej polovici miestnosti. Po tejto urážke z úst lekára bachara Psicu odsúdený povedal: "Ďakujem, dovidenia", a odišiel z ambulancie. Nepovedal nič viac a nič menej. Na oddieli potom proti takému jednaniu napísal sťažnosť. Riešilo ju GR ZVJS. Ako? V prvom rade vraj príslušník nie je povinný oznamovať svoje služobné číslo, ale len nosiť vyložený odznak Aj keby ho Psica bol mal, žiaden odsúdený si ho neprečíta, pretože číslice sú proste primalé. Myslím si, že nie náhodou - tí páni neponechávajú na náhodu ani detaily. A ďalej, lekár vraj žiadne choďte do riti nepovedal, on vraj vždy dodržiava zásady slušného správania, čo potvrdili svojimi podpismi dve službukonajúce zdravotné sestry. A to je to, čo sa snažím povedať - oni budú akokoľvek klamať, dosvedčia si akúkoľvek lož, ak je to proti odsúdenému. A ich megalož je samozrejme tou jedinou pravdou. K tomu poslala podlé klamárske stanovisko vedúca lekárka Mudr Slováčiková. Mám ho k dispozícii, kúsok vám z neho opíšem, aby ste mali predstavu, čo bachari dokážu, keď ide o to nasadiť nejakému odsúdenému vlčiu hlavu. Takže, megalož vedúcej lekárky Slováčikovej:" ...nedodržal základné zásady slušného správania...sa verbálne vyhrážal personálu...po tomto verbálnom vyhrážaní svojvoľne opustil všeobecnú ambulanciu..."
V súkromnom rozhovore Slováčiková pripustila, že v Stanovisku klame, pretože "predsa nepotopím kolegu" !!! To, že potopila pravdu, slušnosť a korektnosť, jej nevadí, len keď zakryje vulgárneho hulváta, ktorý je jej kolegom. (dodávam, že zakrátko odtiaľ Psica odišiel, potom, čo na neho odsúdení podali množstvo sťažností. Predsa jej to zato stálo, čo je úplne neuveriteľné, lebo aspoň zčasti mala povesť relatívne férovej bacharky. Kľudne ju hodila cez palubu.)
Podľa výsledku prešetrenia sťažnosti je teda dotyčný odsúdený klamár, ktorý sa vyhráža personálu, a lekár Psica je úplne okej. Pravda je lož, lož je pravda, čierna je biela a zelená je modrá.
Tento príbeh, Janoslava, môžete pokladať za vzorový. Bachari sa proste budú kryť navzájom proti akokoľvek oprávnej sťažnosti odsúdeného, budú klamať a prekrúcať pravdu až do krajnosti. Hrnčiarovce sú proste Mordor, kde bacharská lož je jedinou pravdou.
moto wyeth
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04.01.2016, 06:32

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod Maculkaamajusko » 29.02.2016, 16:41

Moto wyeth máš úplnú pravdu. Včera mi prišiel muž odtiaľ a práve som mu to čítala. Doktorka Slováčiková už tam tiež nepracuje a už pracuje v Justičnom paláci. Chvalabohu už je muž doma a máme koniec trestu za sebou.
Maculkaamajusko
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 03.10.2013, 06:55

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod odpovedenavaseotazky » 29.02.2016, 22:02

V Hrnčiarovciach udelia mimoriadne voľno iba v diferenciačnej skupine A??? V Hrnciarovciach nie je diferenciacna skupina A, tak nezavádzajte prosím ľudí, ktorí čítajú toto fórum. Nie všetko čo vám povedal ten, ktorý urcite nevinne sedel v Hrnciarovciach je pravda. Určite sú tam aj príslušníci, ktorí sa snažia niečo urobiť pre odsúdených a pomôcť im zabudnúť aspoň na chvíľku, že s nachádzajú vo výkone trestu.
odpovedenavaseotazky
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 07.11.2015, 21:55

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod moto wyeth » 01.03.2016, 02:58

Smiešne tvrdenie. Diferenciačná skupina A tam bola DONEDÁVNA, a bolo to presne tak, ako som povedal. Vie to každý, kto mal s Hrnčiarovcami čo len vzdialene dočinenia. Invektívu o zavádzaní si opakujte pred zrkadlom, vážený.
moto wyeth
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04.01.2016, 06:32

Re: mimoriadne voľno pre väzňa

Poslaťod Maculkaamajusko » 01.03.2016, 17:24

Zabudnúť aspoň na chvíle, že sa nachádzajú vo výkone trestu? To snáď nemyslíte odpovedenavaseotázky vážne. Je vidieť, že ste tam nikdy nebol. Ako môže odsúdený zabudnúť na chvíľu , že je vo výkone trestu? Myslíte si, že sa to dá? Nedá. Veď ako môže niekto zabudnúť nato, že doma má rodinu,ženu, priateľku, družku? Vy by ste zabudol nato, že sú doma a vy tam? Ak to dokážete tak ste potom bezcitný človek ktorý nemá srdce lebo normálny človek nato, že má vonku niekoho na kom mu záleží nezabudne ani na chvíľu. Otvorené oddelenie v Hrnčiarovciach bolo nedávno zrušené a chystá sa tam niečo podobné to asi neviete.
Maculkaamajusko
 
Príspevky: 197
Registrovaný: 03.10.2013, 06:55

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mimoriadne udelenie voľna na opustenie útvaru

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron