Návšteva

Sem môžete písať svoje otázky Advokátom. Každú otázku vytvárate ako "novú tému" na ktorú dostanete priamo v nej odpoveď...
Pravidlá fóra
Skôr ako napíšete otázku našim advokátom si prosím prečítajte všetky otázky a odpovede v sekcii PRÁVNE PORADENSTVO a ODPOVEDE Z GR ZV A JS. Tiež si pozrite v diskusnom fóre TÉMY, kde podľa názvu zistíte či sa tu už taký problém riešil a aké skúsenosti s tým majú iní ľudia. A ešte si pozrite sekciu ZÁKONY s podkolonkou PRÁVA VAZŇOV. Dosť často sa stáva, že sa pýtate na veci ktoré sú tam už podrobne uverejnené. Napr. o PODMIENEČNOM PREPUSTENÍ, alebo o UDELOVANÍ MIMORIADNEHO VOĽNA NA OPUSTENIE ÚTVARU, alebo o tom kto môže NAVŠTEVOVAŤ ODSÚDENÉHO A AKO SA TAKÉ POVOLENIE VYBAVUJE. Samozrejme ak ani tam nenájdete odpovede na Vaše otázky tak nám sem kľudne napíšte a my Vám odpovieme. Preštudujte si to preto, lebo advokát poskytuje všetky rady zadarmo a tak nemá čas odpovedať na otázku na ktorú už raz odpovedal. Všetko robíme zadarmo, lebo štát nám neprispieva ani jedným centom. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE.

Návšteva

Poslaťod Nika2 » 27.06.2017, 18:48

Dobrý deň, chcem sa opýtať, priateľa mám vo väzení s minimálnym stupňom stráženia, nie sme však zosobášení a nemáme ani spoločný TP, takže nám návštevu nechcú povoliť. Otázka znie či existuje riešenie aby nám ju povolili ? či by som ja alebo on , nemohla napísať voľajakú žiadosť priamo riaditeľovi ? ďakujem
Nika2

Re: Návšteva

Poslaťod radusssko146 » 04.07.2017, 19:24

Vas priatel si od pegagovov vypyta ZIADOST O NAVSTEVU INEJ AKO BLIZKEJ OSOBY, na ktoru napise, ze ste jeho partnerka/druzka, mate nanho vseobecne dobry vplyv, na slobode ste si vzajomne pomahali a Vasa navsteva by mu po psychickej aj zdravotnej stranke velmi pomohla. Ziadost schvaluje riaditel, resp. zastupca, alebo povereny prislusnik ZVJS. Na takuto navstevu nemate zakonny narok, zväcsa su vsak taketo ziadosti schvalene.
radusssko146

Poslaťod monika68 » 13.07.2017, 15:01

Dobrý deň Nika2, môžem Vás ubezpečiť, že sa to dá, mám tam syna a nieje ženatý, dáva pedagógovi žiadosť o návštevu svojej priateľky, či to ide na schválenie riaditeľovi neviem, ale asi áno, ale môjmu synovi to schválili na pol roka, potom si musí znova požiadať, záleží aj na správaní Vášho priateľa, ak nieje konfliktný a vie sa správať, tak mu to povolia, synovi to schválil po odsedení asi pol roka, treba sa opýtať pedagóga. Priateľa tam máte ešte krátko, ale 100% Vám zaručujem, že je to pravda a dá sa to, prajem veľa šťastia a síl, držím palce :)
monika68

Poslaťod radusssko146 » 17.07.2017, 14:20

Kazdu ziadost odsudeneho predklada vyssie postavenym prislusnikom zboru pedagog a schvalovaci proces je tymto formalna zalezitost. Pedagog je prvou stycnou osobou medzi odsudenym a veducim / riaditelom, resp. jeho zastupcom a nie je namieste riesit, ci sa to vazne schvaluje alebo neschvaluje. Schvaluje. Na kazdej ziadosti je podpis odsudeneho aj podpis povereneho prislusnika zboru. Pedagog odporuca / neodporuca takuto navstevu, pretoze on z listov najlepsie vie o vztahoch v rodine a pod.
radusssko146

Poslaťod Nika2 » 17.07.2017, 14:30

Nakoniec som napísala žiadosť riaditeľovi ja . Včera mi došiel list, návštevy schválili , ďakujem :))
Nika2

Poslaťod radusssko146 » 25.07.2017, 19:23

Srdecne Vam blahozelame.
radusssko146

Späť na Otázky ADVOKÁTOM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť