Väzenský slang alebo iné nejasné pojmy

Tu nájdete presunuté témy a príspevky zo starého fóra - po registrácií môžete do nich stále prispievať. Postupne sa budú témy a príspevky kategorizovať...

Nick: Ala

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 12.01.2011, 21:52

Prosim vas, co to znamena byt "na rezii"? A co je to "dohoda o vine a treste"? Co to znamena, ked ju prokurator prijme?
Príspevok zo starého fóra
 
Príspevky: 1324
Registrovaný: 18.01.2011, 14:12

Nick: ADMIN

Poslaťod Autor stránky » 12.01.2011, 22:02

Réžia je skupina väzňov, ktorí sa starajú o celú väzbu,alebo väznicu. V závislosti od toho aká je veľká väznica je primeraný počet väzňov na réžii. V Bratislave (Justičný palác) je ich asi 70, v Ružomberku,alebo v Nitre je ich asi 30, atď. Títo väzni sú napríklad v kuchyni, varia pre celú väznicu, alebo sú v rpáčovni, perú všetkým väzňom, alebo sú knihovníci, holiči, atď. Výhodu majú veľmi veľkú oproti bežným väzňom, lebo majú možnosť sa každý deň sprchovať, sú celý deň otvorený, čiže majú prístup na kultúrnu miestnosť kde je televízor, pin-pong, atď. Dohoda o vine a treste je taká, že keď je isté, že páchateľ spáchal trestný čin za ktorý ho vzali do väzby, tak mu navrhnú, že aby sa v plnom rozsahu priznal a oni mu znížia trest pod spodnú hranicu. To znamená, že keď mu hrozí napríklad od 7 do 12 rokov a on sa prizná, tak mu dajú ešte menej ako sedem rokov, čiže spravidla 5 rokov. A keď na to nepristúpi, že bude tvrdiť,že je nevinný, tak prebehne celá mašinéria dokazovania, bude sa súdiť a nakoniec buď to vyhrá a oslobodia ho, alebo prehrá a dostane minimálne sedem, možno aj 9 rokov. To ale záleží od mnohých vecí, či bol už trestaný a tak.
Autor stránky
Administrátor
 
Príspevky: 252
Registrovaný: 17.01.2011, 17:43
Bydlisko: Považská Bystrica

Nick: Ala

Poslaťod Príspevok zo starého fóra » 12.01.2011, 23:10

Velmi ti dakujem za vycerpavajucu odpoved.
Príspevok zo starého fóra
 
Príspevky: 1324
Registrovaný: 18.01.2011, 14:12

Re: Nick: ADMIN

Poslaťod zvedavy » 01.10.2011, 13:18

admin píše:Réžia je skupina väzňov, ktorí sa starajú o celú väzbu,alebo väznicu. V závislosti od toho aká je veľká väznica je primeraný počet väzňov na réžii. V Bratislave (Justičný palác) je ich asi 70, v Ružomberku,alebo v Nitre je ich asi 30, atď. Títo väzni sú napríklad v kuchyni, varia pre celú väznicu, alebo sú v rpáčovni, perú všetkým väzňom, alebo sú knihovníci, holiči, atď. Výhodu majú veľmi veľkú oproti bežným väzňom, lebo majú možnosť sa každý deň sprchovať, sú celý deň otvorený, čiže majú prístup na kultúrnu miestnosť kde je televízor, pin-pong, atď. Dohoda o vine a treste je taká, že keď je isté, že páchateľ spáchal trestný čin za ktorý ho vzali do väzby, tak mu navrhnú, že aby sa v plnom rozsahu priznal a oni mu znížia trest pod spodnú hranicu. To znamená, že keď mu hrozí napríklad od 7 do 12 rokov a on sa prizná, tak mu dajú ešte menej ako sedem rokov, čiže spravidla 5 rokov. A keď na to nepristúpi, že bude tvrdiť,že je nevinný, tak prebehne celá mašinéria dokazovania, bude sa súdiť a nakoniec buď to vyhrá a oslobodia ho, alebo prehrá a dostane minimálne sedem, možno aj 9 rokov. To ale záleží od mnohých vecí, či bol už trestaný a tak.Možem sa opítať ? V leopoldove 3ke sa da tiež dostať na réžiu ?
zvedavy
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 01.10.2011, 12:49


Späť na STARÉ FÓRUM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron